■n der nieuwste modesnufjes vormen capes van apen- rar en capes van vossen samengesteldVoor de hierbij geheelde fraaie cape werden zilvervossen verwerkt. waarvan voor- en achterbaan klokkend zijn. De taille is gegarneerd met kraag en strikje van satijn de korte mouwtjes zijn met 'n manchet en strikje van satijn versierd. Men heeft voor dit toiletje 4 M. stof noodig van 80 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Origineel van coupe is ons derde japonmodel. De taille ervan heeft 'n apart bovenstuk, dat. van achteren doorloopt tot een punt op den rok. Van voren heeft de rok een sierlijk gebogen voor baan, waarbij zich 'n paar ingezette zakken aan sluiten. Ceintuur, kraagje en mouwgarneering zijn van 'n afstekende kleur satijn genomen. Benoodigd 4 M. stof van 90 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46, 48. Zeer geschikt voor slanke figuren is het hierbij afgebeelde couplet van wollen marocain. De gladde japon, aan den onderkant verwijd met 'n inge- plooid klokstuk, is boven en onder de ceintuur versierd met 'n paar randen, waarvoor men stiksels kan bezigen, of opgezette biezen van afstekende kleur ofwel opengewerkte naden. Ceintuur, das en verdere garneering worden in de kleur genomen van het losse, kraaglooze manteltje, dat op dezelfde wijze wordt gegarneerd als de japon. Benoodigde stof 3 M. van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Een prachtig hulpmiddel om nu en dan eens 'n veranderingetje aan te brengen aan 'n japon is de kleine pelerine, geschikt om verschillende japonnen te completeeren. Het hierbij afgebeelde modelletje van effen zijde is met 'n geplisseerd geschulpt strookje afgewerkt en wordt van voren met 'n gesp gesloten. Men heeft er 1 M. zijde voor noodig van 1 M. breedte. PAULA DEROSE. KLEEDJE VOOR CRAPAUD Van verschillende kanten werd me gevraagd om een kleedje voor 'n crapaud. Het hierbij afgebeelde Ran zoowel in haakwerk als in filet worden uitgevoerd. Bij haakwerk rekent men voor elk gaatje 2 losse, 1 stokje. Bij de blokjes haakt men in plaats van 2 losse, 2 stokjes. Men begint dit kleedje te haken aan den boven kant, met 283 losse steken, die men vooral niet VRIJDAG 22 JUNI 1934 vast mag haken. Voor den lsten toer haakt men dan, beginnende in den 4den st., 1 stokje in eiken lossen steek. 2de toer: Telkens3 blokjes, 2 gaatjes. Aan het einde 3 blokjes. 3de toer: 3 blokjes en verder telkens 5 gaatjes, 1 blokje. Aan het einde 3 blokjes. Verder haakt men nu aan de kanten driehoekjes van blokjes in de volgende volgorde 1 blokje, 2 blokjes, 3 blokjes, 2 blokjes, 1 blokje enz. Na beëindiging van de driehoekjes aan den bovenkant haakt men 6 toeren gaatjes en daarna begint het patroon, dat men op de bijgaande teekening goed kan volgen. Het zou trouwens te veel ruimte vergen om al die toeren hier te beschrijven. Het patroon begint met 3 blokjes, waarvan het middelste precies in het midden moet komen. Aan den onderkant van het kleedje mindert men op de volgende manier. Bij het begin van 'n toer haakt men met halve vaste st. om het gaatje heen, dat geminderd moet worden. Aan het einde van 'n toer laat men het te minderen gaatje eenvoudig onbewerkt. Voor het maken van de franje neemt men een stuk karton van 10 c.M. breedte. Men windt het haakgaren daar 12 keer omheen en knipt dan de onderkanten van het garen door. Voor elk gaatje aan ^.en onderkant heeft men 12 zulke draden noodig, die men precies dubbel vouwt, en dan met den dubbel gevouwen kant door het gaatje haalt. Men steekt de uiteinden van het garen door de aldus verkregen lus en haalt