De boekenwagen. Zakelijkheid, kunstzin, on dernemingsgeest en philantro- pie, dat zijn deugden, die den Nederlander sieren, en die in den tweeden Nederlandschen Oranjetrein tot hem worden gebracht, en daarom zal over al Iret doel zich van ideaal crystalliseeren in waarheid en het initiatief als vrucht dragen een moreel en financieel succes. U. d. B. De huishoudelijke zorgen houden zelfs in den ten- toonstellingstrein niet op Aardappelen schillen. den, die de halve kilometer lange, zij aan zij geschaarde exposities aan hun oog laten voorbijgaan, zich verdiepen in de aesthetische schoonheid van de moderne zaakreclame, zich getrokken voelend tot het philantropische doel van de afdeeling Kunst in Nood, tot opheffing van noodlijdende scheppende kunstenaars, zich laven in den voor- treffelijken restauratie-wagen, vol be wondering en trots voor dit nationale kunnen. Het is onmogelijk een levend beeld te schetsen van de fraaie en overzichtelijke stands, die het oog streelen, nog minder te zeggen, welke stand het mooiste is, maar één ding is zeker dat de Be zoeker naar huis gaat met een diep in zich gegrift beeld van hetgeen de Nederlandsche Industrie presteert, met de over tuiging, dat zakelijkheid nog niet omgekeerd even redig behoeft te zijn aan kunst en schoonheid. De ontvangst te Hulst. Hoe de caricaturist Evans den burgemeester van Hulst zag. van de zakenrelaties tusschen Noord en Zuid, hoog te houden en te kunnen leiden tot daar, waar spoorbanen zich strekken, maar geen algemeene kennis nog was van wat Nederland kan en durft naar het geïsoleerde Zeeuwsch-Vlaanderen. En dank ook aan de plaatselijke politie-autori- teiten, die onvermoeid den goeden gang zan zaken ter plaatse regelden en niet weinig dit moeizame werk uit handen van de trein-directie namen. Na een lange reis door België kwam vanuit Bergen op Zoom op 26 Juni de frisch geschilderde Oranjetrein in Hulst en ontmoette er zoo'n laaiend enthousiasme en zoo'n joviale ontvangst, dat het de directie zeker een grooten moreelen steun moet hebben gegeven om met vastberaden blik den ein- delooze stalen weg met de wachtende plaatsen te kunnen overzien, die nog wacht. Dat Zeeuwsch- Vlaanderen deze première, wellicht de eerste, die het beleeft, op passen de wijze beant woordt, bewijst wel het drukke bezoek en de eindelooze rij van belangsteilen- Hoe Evans even verder den Terneuzenschen bur gemeester uitbeeldde. Het resultaat na 2 minuten. Als het tentoonstel ling sper soneel luncht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9