W$téiÊÈM - No. 1 .VRIJDAG 1 JUNI 1934 25 «Wl» s 'fff ;T' i.-.y-, J'. Voor het naar bed gaan in het hotel nog even een luchtje scheppen. V.l.n.r. Smit, Weber, Wels, v. Male, Halle, Mol en Lagendaal. mag jammer zijn, maar tast zijn roem in elk geval niet aan. We gaan niet naar Rome, zetten een streep onder het officieele seizoen 1933/34 van ons ver tegenwoordigend team en bewaren de beste herin neringen aan de prestaties, welke het Nederlandsch Elftal tijdens deze periode heeft geleverd. aanleiding geweest om te veronderstellen dat Hol land het gemakkelijk zou hebben. Dan had men b.v. tegen de Vereenigde Staten of Mexico moeten loten. Nu was van tevoren na te gaan dat het Ne derlandsch Elftal een buitengewoon moeilijke strijd wachtte, waarbij de eigenschappen van klimaat en terrein bovendien nog sterk in ons nadeel spraken. Op dezen harden Milaneeschen bodem voelden de Zwitsers zich beter thuis dan de Hollanders. Zij speelden er,, mede door hun grootere technische vaardigheden, rustiger dan de onzen, die veel moeite hadden om op den effectvollen bodem den bal onder controle te krijgen. Voor een speler als Smit en Van Heel b.v. was de handicap niet zoo groot, doch u had eens moeten zien hoe lastig b.v. Van Run en Weber het voor de rust hadden. Alles ineens, moest het parool zijn. Tenslotte is deze harde bodem nog direct de oorzaak van onze nederlaag geworden, daar de Zwitsers hierdoor hun tweede doelpunt scoorden, dat achteraf het beslissende bleek te zijn. Men leze hieruit echter niet dat de tegenstanders de overwinning niet verdienden. Er is verder in de dagbladen reeds zooveel over spel en spelers gezegd, dat wij een diepere be schouwing hierover gevoeglijk achterwege kun nen laten. Wij willen er slechts de aandacht op vestigen dat verschillende spelers niet dien vorm vertoonden uit de succesrijke matches in de voor ronde. Anderiesen b.v. was ditmaal bepaald zwak en schijnt ons tijdens dit seizoen werkelijk te veel aan voetbal te hebben gedaan, terwijl verder Van Nellen in de tweede helft volkomen uitgespeeld raakte en tegen het einde in het geheel niet meer mee kwam. Over Van der Meulen tenslotte 'n enkel woord, gezien het vrijwel vaststaat dat Gejus met den wedstrijd in Milaan zijn voetbalcarrière definitief heeft afgesloten. Welnu, de prachtige herinneringen, die ongetwijfeld iedereen aan dezen doelman heeft, zijn door het min of meer gedwongen wederop- treden gelukkig niet geschaad. Onze keeper heeft in Milaan door het zonderlinge, doch absoluut voor hem onhoudbare tweede doelpunt misschien geen prettigen wedstrijd gespeeld, zijn oude glorie heeft hij v )lkomen gehandhaafd. Dat Holland tegen Zwitserland verloren heeft is niet het gevolg geweest van een zwakke bezetting der belangrijke plaats onder de lat. Dat de Haarlemmer Holland niet tot de overwinning heeft kunnen voeren „Hollandsche" vreugde bij een doelpunt van Smit. Het Nederlandsche elftal brengt den toeschouwers den Olympischen groet. Een schot van één der Nederlandsche aanvallers gaat juist over de lat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25