Zeeumch Nieuws Zeeuwsche Omroep i>Af Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Neuzen het opzienbarende feit, dat een ventje van vijf jaar reeds naar een mes gegrepen heeft om daar mee zijn 3-jarig vriendje den neus af te snijden. Wanneer de jeugd in die gemeente niet meer respect voor neuzen krijgt, wat zal er dan van het stedelijk schoon terecht moeten komen De gemeenteraad van Stoppeldijk heeft besloten, het terrein van de schietbaan te egaliseeren, oftewel gelijk te maken. Door het verder voortwerken in die richting hoopt men in den loop der tijden van dien smadelijken plaatsnaam af te komen. Dit klemt temeer, omdat na de invoering van het veiligheids scheermes ook reeds veel verbeterd is Uit Graauw seint men ons, dat daar 1 Juli feestelijk herdacht is het feit, dat een gemeenteraadslid vijftig jaar geleden aan zijn eerste gaaibolling deelnam. Niet altijd is het publiek ongevoelig voor de groote daden van zijn politici 1 De burgemeester van Goes heeft, toen de raad een request tegen Monumentenzorg behandelde, hartige afkeurende woord jes gewijd aan het heilig huisje van het eigen ik. Dat was niet juist, want dit huisje, al heeft Monumentenzorg er geen oog voor, is ongetwijfeld het oudste en meest bekende bouwwerk der wereld. Ter eere van de algemeene vergadering der broederschap van notarissen, heeft men te Middelburg de belichting van het stad huis laten werken. Pijnlijk was het voor die heeren, dat men direct bij hun bezoek over „oplichting" begon te denken Te Ierseke is de zeekrabbenbewaarplaats door storm uit elkaar geslagen. Alle krabben zijn weggekrabbeld. Om de vreemdelingen, die expres komen om krabben te zien, nog 'n kleine kans te geven, is de verkoop van stofkammen en jachtwater tijdelijk te Ierseke verboden Onze correspondent te Haamstede seint ons, dat op Zondag 15 Juli a.s. achter de bosschen van het plaatselijk kasteel en aan den duinvoet. een politieke partij een Landdag zal houden. Dat men voor „boomen" niet uit den weg gaat, bij zulk 'n gelegenheid, is te begrijpen, maar men moest toch inzien, dat het niet ontwijken van een voet op teenentrapperij uitloopt Uit Serooskerke ontvingen wij het interessante bericht, dat de gemeenteraad met Gedeputeerde Staten van Zeeland overhoop ligt voor wat het schaatsenrijden op Zondag betreft. Ged. Staten willen het wel en de raad wil het niet. Men zoekt naar 'n verge lijk. Dit is best te bereiken, 's Winters bijv. zou men heeren Gedeputeerden 'n baantje te Serooskerke kunnen laten rijden en des zomers zou men ze naar de Noordpool kunnen laten gaan op dien dag De burgemeester van Middelburg heeft in den raad bij een uitvoerig fonteindebat voor de grap gezegd, dat hij niet wist, welke wethouder er spuit, en of misschien vorige jaren zijn voor ganger dit deed. Enkele raadsleden namen dit den voorzitter erg kwalijk. Te Brussel zou dit wel niet voorgekomen zijn 1 Tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 6 JULI 1934 it*- 3L WÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Op Maandag 25 Juni werd te Sas van Gent het nieuwe raadhuis, waarvan we reeds een foto plaatsten, officieel in gebruik genomen. De opening werd verricht door den Commissaris der Koningin. Foto van gemeentebestuur en gc noodigden met den com- in hun midden, Een kijkje op de jaarlijk- sche veulenkeuring van Hippos'' te Middelburg. Het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis, dat te Rilland Bath in gebruik genomen werd. De autoriteiten slaan den optocht gade. De Walchersche Landdag van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm te Vlis- singen. Op Zaterdag 30 Juni werd te Vlissingen een Landdag gehouden van den Zeeuwschen Vrijwilligen Landstorm, waaraan ook door minister Deckers een bezoek werd gebracht. Het défilé voor de autoriteiten langs het raadhuis te Vlissingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24