Zeeuwsche Sport Z SSfc No. 1 VRIJDAG 1 JUNI 1934 r': De Zeeuwen H.K I. (4—0). De Zeeuwen te Vhssingen behaalden Zondag j l. in de promotie-wedstrijden een fraaie zege op H K I. Een moment uit dezen wedstrijd Zeelandia en De Zeeuwen hebben j.l. Zondag hun kansen op 't tweede-klasseschap aanmerkelijk vergroot door beide 'n flinke overwinning te boeken op respectievelijk Axel en H.K-1- Geen van beide wedstrijden stond op een hoog peil en het moet wel verwondering wekken, dat zoo weinig enthousiast gespeeld wordt voor een plaats in een hoogere klasse of om het gevaar van degra datie te ontkomen. Dat Axel het nog halen zal, gelooven wij niet, doch wij verwachten thans een hevigen strijd tusschen Zeelandia en De Zeeuwen, waarvan de laatste er door een kleiner aantal verliespunten momenteel misschien iets beter voor staat. Het is ons onbegrijpelijk, hoe Axel, dat wij Zondag tegen Zeelandia zagen spelen, nog overwinningen heeft kunnen boeken in de tweede klasse. Slechts enkele oogenblikken werd er eens flink op den bal gezeten, doch voor de rest was het een mat en tam spelletje, meer het idee gevend van een vriendschappelijke ontmoeting dan van een kamp, waarbij zooveel op het spel stond. Over het algemeen missen de spelers van Axel de noodige snelheid, zij zijn beslist traag en daarmee heeft Zeelandia al direct een flink voor deel gehad. Speciaal ook de voorhoede van Zee landia is beter en vlugger dan de Axelsche. Zoo is b.v. Janisse een gevaar voor iedere verdediging en voor iederen keeper. Zijn schoten uit alle standen, totaal onverwacht soms, van tamelijk grooten afstand, zijn onmenschelijk hard. Daarvoor moet iedere doelman wijken. Ook de vleugels zijn goed bezet, zoowel de rechter als de linker. Het eenige gevaar schuilt bij deze ploeg o.i. bij de achter hoede. Had Axel een meer open en vlugger spel gegeven, dan zou succes ongetwijfeld niet uitge bleven zijn. Thans had de verdediging van Zee landia alles precies pasklaar ingesteld op den oranje-witten aanval. De Zeeuwen hebben tegen H.K.l. een vlug open spel gespeeld en daarmee een mooie overwinning behaald. Dat de Brabantsche pleeg niet tot doel- Zeelandia—Axel (4—1). Ook Zeelandia. een der pro motie candidaten te Middelburg, behaalde een fraaie overwinning op Axel. Een moment uit dezen wedstrijd. zeker 'n moeilijke opgave, doch één, welke wel te vervullen is. Als de ploeg weer volledig is en de we tenschap van wat op het spel staat, dringt goed door tot alle spelers van de groen-witte ploeg, zoo dat zij alles op alles zet ten, dan kan aan den wensch van hun aanhang, neen, van geheel Zeeland voldaan worden en houdt onze provincie een eerste klasser. Wielerwegwedstrijden te IJzendijke. Op Dinsdag 22 Mei hadden te IJzendijke wielerwegwedstrijden plaats, die druk bezocht werden. Aan den start. punten kon komen, was zuiver een gevolg van het feit, dat niet hetzelfde recept werd toegepast, doch inplaats daarvan het spel veel te kort gehou den. Intusschen is dit een aardige nacompetitie geworden met sterk wisselende kansen en er zou al een zeer onverwachte wending moeten komen, indien niet volgend seizoen een nieuwe tweede- klasser in 2A is ingedeeld. Ook in de promotie-degradatie-wedstrijden van de le klasse blijft de noodige spanning voor- loopig. Alleen de Baronie kan reeds definitief als uitgeschakeld beschouwd worden. Daarentegen hebben Tegelen, Juliana en Middelburg nog een kans. De wedstrijd in Spekholzerheide is voor Middelburg niet al te ongunstig geweest en hoewel een 0—O-uitslag ten aanzien van het werk van de voorhoede te denken geeft, mogen de groen-witten met de andere 0 tevreden zijn, gezien het feit, dat Geelhoed niet van de partij was en Dirkse zijn plaats innam. Met het voordeel van eigen terrein zoowel tegen Juli ana als tegen Tegelen zou men geneigd zijn iets meer optimistisch te gaan denken over de kansen van de eerste-klassers. De Baronie moet nog in eigen home bezocht worden en nu deze ploeg kansloos is, behoeft niet meer op een zoo grooten tegenstand gerekend te worden, al blijft natuur lijk de noodige voorzich tigheid geboden. Het is beslist noodzakelijk, dat alle verdere wedstrijden gewonnen worden. Zeer Te Axel werden op Tweeden Pinksterdag de jaarlijksche harddraverijen gehouden, die veel belangstelling trokken Een moment uit een der hoofdnum mers. Een spannende eindstrijd. De winnaars gaan de laatste ronde in. Het is te voorzien, dat er volgend jaar een sterk gewijzigde indeeling zal komen voor de Zeeuwsche derde-klassers. Verschillende kampioenen van de eerste-klasse Z.V.B.-afdeelingen zullen toelating vragen of hebben die gevraagd bij den K.N.V.B. Zoo b.v. Hoofdplaat, Goesche Boys, Sluiskil, waarvan Hoofdplaat weliswaar als tweede eindigde, doch omdat Terneuzen 3, de kampioen in die afdeeling, niet kan overgaan, vroeg nummer twee overgang en kreeg dien ook. Goesche Boys en Sluiskil zijn voorzoover wij weten nog niet defini tief toegelaten, doch wij gelooven wel, dat ook zij volgend seizoen in de derde klasse uitkomen. Tenslotte heeft ook Zeeuwsche Boys toelating gevraagd, hoewel deze ploeg als tweede eindigde na Goesche Boys. Wat het spel betreft, kan Zeeuw sche Boys zeker tegen Goesche Boys op en zou toelating zeker gerechtvaardigd zijn. Als de K-N.V.B. dit in verband met de indeeling nood zakelijk, gewenscht of mogelijk acht, zal waar schijnlijk wel toelating geschieden. Men krijgt dan in Goes wel 'n opeenhooping van -derde-klassers, welke voor een vooruitgang van het spel daar ter plaatse niet direct bevorderlijk moet worden geacht. Begrijpelijk is het dan ook, dat stemmen opgaan voor combinatie van twee vereenigingen, ja, zelfs van alle drie. Of dit laatste gewenscht is, valt te betwijfelen, doch samensmelting van twee vereenigingen lijkt ons niet alleen gewenscht, maar noodzakelijk zelfs.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27