BESTELLING Terwijl de familie in de woning blijft, betuigen de ge huurde klaagsters hun jammerende deelneming bij de kist. De eigenaardig gevormde doodkist in China wordt tot de begrafenis buiten de woning geplaatstgehuurde klaag vrouwen houden er de wacht bij. De klaagvrouwen wonen de begrafenis bij en uiten hun rouw gedurende den ge- heelen weg van het huis tot het kerkhof De overledene wordt naar het kerkhof gedragen. j Dat is een van de zaken uit 't Oosten, uit Afrika, Zuid-Amerika en andere deelen der wereld, welke ons onbegrijpelijk voor komen, n.l. het huren van klagers bij een be grafenis. Hoe dieper hier het gemis van een dierbaren overledene wordt gevoeld, hoe wel dadiger het ons aandoet, wanneer wij van vele zijden bewijzen van wérkelijke belangstelling ontvangen, omdat wij daarin evenveel teeke nen van oprechte deelneming en medegevoe len zienvoor ons gevoel zou dus de waarde der deelneming geheel verdwijnen, wanneer zij niet spontaan werd gegeven, doch een voudig gekocht, zooals bij sommige volkeren, waar de familie van den overledene klagers huurt, die in plaats van de familieleden huilen en jammeren en luidruchtig den doode be treuren te heftiger en bedroefder naarmate er meer betaald wordt. Intusschen geldt ook hier .'s lands wijs, 's lands eer" en boven dien: indien al ginds de rouwdragers gekocht worden, wordt ook hier de belangstelling bij de begrafenis niet dikwijls ingegeven door de over weging „wij kunnen er niet buiten", in plaats van door werkelijke en innige deelneming?

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 23