Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep 88 VRIJDAG 15 JUNI 1934 No. 3 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Westkapelle de bepaling van het departe ment van defensie, dat voortaan ieder, die den vuurtoren beklimt om 'n mooi vergezicht op het Schelde-water te hebben, vijftien cent moet offeren. Tot heden kon dit gratis geschieden. Wanneer de opbrengst meevalt, zal defensie op meerdere plaatsen zulke water- en vuurzaken openen. Door geheel Zeeland heeft de politie opdracht gekregen streng te waken tegen overtreding van het verbod om aan den voet der dijken schelpdieren te rapen. De dijken kunnen dit gekriebel bij hun teenen niet verdragen en springen er van op, wat de polderbesturen te schadelijk is. Men seint ons uit Biervliet, dat de marechaussee een raadslid ingerekend heeft wegens diefstal van voederbieten. Het is zwaar leven voor 'n vroeden vader tegenwoordig. Niet alleen dat de regeering de volksvertegenwoordigers aan banden legt, maar zij eischt ook nog, dat zij hun handen thuis houden, wanneer ze zich tusschen hun medemenschen gaan bewegen De minister van Onderwijs heeft met groot gevolg Zeeland bezocht en ook het stadhuis te Veere aangedaan. Daar de bode op dat moment geen versche koffie ter beschik king had, werd het gezelschap in de oudheidkamer op 'n „bakje" vergast. Te Middelburg heeft 'n advocaat op de openbare zitting der rechtbank een visschersschip gekocht, dat executoriaal geveild werd. Meesters in de rechten schijnen de jbeste visschers te zijn alleen zij weten de soliedste methode om te verhinderen, dat de gevangen beestjes tusschen de mazen door wegglippen. Drie Fransche duikbooten zullen in Augustus een bezoek brengen aan Vlissingen. Van eenig officieel openlijk vertoon willen de gasten niet weten. Dezen zeelui is het bijzonder gemakkelijk te vergeven, dat zij de voorkeur er aan geven, om eens gezellig onder water te blijven! Een Arnemuidenaar, die er toe was overgegaan om zijn handen te wasschen, is door zijn hond in den rechterarm gebeten. Het beest kende zijn eigen baas bepaald niet meer terug na bedoelde manipulatie. Uit Kapelle bericht men ons, dat het bestuur van de brand weer nog steeds niet weet, dat er een nieuwe brandspuit gekocht Dat is op landelijke plaatsen niet zoo erg als het lijkt, want bij afwezigheid van water kan men met evenveel succes met de oude spuit niet blusschen Onze correspondent te 's Heerenhoek schrijft, dat ambtenaren van de zuivel-centrale onhebbelijk zijn opgetreden tegen de boeren en dat die de justitie gewaarschuwd hebben. Hebben deze heeren werkelijk gebrek aan kwaliteiten, dan zullen zij van de afdeeling roomboter naar de margarine-branche worden overgeplaatst. Tot de volgende week, dames en heeren Een kijkje van den op het einde van het vorig jaar doorgebroken dijk onder Colijnsplaat. Een overzicht, waaruit blijkt hoe na enkele maanden het zeewater bijna alle resten van den verzakten dijk heeft weggevreten. Een gefingeerde luchtaan val op Middelburg. Met medewerking van de Mid delburgse he brandweer en transportcolonne van het Roode Kruis heeft te Mid delburg op Donderdag 7 Juni een oefening plaats ge had, waarbij werd veronder steld, dat vliegtuigen gas bommen op Middelburg hadden geworpen. De buitenplaats Rosenburgwerd getroffen, waaromheen zich de oefe ningen afspeelden. Autoriteiten, w.o. de Commissaris der Koningin, brandweer en Roode Kruis op het terrein aanwezig. Burgemeester van Woelderen hijscht de clubvlaggen. Kijkje op het haventje van St. Philipsland. waar een nieuwe beschoeiing wordt aangebracht. Een nieuwe jachthaven te Vlissingen. Op Zaterdag 9 Juni werd te Vlissingen officieel een nieuwe jachthaven geopend, waaraan hier groote behoefte bestond. Dank zij Kon. Mij. De Schelde, die het haventje afstond, en op initiatief van de Vhssingsche roei' en zeilver waarbij zich ,.Luctor et Emergo' heeft aangesloten, werd hier een moot doel bereikt. De voorzitter, de heer Staal, verwelkomt de autoriteiten. Een kijkje op het nieuwe haventje, dat er met de feestelijk versierde en bevlagde scheepjes gezellig uitziet. Het transport van de bij Kon. Mij. De Schelde gebouwde brug voor Hattemerbroek heeft de vorige week Dinsdag 5 Juni plaats gehad. Het transport op het Kanaal door Walcheren. Het nieuwe raadhuis te Sas van Gent, van welks officieele opening we nog niet hoorden, ofschoon het reeds is voltooid, komt thans, nadat de boomen, die voor het gebouw stonden, zijn gerooid, extra-mooi uit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24