GEHAAKTE KINDERJURK Voor kindje van ongeveer i jaar. Dit jurkje kan zeer goed met onverschietbaar katoen in twee kleuren gehaakt worden. Het lijfje EEN ENSEMBLE VOOR HET STRAND De hierboven staande foto toont aan hoe men, in een minimum van tijd. een badpak door het overgooien van een van voren sluitenden rok en een bijpassenden mantel in een keurig en decent wandel- costuum kan veranderen. 't Cirkeltje wordt gevuld met kettingsteken in oranje. De bladeren zijn geknipt van vilt in twee kleuren groen, 3 van 5»/2 c.M. lang en 3 van 3y2 c.M. lengte. Ze worden vastgenaaid of opgefestonneerd met bijpassende groene wol. De onderkant van het kussen kan van zwart satinet gemaakt worden of ook van dezelfde zwarte wollen stof als de bovenkant. Aan de hoeken dikke kwasten van oranje wol. Onder ziet men in 't zelfde werk een nachtzak. De binnenkant van den zak kan met geel satinet gevoerd worden. ADËLE. ABRIKOZENJAM In afwachting dat aardbeien en bessen goedkoop worden, kunnen we nu vast een smakelijke jam maken van gedroogde abrikozen. Bij 1 Yi ons gedroogde abrikozen neemt men hiervoor 1 pond suiker, 400 gram water en het sap van een halven citroen. De abrikoosjes worden gewasschen, in kleine stuk jes gesneden of gemalen, en dan vierentwint'g uur geweekt in het water. Nu moet men de vruchten met de suiker koken tot een strooperige massa. Dit proces wordt zeer bespoedigd door de toevoeging van pen-jel, een Nederlandsch pectinefabrikaat, dat men op de vruchten strooit, waarna men alles een minuut laat koken. Dan voegt men er de suiker bij en kookt alles nog vijf minuten, waarna men t citroensap erdoor roert. De jam is dan klaar en moet onmiddellijk in de schoongemaakte en in heet water omgespoelde potjes gedaan worden. Deze hoeveelheid is voldoen de voor twee potjes. Ook bij alle andere vruchten kan men het na tuurlijke pectine-gehalte met pen-jel aanvullen. Vooral bij sommige vruchtensoorten, waarvan het pectine-gehalte slechts gering is en die dus een zeer langen kooktijd behoeven om stijf te worden, beteekent het gebruik van dit pectine-fabrikaat, waardoor men gas bespaart en een grootere hoeveel heid jam verkrijgt, daar er minder wordt ingekookt, dus een aanmerkelijk voordeel. AGNES. wordt eerst gehaakt. Neemt men bijv. rose met licht-blauw, dan haakt men het lijfje rose. Men begint aan den onderrand met 122 losse of kettingsteken, die men tot 'n rondje verbindt. Daarop haakt men 1 toer stokjes in iederen steek 'n stokje die men aan 't eind van den toer verbindt met 1 halven vasten st. Men haakt dan 3 losse voor 't le stokje van den volgenden toer, waarna men »n tweeden toer stokjes haakt, bij iederen steek beide lussen opnemend. Zoo haakt men, in de rondte, 9 5 10 toeren. Het lijfje moet dan tot aan de armsgaten zijn gevorderd. Men verdeelt het werk dan voor schouders en armsgaten. Voor eiken schouder haakt men 15 st. en 7 toeren en wel als volgt Op de eerste 15 st. van den toer haakt men 7 aparte stoeren tokjes. Op den 46sten tot en met den 61 sten steek 15 aparte toeren. Op den 62sten tot en met den 76sten steek 15 aparte toeren en op den 107den tot en met den 122sten toer 15 aparte toeren. Men naait dan de schouders aan el kaar en werkt in de halsopening eenige vaste toeren met lichtblauw, die men ten slotte afwerkt met 'n toer gaatjes voor het doorrijgen van 'n lintje en 'n picottoer van 3 losse, 1 vaste. Aan den achterkant laat men het jurkje open, zoodat het gemakkelijk kan worden aan- en uitgetrokken. Voor het rokje haakt men 1 vasten st. in den lsten lossen, men slaat 2 st. over en haakt in den 4den 2 stokjes, 3 losse, 2 stokjes, daarna weer 2 st. overslaan en 1 vasten st. haken. Zoo gaat men door den geheelen toer afwisse lend 1 vaste en 2 stokjes, 3 losse, 2 stokjes. Na 3 toeren haakt men telkens, inplaats van 2 stokjes, 3 stokjes. Na weer 3 toeren haakt men 4 stokjes aan weerskanten van de 2 losse en ten slotte haakt men daar telkens 5 stokjes. Is het jurkje nu lang genoeg op 6 toeren na, dan haakt men met blauwe wol (het rokje heb ik nu rose genomen) 2 toeren stokjes, waarbij men op de punt 3 losse st. haakt en bij den vasten st. 3 st. overslaat. Daarna haakt men op dezelfde wijze 1 toer rose en tot slot weer 2 toeren licht-blauw. Men kan in dit jurkje korte mouwtjes haken, met vasten st. en in afwerking zooals bij het halsje. Men kan er ook pofmouwtjes in haken volgens het patroon van 't rokje. Men begint dan aan den bo venkant met 28 kettingsteken en begint na 'n paar toeren geleidelijk te meerderen aan weerskanten, tot het mouwtje wijd genoeg is voor 'n pofmouwtje dat men ten slotte afwerkt met twee toeren blauw, waarboven men 'n lintje doorhaalt, ofwel dat men van onderen mindert tot het strak om het armpje spant, waarna men 2 toeren vaste st. haakt met blauwe wol. DORA. MODE-REVUES We geven hierbij ,twee foto's van mode-revues, een Engelsche en een Duitsche. De eerste geeft 'n paar aparte modellen, ont worpen voor de modeparade op de renbaan van Ascot. Voor beide modellen werd kantstof ver werkt, dat naar verluidt een populair materiaal zal wórden. Het ensemble links is uitgevoerd in beige crêpe, terwijl het bovenstuk van de japon en het ondergedeelte der mouwen uit kantstof bestaan. Een groote beige stroohoed, gegarneerd met rose, bekroont het geheel. Het tweede ensemble werd gecreëerd van mat blauwe kantstof, gegarneerd met vossebont. Op merkelijk is het model van den grooten zwart strooien hoed, waarvan de hoogopstaande zijrand met 'n groote bloem gegarneerd is. Onze tweede foto geeft een beeld van de parade der groote Münchener modehuizen op de renbaan München-Riens, waarbij velerlei nieuwigheden op het gebied van japonnen, mantels en hoeden vertoond werden. Twee ensembles ontworpen voor de mode- revue bij de rennen in Ascot, het eerste ge deeltelijk, 't tweede geheel en al in kantstof, gecompleteerd door groote strooien hoeden. Ook op de renbaan München-Riens werd een mode-revue gehouden, waar de groote Münchener modehuizen hun nieuwste modellen lanceerden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19