de draden stevig aan. THÉRÈSE. WIENER SCHNITZEL Wiener Schnitzel zijn kleine dunne lapjes kalfs- vleesch, iets grooter dan kalfsoesters. Ze worden netjes rond afgesneden, geklopt, gewasschen en met zout ingewreven. Men laat dan boter op 1 K-G. vleesch rekent men 80 gr. boter in de koekepan smelten, doch niet bruin worden. Zoodra de boter gesmolten is legt men de lapjes erin en laat ze, op 'n zacht vuurtje, gaar worden, terwijl men ze tel kens even omkeert. Het vleesch moet daarbij wit van kleur blijven. Zoodra de lapjes gaar zijn wentelt men ze in ei, dat men met 2 lepels water heeft los geklopt, en daarna in paneermeel. Intusschen laat men kalfsvet in 'n ijzeren potje zoo heet worden, dat de blauwe damp eraf komt en daarin laat men de Schnitzel even licht-bruin bakken. Iedere Schnitzel wordt dan gegarneerd met een uitgetand schijfje citroen zonder pit, een halve geweekte opgerolde ansjovis en 'n paar kappertjes. Men maakt dit alles tevoren klaar. De ansjovis kan men weeken in water of in melk. AGNES. Crapaud-kleedje voor haakwerk of filet. -aum r- an «n nfi ffg.Baw.gaa Uiiii:-'::. EEN SPIECEL OM ZELF TE MAKEN Dat wil zeggen, we maken de omlijsting van den spiegel en het verdere houtwerk. Den spiegel zelf koopen we, en wanneer we gewoon spiegelglas nemen met een geslepen rand, zullen we op heel weinig kosten komen. Het houtwerk kan gemaakt worden van dik triplex, maar wanneer u dit niet zoo mooi vindt (vooral wanneer het gebeitst moet) neemt u voor alle zichtbare deelen (het onderplankje, de zijkan ten en de smalle deelen waar de spiegel tusschen komt) dun eikenhout. U heeft maar weinig noodig, dus dat zal ook wel meevallen. Voor de achter kant-bedekking (zie fig. B) neemt u triplex. Voor de sponninglijst, waarin de spiegel geschoven wordt, zoudt u misschien even de hulp van den houthandelaar kunnen inroepen, die, wanneer hij een cirkelzaagje bezit, in een oogwenk een paar gleuven in de latjes maakt. Gaat dit niet, dan neemt u 2 latjes van bijvoor beeld 4 c.M. breedte met een smaller er tusschen van 3 c.M., zoodat van zelf een gleuf ontstaat. Op teekening I ziet u een gewonen spiegel, welken we plaatsen op een toilettafel. De spiegel steekt een eind boven de sponninglijsten uit, welke precies naar de maat van den spiegel gemaakt moeten worden. Achter zijn de sponninglijsten verbonden met het plaatje triplex. De halve cirkels opzij neemt u niet te klein, opdat ze goeden steun geven. Ze worden vastgeschroefd opzij, waarbij de spiegel even achterover helt. Het spreekt vanzelf, dat u het houtwerk, inplaats van beitsen, schilderen kunt, doch dan behoeft u geen eikenhout te nemen. De tweede teekening toont u een prac- tischen spiegel, welken we aan den wand kunnen hangen, speciaal geschikt voor kleine kamers. Op fig. 2B ziet u hoe hij in elkaar zit. De kwartcirkels zijn bevestigd op een onderplankje en tegen den achterkant van triplex. De sponninglijst begint 10 c.M. van den onderkant. Twee smalle latjes (de dikte van 'n glazen plaatje van elkaar) worden bevestigd aan de binnenzijde van iederen kwartcirkel, 10 c.M. van onderen. U krijgt, wanneer er een glazen plaatje tusschen geschoven wordt, onderaan een ruimte van 10 c.M. voor schuier, spiegel, poederdoosjes, enz. en op het glazen plaatje is plaats voor flacons. Wilt u het nog practischer hebben, dan zoudt u in de ruimte onderaan een laatje kunnen maken, endan is deze spiegel-improvisatie ook zeer geschikt voor de hal. We kunnen dan in de lade schuiers en handschoenen bergen. D. D. L.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19