Schiaparelli lanceert een avondtoilet met 'n taf zijden boléro, geheel en al ingerimpeld. Zoo zijn er ook capes met 'n inge rimpeld schouderstuk en 710. japon m. kor te ballonmouwtjes en epauletten. Kraagje m. strik o. gestreepte zijde. 719. Zomerjapon m. matrozenkraag en puntstuk op de taille. Korte mou wen - met plissé- garneering. 722. Japon uan gebloemde crêpe georgette met wij de mouwtjes en 'n ingerimpelden strik. De rok heeft 'n opgezetten puntigen volant- 761. japon van effen zijde, dunne wollen stof of linnen, met blouse van geruite tafzijde. japonnen met ingerimpelde ballonmouwen. Er is 'n avondtoilet waarvan heel de smalle achterbaan, vanaf de taille tot over de knieën, is ingerimpeld om van onderen wijd uit te vallen, terwijl de taille, van voren, in 'n driehoek is ingerimpeld. 'n Meer eenvoudig namiddagtoilet heeft 'n breede jabot, bij den hals, halvemaanvormig, in vijf zes rijen ingerimpeld. De mouwen zijn glad tot aan den elleboog en hebben over den elleboog heen 'n wijden ballon Van boven driehoekig ingerimpeld. En 'n inzetsel in de voorbaan van den rok is even eens van boven zes 5 acht keer ingerimpeld. Deze garneeringen, die niet meer kosten dan het werk der eigen handen, geven juist daarom buiten gewoon veel voldoening. Bij een der hierbij afgebeelde japonmodellen is zoo'n rimpelgarneering op bescheiden wijze toegepast bij de halsafsluiting. Van den strik op de taille is het teveel aan ruimte door inrimpelen bijeen gehouden, waardoor een aardige versiering ontstaat. Deze japon werd ontworpen van gebloemd crêpe georgette. De rok ervan bestaat uit twee banen met 'n opgezetten, puntigen volant. De taille heeft wijde mouwen en 'n witte ruche in den hals. Benoodigd 4 M. stof van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42,44,46 en 48. Men weet dat linnen dit seizoen in de mode is voor allerlei toiletjes. Linnen is dan ook een prettig materiaal voor den zomer, maar bij het verwerken VRIJDAG 29 JUNI 1934 ervan kieze men modellen, die in de wasch gemakke lijk te behandelen zijn. We beelden hierbij nog 'n drietal modellen af, welke zoowel voor allerlei andere zomerstofjes als voor linnen geschikt zijn. Het eerste model werd ontworpen in crepella. Het heeft korte, wijde mouw tjes met epauletten ingezet in de armsgaten. De verdere garneering van de taille be staat uit 'n kraag met strik van gestreepte zijde. De rok heeft puntige zijbanen. Men heeft voor deze japon 2% M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede model is even eens zeer geschikt om in lin nen en allerlei andere wasch- bare zomerstoffen te worden uitgevoerd. Het heeft 'n ta melijk grooten matrozen kraag, waaroverheen van voren een puntstuk op de taille is gezet. De korte mouwtjes hebben ingezette plooistukken. De gladde rok is van onderen eenigszins klokkend. Benoodigd 4 M. stof van 96 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Alleraardigst is de wandel japon, die zoowel van dunne wollen stof, als van zijde of van linnen kan worden ver vaardigd. De japon heeft 'n naad midden op den rug en is van voren versierd met knoopen en met 'n paar opgenaaide zakken. Er wordt 'n blouse onder gedragen, in kimono model, van geruite zijde. Men heeft voor de japon 1.60 M. stof noodig van 1.40 M. breedte en voor de blouse 1 M. van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. PAULA DEROSE. