ZEEUWSCH ALLERLEI Stonde WUl &0C6 Een kijkje op een der jfrafen van St. Philipsland. Een typisch beeld, dat duidelijk toont, hoe onze dorpjes dikwijls onooglijk worden door de leelijke palen van het electrisch net. Gelukkig wordt reeds hier en daar met een ondergrondschen aanleg begonnen door de dorpen. Bij den zadelmaker te Biervliet. Een bedrijf, dat weer opleeft in het Zeeuwsche land, en hier door drie generaties reeds werd uitgeoefend. In de deur de grootvader .(tevens oudste bewoner van Biervliet) en reeds 96 jaar; in 't midden vader en zoon. *'~A/in het Zeeuwsche strand. Het water blijft nog frisch. De wegen zijn één modderpoel, het regent dat het klettert En somtijds komt dan nog daardoor een hagelbui geknetterd. 't Publiek schuilt weg onder een boom, in nissen en portieken En ieder speculeert met kracht op griep en rheumatieken. Maar desondanks blijft men bijeen om 't nieuwe te bespieden van wielerlust en wielerleed, van racen, vallen, vlieden. De lange baan ligt glimmend in den malschen voorjaarsregen De modder van het racend wiel spat ieder lieflijk tegen. Een hersenschudding na een slip hoort tot de kleinigheden De weg der sport is lang en zwaar, en vol oneffenheden. - Maar viel dan dit begin niet mee door vele tegenspoeden En kon men modderpoel en nat niet bannen, noch verhoeden De wielersport maakt haar entrée Ze is nie.t meer te houden En ondanks al het wel en wee, men kijkt er naar of men doet mee, zoo jongen als wel ouden Jonge zwanen in de Goesche grachten. Als de avond valt over de haven van Philippine. Dorpsgezicht te Hoofdplaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6