VEOUWENLEVEN LINNEN EN KUNSTZIJDE Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLE1N 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Een der fraaie toiletten van de races in Ascot. Parijsche mannequins met de nieuwste créaties in Auteuil. 712. Hoog gesloten linnen japon met opstaande volants op de mouwtjes, gevoerd in de kleur van het strikje bij den hals. De gladde rok heeft van onderen opgezette plooien. 716. Japon van dunne wollen stof, speciaal ontworpen voor zware figuren. PAULA DEROSE Er wordt voor de nieuwe zonterjaponnen buitenge woon veel linnen en kunst zijde verwerkt, niet alleen voor eenvoudige huis- en tennisjtirken, maar ook voor namiddag japonnen. 't Parijsche mode huis Lyolène ontwierp zelfs 'n ensemble voor den avond van wit 736. Zomer japon van linnen of kunstzijde, met opgezette biezen versierd en met zakjes. De hals is afgewerkt met 'n plat rond kraagje met zijden strik. 732. Japon van effen linnen of kunstzijde met garneering van afstekende kleur. linnen een japom ver sierd met groote knoopen met 'n bij behoorenden drie kwart langen man tel, met een paar zéér wijde lange mouwen. Nu komt linnen voor 'n avondjapon ons, nog altijd eenigszins vreemd voor, maar voor spor tieve toiletjes en voor na middagjaponnen is het uiter mate geschikt, evenals kunstzijde. Zoowel kunstzijde als lin nen kan gemakkelijk ge- wasschen worden, wat van groote waarde is voor zomerjaponnen, die we juist daarom met des te meer genoegen dragen. We beelden hierbij een paar zomerjaponnen af, welke uitermate geschikt zijn om in linnen of kunstzijde te worden uitgevoerd. Ons eerste model, 'n hoog gesloten japon van linnen, is versierd met 'n strikje van afstekende kleur en met 'n paar opstaande volants op de mouwen, welke met diezelfde kleur gevoerd zijn. De taille heeft van voren 'n puntstuk en de rok heeft aan voor- en achterkant op gezette plooien. Voor deze japon heeft men 4 M. stof noodig van 80 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Elegant is ook ons tweede model van linnen of kunstzijde. De taille heeft een apart ingezet vest, 'n kraagje en 'n paar mouwtjes van afstekende kleur. De knoopen worden in de kleur van de japon genomen en in den zijden strik worden beide kleuren vereenigd. Juist de goede kleurencombinatie bepaalt de elegance van dit toilet, waarvan de rok van onderen wordt verwijd met opgezette plooien.- Men heeft er 4V2 M. stof voor noodig van 80 c.M. breedte, 1 M. voor de garneering. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Ook ons derde modelletje werd ontworpen in linnen of kunstzijde. Deze japon is versierd met opgezette biezen en met 'n paar ingenaaide zakjes. De ronde hals is met 'n plat kraagje afgewerkt en de korte mouwtjes hebben, evenals het kraagje en de zakjes, een versierinkje in de donkerder kleur van strik en ceintuurgesp. Voor dit toiletje heeft men 3y2 M. stof noodig van 90 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Ons vierde model werd speciaal ontworpen voor zware figuren. De coupe ervan is erop berekend om het figuur slanker te doen lijken dan het in werkelijkheid is. Ook de V-vormige halsopening met kraagje en jabot van afstekende kleur dragen het hunne bij tot het verkrijgen van dit effect. De lange mouwen hebben wijde afstekende man chetten. Deze japon werd ontworpen in soepele dunne wollen stof. Men heeft er 3.25 M. stof van 1.40 M. breedte voor noodig. Patroonverkrijg- baar in de maten 48, 50 en 52.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18