Zeeuwsche Omroep 130 VRIJDAG 29 JUNI 1934 133 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Sluiskil, dat proces-verbaal is opgemaakt tegen eenige vroolijke mannen, die van een café-terras af een bierfleschje hadden geworpen voor het wiel van een fietsende dame. De natuurlijke gang van zaken. Wanneer de een op de flesch raakt, heeft de ander er schade van Uit Goes seint men ons, dat in de jongste vergadering van de bloeiende reisvereeniging „5.O.S." met verpletterende meerder heid van stemmen besloten is om met leden en echtgenooten een reis te maken naar Utrecht en Apeldoorn. Gewoonweg onbegrijpelijk, dat een genootschap met zulk een ontstellenden naam niet liever naar Nootdorp en Dodewaard gaat Van minstens vijfendertig correspondenten ontvingen wij de tijding, dat een jongmensch uit Vlissingen in de plaats hunner inwoning schoolkinderen heeft vergast op Japansche kunstjes. Overal uitbundig succes. Bedoelde artist moet nu eens probeeren welke waardeering de pinda-Chineesjes voor zijn gaven hebben Het gebrek aan water laat zich al meer gelden in Zeeland. Mensch en dier beginnen er in vele streken onder te lijden. De betrokkenen zitten gelukkig niet stil. Men werkt aan congres sen en eere-comité's. De provinciale brandweerbond vergaderde reeds te Goes en de vereeniging van garnalenhandelaars kwam te Bruinisse bijeen. Te Middelburg wordt zeer geklaagd over diefstal van „on beheerde" rijwielen. Vreemdelingenverkeer overweegt invoer van deftiger families Te Kats hebben de ambachtsheeren wederom een schoolfeest gegeven aan de leerplichtige spruiten. Zij, die door ziekte ver hinderd waren, kregen thuis een tractatie. De jeugd verwatert overal. Wie hoorde er vroeger van zieke kinderenals er getracteerd werd 1 Te Kapelle heeft het fanfarekorps een muzikale wandeling door de helft van het dorp gemaakt. Na afloop kregen de muzi kanten een sinaasappel. Deze week is de andere helft van de gemeente aan de beurt. Indien de financiën het toelaten, zal onder de medewerkenden een pond kruisbessen verdeeld worden De raad van Wolfaartsdijk besloot in zijn jongste zitting voor den pijpvoerder van de brandweer een waterdichte broek aan te schaffen. De voorstanders verdedigden dezen maatregel door er op te wijzen, dat deze functionaris voor de heetste vuren komt te staan en dan de benauwdste momenten doorleeft Op de landbouwtentoonstelling te Kruiningen heeft een in woner van Kapelle alle hoofdprijzen gewonnen met zijn blauwe konijnen. Het is met de konijnen net als met de boonen alleen in de „blauwe" is het hoog-conjunctuur. De Middelburgsche rechtbank heeft een Goesenaar gevonnist omdat hij zonder noodzaak op den muur van het droogdok was gaan zitten. Met noodzaak is het gelukkig dus geoorloofd. Nu de straatrioleering gereed is te Kortgene, klagen de in woners erover, dat er zoo weinig water in hun welputten komt. Misschien weet de vereeniging „De frissche bronaar" uit komst Tot de volgende week, dames en heeren In 't werkkamp Seppe. Een aantal Zeeuwsche wetklooze jongens ge niet tien dagen van het buitenleven in 't werkkamp Seppe (N.Br.) Enkele leden van de commissie voor ontwikkeling en ontspanning der werk- loozen te Middelburg maakten dezer dagen een excursie naar dit op de heidevelden van huize „De Wildertop geslagen tentenkamp. Foto hierboven. Bezoek van „burgers*1. V.l.n.r de heeren G. Wagenvoorde, leer aar ambachtschool. Middelburg J. Lorier Jr ondercomman dant van het kampDs. A v Selms, Hansweert. kampcommandantC- Doers, dir ambachtschool Middelburg Onder- dijk. wethouder van Middelburg. Zittend Ir. B C Roeters van Lennep, dir. Gem. Bedrijf, voorzitter der C. v. O. SO. Wegverbetering te St Laurens. De weg MiddelburgDomburg wordt nabij St. Laurens verbreed en verbeterd. De wegwerkers rusten 'n oogenblikje uitV De kok en z n helpers bereiden in deze primi tieve veldkeuken een smakelijk en voedzaam maal. De zware werktuigen, die bewij zen, dat het ernst is met de hoog noodige verbeteringen hier. De werkzaamheden voor nieuwen brug- bouw bij Vlake over het kanaal door Zuid-Beveland. Het oude stationnetje, waaromheen zich het werk concentreert. het werk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25