ZEEUWSCHE SPORT No. 2 VRIJDAG 8 JUNI 1934 59 spel, dat dikwijls bijna in ruw ontaardde. Dit is echter de weg niet en we durven voorspellen, dat bij een volgenden wedstrijd hetzelfde systeerp voor den verdediger fataal zal zijn. De spil van De Zeeuwen kan wel haast de beste speler uit de geheele ploeg genoemd worden. Ook de beide halfspelers slaan geen slecht figuur en als de spil eens het initiatief durft te nemen en de geheele linie naar voren stuwt, dan is er wel wat te bereiken, dunkt ons. De voorhoede telt verschillende goede spelers, die echter niet alle op de goede plaats staan en in dezen wedstrijd geen voldoende verband vormden en te weinig doortastend waren om succes te hebben. De middenvoor is een goed speler, evenals de rechts buiten. De linksbuiten mist echter voldoende snel heid en was niet tegen den Zeelandia-back opge wassen. Het geheel was een aardige wedstrijd en gezien de verhouding in dezen kamp, zal het in Vlissingen nog wel spannen. ZeelandiaDe Zeeuwen 21. De Zeeuwen moesten te Middelburg de meerderheid erkennen van Zeelandia althans door de behaalde doelpuntenwant het spel van de Zeeuwen leek ons gedurende den wedstrijd niet minder, zoodat een gelijk spel zeker zou zijn verdiend. Aanval der Zeeuwen op het Zeelandiadoel. -j-uni geeft een temperatuur, welke we zouden ver- I wenschen, waarover we zouden mopperen, als f er.... niet meer gevoetbald moest worden. Maar nu prijzen we een dag zooals dien van afge- loopen Zondag. Koel, frisch weer, uitstekend ge schikt om een flinke partij voetbal te spelen. Jammer genoeg is er nog te weinig van geprofi teerd. Zoo heeft men b.v. voor het landskampioen schap een mooien Zondag verloren door niet te spelen. De Zeeuwsche clubs daarentegen hebben den prachtigen voetbaldag wel kunnen benutten en weer zijn er een paar wedstrijden gespeeld in de degradatie- en promotie-competities, die welis waar nog geen definitief resultaat opleverden, maar waarvan de uitslagen toch wel eenigen kijk geven op een mogelijk verder verloop van deze wedstrijden-reeksen. Middelburg deed goed werk door De Baronie in eigen huis met 42 te kloppen. De kans op het behoud van het eerste-klasseschap is er door deze overwinning weer iets beter voor komen te staan. Nog twee thuiswedstrijden blijven nu over en als overeenkomstig de verwachtingen deze wedstrijden met een volledig team gespeeld kunnen worden, dan is het wel waarschijnlijk, dat het beide over winningen worden. Daarmee is evenwel 't pleit nog niet beslecht, want indien dit het geval is en Juliana wint van De Baronie, wat we wel als vaststaand kunnen aannemen, dan is altijd nog een beslissings wedstrijd MiddelburgJuliana noodig. Als we dit verloop voorspellen, dan gelooven we, dat we niet zoo heel ver mis zijn. Aan de noodige spanning ontbreekt het intusschen niet en wie van de candi- daten het eerste-klasseschap ook moge halen, cadeau gekregen zal het niet zijn. De Zeeuwen bezochten Zeelandia en beide ploe gen vertoonden een heel ander en heel wat beter spel, dan we tot nu toe dit jaar van hen gezien hebben. Er was nu tenminste te zien, dat hier twee derdeklasse-kampioenen aan het woord waren. Nu werd ook enthousiaster en harder gewerkt dan in de vorige promotie-wedstrijden. Soms zelfs vreesden we, dat de gemoederen wat al te hevig in beroering zouden komen, doch gelukkig wist de scheidsrechter de lijntjes in handen te houden en tenslotte is het een felle, maar geenszins harde wedstrijd geworden. Een wonder mag het heeten, lat niet meer critiek gehoord werd op de leiding 'an den scheidsrechter, die verschillende beslis ingen nam, welke totaal onbegrijpelijk waren. Zeelandia behaalde de overwinning met 21. Deze uitslag geeft o.i. de verhouding van dezen wedstrijd wel goed weer. Men moge al zeggen, dat de Middelburgsche ploeg meer kansen gehad heeft, dit neemt niet weg, dat het niet benutten van zoo'n kans een fout genoemd mag worden en dat daarmee de verdienste van het scheppen ervan wordt teniet gedaan. Zoo hebben de beide vleugelspelers dezen middag meermalen goede, prachtige kansen gehad, welke zij niet wisten te benutten. De keeper van Zeelandia grijpt in bij een corner op het doel. Aan de rechterzijde meende v. d. Kamer het alleen te moeten doen, telkens wanneer zijn partij- genooten er beter voorstonden dan hijzelf. Klaassen aan de andere zijde was te bescheiden en wilde juist andersom zijn eigen mooie schietkansen overlaten aan zijn medespelers. Een jonge speler, die de fout heeft, zelf geen risico te durven nemen en daarmee in dezen wedstrijd wel wat afbreuk deed aan zijn eigen verdienstelijk spel. Het binnen- trio gaf hetzelfde beeld van altijd. Janusse met hoofd en schouders uitstekend boven zijn neven spelers, wier capaciteiten daarom misschien niet op de volle waarde geschat worden. De Bruijn kreeg eenige mooie kansen, welke hij deels door pech en deels door een te weinig doortastend op treden niet wist te benutten. Middenlinie en ver dediging speelden een rustige en kalme partij voetbal, zonder direct opvallende dingen te doen. De doelman, die zijn korte figuur tegen zich heeft, mag wel genoemd worden, daar hij zijn lang niet gemakkelijke taak goed opvat. Bij De Zeeuwen heeft de voorhoede een veel te breed spel gespeeld en daarom kwam het niet tot veel gevaarlijke momenten voor het Zeelandia doel. Er werd niet geschoten en heel vaak nam de middenlinie een te veel verdedigende houding aan. In de oogenblikken, dat alles er op gezet werd en de geheele middenlinie naar voren drong, had Zeelandia's verdediging handen vol werk, doch te gemakkelijk vervielen De Zeeuwen - weer in hun verdedigende houding. Om bij de verdediging te beginnen, maakte de doel man geen al te zekeren indruk. De verdediging was daarentegen tamelijk goed te noemen, al was werkelijk de hulp van de middenlinie dikwijls zeer welkom. Zoo hebben we dikwijls de spil gevaar lijke situaties zien redden Jammer, dat zijn botsin gen met den Zeelandia- midvoor niet steeds fair genoemd mochtenworden. Trouwens het leek, of men meende, dezen uiterst vluggen en gevaarlijken tegenstander niet beter in bedwang te kunnen houden dan door forsch De keeper van „De Zeeuwenin actie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27