Fashions of1934" EEN MODEFILM Satijnen avondtoilet met bont gar - neering en sleep. Zwart moiré diner-toilet met wit moiré cape. EN ENLEV letten Avondtoilet met lange gladde taille, gegarneerd met reigerveeren en zeer wijden slependen rok. Origineel wit satijnen bruidstoilet met tunique. Het bruidsbouquet is vervangen door 'n mofje. In plaats van 'n tulen sluier is wit satijn genomen. Dat de mode een voorname plaats inneemt in het tegenwoordige leven, bewijst o.a. het feit, dat er een speciale modefilm is gemaakt „Fashions of 1934", waarin o.a. Bette Davis een rol speelt. Wij zijn in de gelegenheid onze lezeressen eenige fraaie foto's op genomen door Warner Bros van deze film aan te biéden. Daar is vooreerst een avondtoilet van prachtig glanzend gestreept materiaal. De lange taille geheel glad en op origineele en kostbare wijze versierd met reigerveeren, de rok zeer wijd en eenigszins slepend. Ook bij het tweede model is het de kostbaarheid van het ma teriaal, die er het voorname cachet aan geeft. De eenvoudige taille is gegarneerd met zeer fraaie knoopen, de korte mouwen zijn omzoomd met kost baar bont. Bij den rok ligt alle wijdte aan den slependen onderkant, meeste dezer moderne avondtoi- zijn eenvoudig van coupe en tamelijk hoog aan den hals. De japon van zwart moiré heeft slechts 'n strook onderlangs. De lange mouwen heb ben witte manchetten en 'n wit strikje met glinsterende speld sluit de halsopening af. Dit toilet wordt gecompleteerd door 'n cape van wit moiré. Aan de capes behoorende bij 'n avondtoilet is bizonder veel aandacht besteed. De decoratieve cape, behoorende bij het gladde zwarte avondtoilet met sleep, werd ge voerd met wit satijn en heeft 'n wit satijnen kraagje, om zoomd met point-lace en wordt gesloten door 'n fraaie speld. De lange mouwen van de japon hebben wit satijnen man chetten met point-lace. Bij de zwart fluweelen diner-japon wordt een kleine cape gedragen 'van veeren, over elkaar heen gelegd op een fond van mousseline de soie en aan den hals bijeengehou den door 'n fluweelen 'kraagje. Zeer origineel en elegant is 't wit satijnen bruidstoili t uit de modefilm. De lange sleep komt te voorschijn ondir de tuniek van de japon. Een zijden koord met lange kralen kwasten omgeeft 't middel. Het bruidsbouquet is vervan gen door 'n sierlijk mofje, en in plaats van 'n tulen sluier hangt wit satijn, in ruime golven, neer over den rug. P. D. ■Zwart fluweelen japon met cape pan veeren. plissé's en bij het maken van fijne opnaaisels, wat allemaal met accuratesse moet gebeuren. Meer is dit nog het geval bij smockwerk en bij het inrimpelen zooals dat bij moderne garneeringen wordt toegepast. Vooral tafzijde leent zich prachtig, zoowel voor smockwerk als voor rimpelgarneering. Zwart en wit. De zwarte bij de japon behoorende cape is gevoerd met wit satijn en versierd met 'n wit satijnen kraag omzoomd met point-lace. VERSCHILLENDE CARNEERINCEN INRIMPELEN EN SMOCKWERK Wie handig' is met de naald, kan daar nu ten volle van profiteeren, want de moderne toiletten vragen veel hand arbeid. Nu kan het zoomen en inrimpelen van volants, bijvoorbeeld, wel met de machine worden gedaan, maar voor de accuratesse, welke een en ander vereischt, komt wel degelijk handigheid te pas. Ook bij het inzetten van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18