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrl|gbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. H2700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR .PANORA" NASSAUPLEIN I. HAARLEM waarbij 10 ets extra, voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Rose Citroenpudding met Aardbeien Sap van 3 citroenen, 1 ons suiker, 6 blaadj roode gelatine, liter slagroom, 2 d.L. water en ongeveer pond kleine zoete aardbeitjes. De aardbeien worden tevoren gewasschen, waarna men ze laat uitdruipen, terwijl men den pudding klaar maakt: Men weekt de gelatine 10 15 minuten in het water, dat men vermengt met het citroensap en even verwarmt tot de gelatine is opgelost. (Niet koken 1) Als de massa weer wat bekoeld is, roert men ze langzamerhand door den stijfgeklopten room. Dan roert men er ook de aardbeien doorheen. Men laat, nu en dan voor zichtig roerende, den pudding staan, tot hij gelei achtig begint te worden en de gelatine niet meer naar beneden zakt. Dan giet men de massa in een vorm, dien men met eiwit heeft ingesmeerd, en laat den pudding door en door koud en stijf worden. Deze pudding wordt gestort op een vochtigen schotel en zonder saus opgediend. BLOEMEN IN HUIS De mooiste bloemen kunnen tot een teveel in huis worden, wanneer ze staan in een kan of vaas, die er niet bij past. Liever geen bloemen, dan ze gerangschikt in een vaas, waarin hun schoonheid niet ten volle uitkomt. U kent wel de reinheid van de madonna-lelie de teerheid van deze bloem komt het meest tot volle recht in een donkerbronzen kan of vaas. 147 Koperen kannen worden veel gebruikt om als versiering hier of daar neer te zetten voor het brengen van een aparte opvallende noot in de kamer. Vele bloemen passen er bizonder goed in. We noemen b.v. een echten tuinbouquet van escholtzia's, riddersporen, het lange vingerhoeds kruid, afgewisseld door kortere goudsbloemen en andere korte tuinbloemen. In een klein koper kannetje zal u roode geraniums verkiezen. Een andere aardige combinatie voor ern koperen kan zijn gele irissen met roode ranonkels door elkaar gerangschikt, of korenaren, kleine geel-oranje klap rozen en korenbloemen. Het vierkante aquarium-glas kan iedere soort lelie bevatten, maar 't allerliefst zetten we daarin enkele takken, vooral geen bos. Wanneer u korte bosch- of duinbloemen, zooals klokjes, lelietjes enz. op een origineele manier wilt schikken, plaats ze dan in een platte bokaal, gevuld met mos. De bloempjes worden tusschen het mos gestoken en wanneer u de moslaag goed vochtig houdt, blijven de bloempjes lang goed. Wilt u een platte bokaal vullen, zooals op de teekening onderaan, en heeft u geen speciale bokadl met bloemenbol er in, dan kan een groote aardappel oplossing brengen. Een groote aardappel snijden we van onderen recht af en boren er van boven gaten in. De aardappel zal op den platten kant stevig op den bodem van de schaal staan. Er komen rozen in met een steellengte van onge veer 20 c.M., welke aldus een toef vormen; de aard appel wordt gecamoufleerd door bladeren. Korte rozen kunt u laten drijven in de schaal, doch de platte schaal verder gevuld met zacht lila violen van één kleur, zal nog fijner staan. U gebruikt een ondoorzichtige schaal, anders zou men den aardappel er doorheen kunnen zien. Behalve voor witte bloemen, zijn crème aarde werk-potten of pullen voor iedere bloemsoort en kleur geschikt. BLOEMEN IN BAKKEN Wanneer u in de stad woont en uw vreugde moet zoeken in kleine bakken langs het raam of op 't balkon, is het aan te raden sterke bloemen te kiezen, welke tegen den wind kunnen. De beste planten voor bakken lijken ons die, welke zich niet voort- zaaien, doch waarvan u bij het zetten weet, welke ruimte ze zoo ongeveer noodig hebben, wanneer ze tot vollen bloei gekomen zijn. Ongetwijfeld zijn geraniums en witte margrieten het sterkste, maar wanneer u meer van laag gewas houdt, zijn de vero nica's of eereprijs aller- efst en ook de ouder- vetsche reseda's en helio troop. Bedenk echter altijd, dat te veel water voor de bakken, nog slechter is dan te kort aan water. Giet ook vooral niet in de zon. Sprenkel met water, wanneer de zon weg is. D. D. L.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19