MINISTERIEEL BEZOEK AAN VEERE EN HULST Z u id-Bevelandsch Initiatief Zijne Excellentie Minister Merchant heeft, vergezeld van directeur en secretaris van Rijks monumentenzorg. resp. dr. Kalff en prof. Van der Steur, en den secretaris-generaal van het Departement, dr. Van Poelje, op Woensdag 6 Juni een bezoek gebracht aan de restauratie werken te Veere en Hulst. De minister met gevolg arriveert bij de Groote Kerk te Veere en wordt door B. en W. en den secretaris van Veere verwelkomd. De vlag wappert van den toren van 't Veersche raadhuis Het Raadhuis te Veere, dat heden voor het eerst sinds het begin der restauratie van de steigers is ontdaan en nu weer zijn prachtigen gevel toont. Het bezoek aan de St. Willibrorduskerk te Hulst. Ir. Cuypers vergezelt den minister. Nu de meeste bronnen kwijnen en de welvaart staag verdwijnt; alles misloopt, en het zonlicht in zoo menig huis niet schijnt; nu het vechten wordt en zwoegen rekenen tot 't laatst moment, zuinig worden tot op 't kantje, werken voor den laatsten cent; zakt in vele Zeeuwsche harten langzaam aan de oude moed; wordt het tobben, en smaakt elke boterham zoo zwart als roet. Daarom hulde aan degenen, die het nieuwe, dat breekt baan, zonder één moment te schromen, keuren goed en vatten aan. Nu de bessen niet meer willen, komt de braam op 't oorlogspad; om een saldo voort te brengen op der kweekers rekenlat. Dit is 't werk, zoo kan de crisis keeren tot een winst alom Leve 't oude woord der Zeeuwen 'k Worstel moedig en ontkom Het nog omsteigerde koor van de St. Willibrordus kerk, waaraan de laatste hand wordt gelegd. Een fantastisch beeld van den hoogen toren der kerk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6