I* Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kortgene, dat het plaatselijk muziekge zelschap een festival georganiseerd heeft. De eere-poorten zijn in bestelling en de eere-wijn zal gratis op het gemeentehuis ver goten worden. Alleen moet de rhythmische dans van de gym- nastiekvereeniging nog financieel geregeld worden. Wie geld en dansen 'n zonderlinge combinatie vindt, wordt verwezen naar de geschiedenis van het gouden kalf. Een landbouwer te Arnemuiden heeft op den dag, dat in Amerika om het wereldkampioenschap boksen werd gestreden, van zijn veulen in de weide een knock-out-schop onder de kin gekregen. Met angst is de dag tegemoet te zien, dat dit sportieve „kacheltje" paardekrachten krijgt. Het concours van den Zeeuwschen Zangersbond is ditmaal met veel succes in een Iersekschen boomgaard gehouden. Daar eerst de takken door een deskundige op hun sterkte getoetst waren, zijn ongelukken uitgebleven. Te Middelburg hebben zich plotseling eenige straatverzak kingen voorgedaan. Ook zonder dit verschijnsel loopt men in kleinere provincie steden gewoonlijk direct in de gaten Een Goesche wandelclub, die per autobus naar Breda ging voor 'n afstandmarsch, heeft roemrijk twee bekers en 'n lauwer tak geoogst. In tegenstelling met loopende geruchten, kunnen wij nadruk kelijk verklaren, dat het geen melkbekers zijn geweest en dat de lauwertak van echt metaal is Te Terneuzen is een koe, omdat men haar op de provinciale boot wilde plaatsen zij was zeker niet op de hoogte van de aangebrachte verbeteringen in de stabiliteit dol geworden en weggerend, bij welke race een klein kind en 'n man van 90 jaar verwond raakten. Hierdoor is nog eens beklemtoond, dat dolle beesten voor jong en oud gevaarlijk zijn. Te Sint Jansteen hebben een aantal jongelui zich vereenigd ter beoefening van de paardensport. Daar er nog geen gemeentelijke speeltuin is, hobbelt men voorloopig op een particulier binnenplaatsje Kommiezen op Schouwen en Duiveland hebben enkele kin deren geverbaliseerd, die 's morgens naar school gingen en suiker om hun mond hadden zitten, zonder dat zij daarvoor een geleide- biljet bij zich hadden. Te 's Heerenhoek heeft de 78-jarige gemeente-werkman tijdens zijn arbeid een ongeval gekregen, schrijft men ons. Algemeen vraagt men zich af waarom zoo'n grijsaard geen pensioen gegeven is. Naar wij vernamen, zijn de pensioenen ten plattelande van zoo weinig omvang, dat het „genieten" daarvan uitgesproken levensgevaarlijk is. Te Veere is in de scherpe bocht op den dijk naar Vrouwepol der 'n Vlissingsche auto met diverse passagiers te water geraakt, omdat deze menschen, die eenigszins onder den invloed waren, den chauffeur een handje hadden willen helpen bij 't voorko men van het gevaar. Niet altijd is men gebaat met de hulp van invloed-rijke personen VRIJDAG 22 JUNI 1934 No. 4 De Bond van Bedrijfs autohouders in Neder land hield op Vrijdag 15 Juni zijn jaarver gadering te Vlissingen. Na de officieele ont vangst ten raadhuize poseerden de deelnemers voor ons. X^Ter verkrijging van een nieuw wielerpad langs den mooien ouden Vlis- singschen weg werd te Souburg een bazaar ge organiseerd, die bijna een week heel wat publiek trok en waarvoor vele prijzen waren beschik baar gesteld. Bestuur, comité en medewerken den van den bazaar. De Stoomvaartmij. Zeelandvertegenwoordigd op den bazaar te Souburg. Ze stelde een vrije reis naar Engeland beschikbaar. Des Zaterdags organiseerde het bazaar-comité een gecostumeerden voetbalwedstrijd, waartoe de spelers van de voetbalclub R.C S. hun welwillende mede werking verleenden. Hierondereen moment van den wedstrijd. Hiernaasteen der spelers moet worden bijgewerkt. MM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24