IN ZEELAND VRIJDAG 1 JUNI gemakkelijk. Wij voor ons, die den plattelandsarbeid kennen, weten beter. Wij begrijpen de gehechtheid aan speciale feest dagen, en begrijpen tevens de noodzakelijkheid van het zich binnen zekere grenzen uitleven. Daar is ook niets tegen. Te meer niet, waar de brooddronken heid van vroeger dagen voor het overgroote deel is verdwenen. Hiertoe heeft wel meegewerkt het herstel van folkloristische tradities. De speciale feestdagen, zooals Hemelvaartsdag, Pinksteren, enz. zijn in Zeeland gewijd aan nuttige ontspanning en gepast vermaak. We noemen de zang- en muziekconcoursen, welke steeds in omvang toenemen, en steeds meer een gebeurtenis gaan vormen voor muziekminnend Zeeland. Maar verder is er de ringrijderij (laten we overigens, vooral in verband met het pas verstreken jubileum van het Goesche handbooggilde, de gaaischieterij niet vergeten), die vooral op Walcheren een steeds grootere plaats gaat innemen, dank zij De „rinkrieërs" zoeken zich al past een meisje ait voor den avond I (Nienmland.) bekend is. Het gaat er slechts om, dat wij de verder strekkende ontwik keling dezer provinciale sporten willen bepleiten. Er is meer, wat zou kunnen bijdragen tot de aantrekkelijkheid onzer provincie. En voor andere deelen der provincie is ten deze nog een taak weggelegd. Het zou wellicht mogelijk zijn, op Schouwen bijvoorbeeld het strafeest meer in oude banen te herleiden, en op grooter leest te schoeien. Misschien hierover nog wel eens nader. In dit verband volstaan we met het constateeren, dat Pinksteren-drie voor Walcheren weer wat heeft bijgedragen in de populariteit buiten eigen land, iets, wat voor de ontwikkeling van een vruchtdragend vreemdelingenverkeer eerste eisch is. En het mag gezegd worden, dat Walcheren in dit opzicht nog altijd aan de spits staat. g Raak gestooten Lank zal ie leven, hoera veler steun en belangstelling. We mogen niet verhullen, dat 't niet alleen de zucht naar traditie is geweest, welke de ringrijderij nieuw leven heeft ingeblazen. Neen, de ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer (en daarom klopt het ook, dat Walcheren ten deze aan de spits staat) heeft deze echi-Zeeuwsche sport in de hand gewerkt, en haar op bloei bevorderd. Ook deze Pinksteren-drie gaf verschillende ringrijde- rijen te zien, o.a. op Oost- kapelle, Souburg, Nieuwland enz. Er was veel belangstelling, niet alleen van de zijde van het Zeeuwsche publiek, maar ook van die der vreemde lingen. De ringrijderij heeft dan ook een speciale bekoring. We willen hier niet treden in een beschrijving dezer sport, welke wel algemeen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9