NIET NAAR ROME //et elftal der Zwitsers, dat met 3-2 overwon. Doelman Séchehaye ziet zich door een schot van Vente gepasseerd. Het Nederlandsche elftal. Wie heeft den moed het bekende lied met een minder zullen er kleine variatie te zingen We gaan niet naar toch wel geweest Rome. Ook niet naar Turijn. Wij en met zijn, die niet van ons meerdere duizenden gaan zoo spoedig mogelijk Turijn hebben ge- naar Holland terug, gezien het tornooi in Italië droomd. voor ons zijn grootste waarde heeft verloren. Holland is op Velen zullen thans beweren dat zij niet aan regelmatige wijze Rome hebben gedacht. Dat kloptdoch heel wat door de Zwitsers geklopt. De Zwitsers, die technisch onze meer deren waren en bovendien stuk voor stuk over een grootere snelheid beschikten. Enthousiasme ver mag veel. Dit is ook thans weer gebleken. Het had maar weinig gescheeld of die Zwitsersche superio riteit had het hoofd moeten buigen voor dat, wat onze Technische Commissie, met aanvoerder Lotsy aan het hoofd, van ons team heeft gemaakt. Liefde voor het spel, liefde vooral ook voor de nationale kleuren. Liefde, welke reeds tot schitterende resul taten heeft geleid, doch thans het feit, dat Zwitser land over betere voetballers beschikte, niet geheel teniet kon doen. Ook wij hadden liever een overwinning gezien, doch keeren in elk geval naar huis terug met de wetenschap dat de oranjemannen als leeuwen hebben gevochten om de voetbaleer van Holland hoog te houden en daarin, ondanks de nederlaag, zijn geslaagd. Oranje heeft het hoofd moeten buigen voor Wil lem Tell's zonen, die zich in de z.g. zwakke groep zagen ingedeeld. Dit is echter voor ons geen moment

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24