'i mmriiitf tloe de post voor de inwonende dames woedt gesorteerd en opgeborgen. Laat ons niet twisten over de vraag of het wenschelijk is, dat vrouwen in alle beroepen werkzaam zijn, welke tot voor kort alleen door den man werden uitge oefend. Dit is zeker een man of een vrouw, die zijn (haar) dagelijksch werk heeft gedaan, is vermoeid. Vooral wanneer het geestelijken arbeid betrof. De gehuwde man zal des avonds in zijn gezin ontspanning, afleiding en rust zoeken; de ongehuwde, werkende vrouw is op haar kamerleven aangewezen. Nu zijn er, volgens kenners, weinig dingen geestdoodender dan het slijten van zijn vrijen tijd op een of andere kamer, in een of ander huis, in een of andere straat, in een of andere stad. Niemand is wellicht eenzamer dan de hij of zij, die gedwongen is op kamers den tijd „te dooden". Het is dan ook duidelijk, dat waar de mensch van nature en aanleg is veroordeeld een gezelligheidsdier te zijn de eenzamen elkander gingen opzoeken met het doel het elkander gezellig te maken. I Uit drang naar aangenamen omgang evenzeer als uit maatschappelijke noodzaak werd het idee van club vorming geboren. I In Amerika, waar honderdduizenden vrouwen zelf standig door het leven moeten, nemen de clubhuizen der vrouwenorganisaties een voorname plaats in. Het zou verkeerd zijn deze tehuizen alleen te zien als ont spanningsoorden. Integendeel, het zijn echte woningen, waar de werkende vrouw haar eigen, intiem tehuis heeft. Zij kan er zich afzonderen, maar zij kan er ook om gang zoeken met haar vak- en studiegenooten. De „American Woman Association" bezit in New York een machtig clubgebouw, dat van alle denkbare comfort voorzien en de Amerikanen zijn schrander op dit puntvoor de werkende en studeerende alleen staande vrouw een onmisbaar tehuis is. Overbodig te zeggen, dat de heeren der schepping hier niets te ver tellen hebben. Zij mogen niet verder komen dan de hal. Maar dit kan reeds voldoende zijn voor een kennis making, die het leven van een vrouw geheel verandert. Het luxueuze zwembad in het clubgebou her eindigt het domein der heeren. Exterieur van het machtige gebouw der American Woman As sociation te New York.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 5