X O -1- 50 VRIJDAG 8 JUNI 1934 No. 2 DE MODE VOOR SLANKE EN VOOR ZWARE FIGUREN 746. Mantelcostaum voor den zomer van wollen crêpe De rok van twee banen heeft gezette klokstukken. Het kraaglooze manteltje heeft korte mouwtjes en vier zakjes 750. Japon van marocain met aan de schouders aangeknip te mouwvleugeltjes en met klokkende volants op de voorbaan. De taille heeft een jabot van kleurige zijde Hebben jabots of kraagjes plissé's ter gar neering, dan wascht men ze in benzine waarbij natuurlijk de grootst mogelijke voor zichtigheid in acht moet worden genomen Niet alleen voor kraagjes en jabots, ook voor zomcrjaponnen en zomermantels wordt zeer veel waschbaar materiaal genomen, waarbij vooral organdie een groote rol speelt. Het hierbij afgebeelde mantelcos- tuum bijv., dat ontworpen werd in wollen crêpe, zou ook uitstekend in linnen kunnen worden uitgevoerd. Maar hierdoor zou het dan natuurlijk nog meer gestem- Er is veel knoopengarneering in dit seizoen. We zien knoopen op allerlei wijzen ter versiering van japonnen en mantels aangebracht en zelfs op kraag jes en jabots. Jabots verheugen zich weer bizonder in de gratie. Evenals kraagjes en manchetten zijn ze dan ook een uitstekend hulpmiddel voor het opfris- schen van japonnetjes, terwijl ze op een gemak kelijke en prettige wijze de halsopening bij een mantel aanvullen. Meestal worden jabots, evenals kraagjes, van waschbaar materiaal genomenlinnen, batist, organdie, piqué of waschbare zijde. Juist dit wasch- bare maakt ze tot een practische en voordeelige dracht. Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger: door girostorting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 715. Japon van dia- gonaal crêpespe ciaal ontworpen voor zware figuren. 805. Gekleede mantelbizonder geschikt voor zware figuren. peld worden tot een echt zomerpakje, dat alleen op warme dagen dienst kan doen De rok van dit fleurige costuumpje, bestaande uit twee banen, heeft aan den onderkant 2 ingezette klok stukken, welke met plooien en biezen zijn afgewerkt. Het manteltje heeft geen kraag, korte mouwen en vier zakjes. Het wórdt gesloten met knoopen en met 'n leeren ceintuur. Men heeft voor dit mantelcostuum 2% M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Bizonder elegant is het hierbij afgebeelde zomer- toiletje van marocain. De schouderstukken met aangeknipte mouwvleugeltjes vormen een sierlijk geheel met de korte wijde mouwtjes, terwijl de jabot van kleurige zijde op eenvoudige en toch elegante wijze de taille garneert. De rok heeft klok kende volants op de voorbaan. Men heeft voor deze japon 4 M. stof noodig van 1 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Voor dergelijke toiletjes kunnen allerlei luchtige zomerstoffen worden genomen. Organdie leent zich uitnemend voor zomertoiletjes met strooken. bestemd voor jeugdige slanke figuurtjes. Voor zware figuren neemt men liefst wat zwaar dere stoffen, welke het figuur minder sterk doen uitkomen. Er is een nieuw weefsel, waarin rubber verwerkt wordt. De stof ontleent aan die rubber een groote elasticiteit, zoodat ze, nauwsluitend als een handschoen, het lichaam omgeeft. Maar juist door deze eigenschap eigent ze zich absoluut niet voor zware figuren, waarvoor bijv. crêpe satin of soepel hangende wollen stof een heel geschikt materiaal is. Zware figuren vragen niet alleen andere stoffen, maar ook een andere coupe dan slanke figuurtjes. We beelden hierbij een japon af, welke speciaal voor zware figuren is ontworpen. Het smalle voor baantje, de apart ingezette zijbanen, de schouder lijn, het sjaalkraagje met puntstuk op den rug, het is alles erop berekend om een effect van slankheid te geven. Men heeft voor deze japon 3.25 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Hét patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 48, 50 en 52. Ook de hierbij afgebeelde gekleede mantel is door zijn coupe uitnemend geschikt voor corpulente figuren, die er slanker in zullen lijken dan ze werke lijk zijn. De mantel heeft 'n omgeslagen kraagje en revers. Men heeft er 3.25 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. CORRESPONDENTIE Mej. v. d. L., Den Haag. In dit nummer zult u de afbeeldingen vinden van 'n japon en van 'n mantel, beide speciaal ontworpen voor zware figuren. Ik begrijp echter niet goed wat u bedoelt met overgooi, al is het ook een heel goede, vertaling van pullover. Gebreid Maar een gebreide overgooi oftewel pullover is nu niet bepaald een geschikte dracht voor zwaargebouwde dames. Integendeel Zou een vest niet beter wezen Mevr. v. D., A'dam. Natuurlijk kunt u de hand schoenen, waarvan de beschrijving voorkomt in ons vorig nummer, ook met fijner glansgaren haken. Haakt u dan eerst een rondje van losse steken met één of twee toeren gaatjes, om precies te kunnen vaststellen met hoeveel steken u moet beginnen. Het beginrandje moet precies groot genoeg zijn om de hand door te laten. U telt dan het aantal gaatjes en verdeelt die voor duim en vingers aan de hand der beschrijving van de in ons vorig num mer afgebeelde handschoenen. Ook haakt u dan natuurlijk meer toeren dan in de beschrijving is aangegeven. Is het aantal gaatjes bijv. 1 maal of 2 maal zoo groot als bij ons model, dan is de berekening al héél gemakkelijk. Houdt u daarbij enkele gaatjes over, dan verdeelt u die over de verschillende vingers, enz. Hoe de kap grooter gemaakt kan worden, zei ik reeds. Wilt u de kappen gedeeltelijk zwart heb ben, dan kunt u enkele toeren zwart er tusschen haken bij wijze van dwarse strepen. Mooier is het echter nog, wanneer u dan, bij eiken toer, de middelste schelp van ieder figuur zwart haakt, over den witten draad heen. U moet dan echter voor elk figuur een apart zwart kluwentje hebben. In beide gevallen eindigt u met 'n toer vaste steken in zwart. THÉRÈSE. DAMES-PYAMA Maten Bovenwijdte 92 c.M., heupwijdte 104 c.M., mouwlengte 54 c.M. Benoodigd 4.50 M. flanel van 70 c.M. breedte, 80 c.M. elastiek, 3 knoopen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18