ZALMV ANGST IN AMERIKA De ie meneerzalm van gende in de waters van het Laurentides National Parkheejt zijn schep- neiieken niet 'voor niets De Canadeesche meertjes schijnen een overgroot aantal zalmen te kun nen missen, 't Is daar: hengel uitwerpen en terug inhalen, mét buit. Twee visschers hebben elk een prachtig eksemplaar opgehaald uit het riviertje dat door de Margaree-vallei Amerikastroomt. Pen zalmvanger in de Brentwood baai Canadamaakt buit. De zalm is een visch met een zeer uit zonderlijk fijnen smaak. De zalm, ge rookt kan een ieder best bevallen, als hij maar 'n behoorlijken hoop geld weet neer te tellen, doch ook de zalm in de be kende blikken busjes mag er zijn wat zeggen we, zóó smaakt hij somtijds nog 't best van al Waar vindt men die kostelijke visschen Nu de zalm heeft een zeer uit gestrekt verbreidingsgebied. Men treft hem aan de kusten van den Atlantischeu Oceaan (vanaf 43 graden N.Br.) met aangrenzende zeeën (Noordzee en Oostzee) tot in de Noordelijke IJszee; bovendien bevolkt hij de Amerikaansche, Europeesche en Siberi sche rivieren en dringt zelfs de kleinste beken binnen, waar een ieder dan voor dit groote beest op de vlucht slaat. Naar het Noorden neemt hij in talrijkheid toe. In alle maanden van het jaar, doch vooral in den zomer komen de zalmen van uit zee onze rivieren opzwemmen. In troepen van 30 tot 40 stuks naderen zij den mond der rivier, waar zij eenigen tijd vertoeven, teneinde aan den overgang van zout in zoet water te gewennen. Het vangen van zalm heeft vooral in de Ameri kaansche bergstroomen het uitzicht van een rijkemansliefhebberij verkregen. Daar stappen de groote heeren geheel en al gekleed naar de eischen die de liefhebberij in zalmvangen is gaan stellen met schoe nen en al te water, zij rollen hun lijntje af en smijten het ver vóór zich uit, net zooals in de Ardennen de forelvangërsi Zij maken ook wel gebruik van drijfnetten, maar dit is niet zoo sportief; daarbij komt nog dat men met drijfnetten in het snel vlietend water van den bergstroom niet veel kan beginnen. De liefhebber in zalm- vangen haalt dikwijls eer van zijn werk: 't schijnt dat die dieren zeer gulzig zijn, zeer snel toehappen en bij gevolg veelvuldig aan de lijn des hengelaars bengelen. En mocht het nu eens gebeuren dat de zalm vanger geen buit maakte, dan had hij er nog niets aan verspeeld, want visschen in een omgeving als die van de prachtige gecultiveerde Canadeesche meren is lang geen onprettige bezigheid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22