Zeeuwsche Omroep 56 VRIJDAG 8 JUNI 1934 No. 2 Vormen, die tot heden daar toe nog niet werden gebruikt. Te Stavenisse worden aan den zeedijk van den nieuwen polder verschillende werkzaamheden uitgevoerd, waarbij in plaats van basaltversterking een betonglooiing over een oppervlakte van 6800 Mz wordt aangebracht. Een kijkje bij het vervaardigen van de betonblokken. HalloHallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kloetinge, dat een raadslid in de jongste zitting uitriep, dat hij gerild had over den prijs van gasver- warming. Behalve dat zij duur is, heeft deze verwarming dus ook nog een averechtsche uitwerking. Uit Krabbendijke seint men ons „als bewijs van bloei", dat het 1000ste betalende lid van de vereeniging voor ziekenhuis- verpleging is ingeschreven. j Als de bloei reeds zoo ziekelijk is, waar zullen de Krabben- dijkers dan wel heengroeien? Uit Goes bericht men ons, dat op de vergadering van het Zeeuwsch Schoolmuseum de voorzitter geklaagd heeft over het kleine getal dames-leden. Veel eerder is dit 'n gelukkig verschijnsel. Zoo gauw dames over onderdak in een museum gaan denken, is het zeer ver met haar gekomen 1 Een tweejarig zoontje van 'n schipper, dat te Kortgene op de Kade in een kinderwagen zat, waarin ook boodschappen (van den kruidenier) lagen, wist door allerlei bewegingen het vehikel in de haven te krijgen, waarna het heel wat moeite kostte om den drenkeling en zijn voer-vaar-tuig op het droge te halen. Als daar geen reuzengezagvoerder-ter-koopvaardij in steekt, weten wij het niet meer Er wordt langs de Zeeuwsch-Vlaamsche grens zoo'n „leven dige" handel in vee gedreven, dat de grensbewakers de beestjes maar voor 't grijpen hebben. De oudere kommiezen leggen zich speciaal toe op het vangen van koeien de jongeren blijken zeker wegens de bekende kalverliefde meer voor het kleingoed te voelen. Een raadslid te Grijjiskerke, dat boos was over 'n opmerking van Gedeputeerde Staten, propageerde verzet tegen dit college, omdat men zich nooit direct uit het veld moet laten slaan. Geknipt voor scheidsrechter Verschillende personen te Poortvliet hebben, na sluitingstijd, dicht bij het café een hert gezien. Wij willen niet het ergste denken over deze menschen en veronderstellen, dat dit beest eigenaar was van het gewei, dat nogal eens vaak in herberg-gelagkamers hangt I De Middelburgsche raad, die 't nationaal welsprekendheids record bezit, heeft de vorige week van 's middags twee uur tot 's avonds half twaalf zijn babbelzucht bot gevierd. Volgenden keer zal er nacht permissie worden aangevraagd, daar men dan o.m. beslissen moet over overwerkvergunning aan de gemeentelijke zeursokken-brei-inrichting Het gemeentelijk zwembassin voor Goes zal niet aangelegd W°Men kan nu reeds het hoofd niet meer boven water houden Tegen alle verwachting in heeft de Middelburgsche recht bank een zwijntjesjagend schipper op vrije voeten gesteld. Zelfs de Justitie zwicht voor schipperkunst Tot de volgende week, dames en heeren Een kijkje van de ophooging en den aanleg der nieuwe ver sterkingen. Te Middelburg geraakte de bestelauto van de broodbakkerij Vergouwe in brand. Een foto van het uitgebrande vehikel. Te Vlissingen arriveerde op de werf van de Koninkl. Maatschappij de Schelde wederom een zeeschip, de Nieuwkerkdat zal worden voorzien van een nieuwen neus. Er komt weer wat meer werk gelegenheid door.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24