n» H VRIJDAG 13 JUNI 1934 No. 3 EICENCEMAAKTE ZOMERJURKEN Het materiaal voor zomerjurken is zoo goedkoop, dat men eenige exemplaren ervan voor heel weinig geld kan verkrijgen, indien men ze zelf maakt. En dit zelf-maken is heusch geen heksenwerk wanneer men er slechts een goed patroon voor heeft. Wie in dit opzicht nog niet veel ervaring heeft opgedaan, kan juist nu, met goedkoop zomermateri- aal, haar krachten eens in die richting beproeven. Wie nog nooit zelf haar kleeren heeft genaaid, ziet er natuurlijk tegen op om met min of meer kost baar materiaal te experimenteeren, maar in een goedkoop lapje zal zij met meer vertrouwen de schaar durven zetten en wanneer de proeve goed uitvalt zal zij er zeker meer en meer toe komen om eigen kleeding en die der kinderen in huis te naaien. Nu is het wel waar, dat confectiekleeding in onzen tijd goedkoop wordt aangebodenmaar goedkoope confectie wordt in ontelbare gelijke Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zifn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrilgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. exemplaren de wereld in gestuurd, zoodat daarbij van iets eigens geen sprake kan zijn. En het geeft zóó'n buitengewoon groote voldoening, wanneer men zelf iets gemaakt heeft, dat slechts weinig kostte en dat goed is uitgevallen, dat men daar heusch wel eenige moeite voor mag over hebben. We geven hierbij de afbeeldingen van 'n drietal zomerjurken van verschillend genre. Vooreerst een aardig modelletje van crepella. De korte mouwtjes ervan zijn vierkant aange knipt aan voor- en achterpand. De taille is, van voren en op den rug, versierd met een puntstuk en verder met een eleganten strik van genopte zijde. De rok heeft een puntig heupstuk en inge zette plooien. De smalle ceintuur moet in kleur overeenstemmen met die van den strik. Men heeft voor deze japon 5 M. stof noodig van 96 c.M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede model is ontworpen in effen linnen en heeft als garneering een veelkleurigen strik. De japon heeft een van voren puntig uitloopenden kraag en korte losse mouwtjes. De rok heeft een stolpplooi van voren en 'n puntig klokstuk. Men heeft voor het geheel 514 M. stof noodig van 80 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Het derde hierbij afgebeelde kazakmodel, van gebloemde zijde, is van 'n meer „gekleed" type. De aardige korte mouwtjes, kraagje, sjaal en volants zijn afgewerkt met biezen van effen donkere zijde. Een en ander kan ook met smalle plissé's worden afgewerkt. Benoodigd 4 M. stof van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ter aanvulling van verschillende zomerjurken geven we hierbij nog het model van een zomermantel van dunne zijde. De korte wijde mouwen en het over de mouw doorloopende 703. Japon van crepella met vierkant aangeknipte korte mouwtjes. De puntige kraag is versierd met een grooten strik van genopte zijde. De rok heeft een puntig heupstuk, eindigend in plooien. 704. Effen linnen japon met losse korte mouwtjes en veel kleurigen zijden strik De rok heeft een puntig klokstuk en van voren 'n stolpplooi. 705. Kazakjapon van gebloemde zijde Mouwen, kraag met sjaal en volants zijn afgewerkt met biezen van donkere zijde. 790. Zomermantel van dunne zijde, met korte, wijde mouwen en doorloopend schouderstuk. schouderstuk geven den driekwart langen mantel, waarvan de voorpanden losjes over elkaar gesla gen zijn, een bijzondere elegance. Men heeft er 4% M. stof voor noodig van 96 c.M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de mate*! 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. KUSSEN IN HARDE KLEUREN Rood, blauw, oranje en geel Maak dit mooie bloemversiersel op een zwart kussen van wollen stof. Den lap hiervoor nemen we ongeveer 40 c.M. in het vierkant. We beginnen met een rand stof op te rijgen in een hardgroene kleur, de hoeken vou wen we schuin in. De rand stof kan eerst opgenaaid worden met garen in dezelfde tint en daarna gaan we hem, aan beide kanten, met den veder- of tak steek bewerken met hard-oranje wol. Maak dan op 3*4 c.M. aan den buitenkant van dien rand rondom een lijn met den vedersteek in hard-blauw, en op 4 c.M. daar af weer zoo'n lijn in rood. Het midden van het kussen is versierd met bloe men. De grootste bloem is ovaal 7% c.M. breed. Teeken dit ovaal met wit krijt op het zwarte doek en neem vuurrood boordsel, niet te smalwe heb ben ongeveer noodig 3/4 el. Verbind de beide einden. Stik het boordsel langs de krijtlijnen op zijn plaats en werk het half op het kussen, half op het boordsel, met den vedersteek in jade-groene wol. Aan den binnenkant een ovaal van diepblauw in den kettingsteek. Vul het midden met vierkantjes van groen; kleine kruissteekjes van blauw houden de ruitjes op hun plaats. Onder de roode bloem zijn twee cirkelvormige van 7 c.M. middellijn. Voor ieder hebben we noo dig een half el blauw boorlint. De buitenkant wordt gedaan met den vedersfeek in oranje wol, de bin nenkant heeft kettingsteken in hardgeel. Met rood werken we acht spaken uit een klein cirkeltje, in het midden, dat opgevuld wordt met den ketting steek in geel. De twee kleinste bloemen zijn van hardgeel boorlint. De buitenkant heeft blauwe vedersteken, de bin nenkant roode kettingsteken; de spaken zijn hardblauw.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18