IhouMetiieo-eH* DE VEELZIJDIGE MODE Wie tegenwoordig de modetijdschriften doorbladert, behoeft zich niet te vervelen. Er is zóó veel variatie, er is zoo veel, dat amusant is, of extra vagant af hyper-origineel, zoo veel ook dat, in eenvoud van lijnen, werkelijk op schoonheid bogen kan, dat men zich telkens weer verbaast over de veelzijdigheid der mode-ontwerpers, welke zich vooral uit ten op zichte der ontwerpen voor de beroemde mode-revues op de renbaan. Ziet hier 'n paar staaltjes daarvan een paar toiletten, welke op de Parijsche renbaan Chantilly te bewonderen vielen. Links een toilet van zwart gestippeld organdie, versierd met 'n menigte van kleine strookjes, met 'n grooten breeden strik en met 'n omvangrijk corsage. Rechtseen namiddagtoilet van zwarte tafzijde. Herinneren beide, met hoeden en al, niet sterk aan modes van de vorige eeuw? Het kanten toilet werd ontworpen voor de races in Ascot. Er wordt vrij veel kant verwerkt voor feestelijke toiletten. Dit rijke materiaal behoeft slechts weinig garneering. Bij de hierbij afgebeelde japon zijn het enkel de origineele wijde mouwen, welke op 'n ongewone wijze zijn samengesteld. Opmerkelijk is bij dit toilet ook de strooien hoed met zijn laag neerhangende struisveer, die zich tegen den hals aan vlijt. Naast dergelijke min of meer extravagante toiletten zien we ook modellen van groote simpelheid. Zoo ontwierp het Parijsche modehuis Ardamse 706. Japon marocain met jabot en ingezette klokstuk jes in de mouwen. De gladde rok, met punten op de taille gezet, is van onderen eenigszins klokkend 748. Complet van wollen marocain versierd met opgestikte of open ge werkte naden 707Japon van shantung, met grooi punten op rok en taille, garneeru van satijn. 708. Elegant japonmodel met inge zette zakken op den rok. Ceintuur, kraagje en mouwgarneering van satijn. Van atle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond- jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No M2700: door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 830. Zijden pelerine, afge werkt met 'n geplisseerd geschulpt strookje en met gesp-sluiting. Een créatie van kantstof, ontworpen voor de races in Ascot. Kleine strooien hoed met laag neerhangende struisveer. 'n Paar toiletten, die op de Parijsche renbaan Chantilly in 't bijzonder de aandacht trokken. Links een japon van gestippeld zwart organdie, met drukke garneering van smalle strookjes. Rechts een namiddagtoilet van zwarte tafzijde. Beide toiletten herinneren, met hoeden en al, sterk aan modes van de vorige eeuw. een namiddagtoilet van glanzend zwart satijn, met lange nauwsluitende mouwen en 'n smal opstaand kraagje, met als eenige versiering een ingezette plooi van wit satijn, doorloopend van den hals tot aan den zoom om de taille een zwart ceintuurtje. Bij een andere heel eenvoudige zwarte japon, met als eenige versiering een corsage bij de tamelijk hooge halsopening, ontwierp Lucien Lelong een driekwart lange cape, geheel bewerkt met loovertjes. Er zijn ook toiletten, waarbij men zich afvraagt, of ze misschien ontworpen werden om het onzichtbaar verstellen van japonnen te vergemakkelijken. Hier voor me ligt de foto van 'n wandeljapon met apart ingezette stukjes, schuin naar onderen toe loopend, onder de armen. Schouderstukken en daarbij aansluitende mouwen zijn van tweekleurige garneeringstof genomen, evenals de van voren gestrikte sjaal. Is het niet 'n idee om van te watertanden voor wie erg sleetsch zijn Op de verschillende races werd ook de cape op velerlei manieren gedemonstreerd. Op 'n wit met blauw gemoesde japon bijv. een donkerblauwe cape van doorschijnend mousseline. Of een kleine ijden cape, omzoomd met bont, op een luchtige witte japon. Ook ziet men elegante capes van apenhaar. En vossen worden, volgens de nieuwste mo de, tot pelerines verwerkt. Een fraai voorbeeld daarvan is de hierbij afge beelde creatie van zilver vossen. Met genoegen bekijken we min of meer extra vagante modellen, maar dan keeren we toch weer gaarne terug naar de een voudige practische japon modelletjes, zooals er hierbij 'n drietal zijn afgebeeld. Vooreerst een japon van marocain, met vier kanten hals en een, even als de klokstukken van de mouwtjes, met 'n kopje ingezette jabot. De rok, met punten op de taille gezet, is van onderen eenigszins klokkend. Men heeft voor deze japon 4 M. stof noodig van 95 c.M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede model, van shantung, heeft groote punten ingezet in de taille en in den rok, VRIJDAG 22 JUNI 1934

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18