\KMEÉMi-CUBAANfjÊSï PAT 'S GOED BEK£KEN '11 Naast de stoere, felle rennersin span- ting gebogen over het lage stuur Zoodra de zomer in het land is, leeft de mensch op. Zelfs de meest fanatieke ijssportliefhebber voelt het eerste Zuidenwindje behaaglijk in zijn botten. En zoodra de mensch niet meer gedwongen is, zijn vrijen tijd in huis door t< brengen, hapt hij zooveel buitenlucht als hij maar kan. 'Dit geldt voor jong en oud. Zij, die het niet verder meer brengen dan de bank voor het huis, waar de weldadige warmte toch ook de jichtige ledematen doortintelt, genieten evenveel als de jeugd, die zich te goed doet aan sport en spel. Sport vooral. Deze is wel een onmisbaar element geworden in ons- volksleven. Er is wel een sterke tegenstelling tus- komen we in menigte de rustiger peddelaars tegen in 't Zeeuwsche land. worpen, en de gebogen figuur op de ijlfiets behoort ook daar reeds tot het normale wegbeeld. Het schijnt zelfs al vast te staan, dat Zierikzee binnen afzienbaren tijd zijn wielerbaan zal hebben. Er wordt hard aan deze plannen gewerkt. Met den zomer heeft ook de zwemsport haar blij entree weer gemaakt. Alom is 't geplas en geploeter weer begonnen. Merkwaardig is de houding van de Goesche zwem- vereeniging, die geen termen aanwezig achtte, in te gaan op gemeentelijke voorstellen inzake een badinrichting. Merkwaardig, omdat in dezen tijd den gemeenten zooveel wordt afgedwongen, en het zelden of nooit voorkomt, De boogschutters verdringen zich om den vogel en houden de traditioneele schutterskunst in eere. *t jonge geslacht, dat zich rtevenementen laat beïn- jrooter rol spelen in het rengt een der eerstkomende lismaniak in ons parlement, ker dingen gebeurd, en mis- :oo verwerpelijk zijn, indien wijze werd verfrischt. de sport vele goede zijden ie. Was de jeugd vroeger j kan nu haar natuurlijke ig, naar romantiek, naar ritvieren binnen de grenzen te. juichen, dat vele p meenten terrein te stichten. Terwijl ïelpt, zooals op het gebied ilair wordende wielersport. maar met vaste hand te ding tusschen dt eilanden, ntwikkeling grenzen stelde, mgen te hebben. Tenminste, nisiast op deze sport ge- dat men iets weigert. In dit geval deelen wij echter de gevoelens der vereeniging. Het Goesche Sas heeft als vrij badoord een welverdiende reputatie, en kunstmatig in grijpen lijkt ook ons niet gewenscht. Onder den nog altijd weerklinkenden dreun van het wij gaan naar Rome, oefent jong Zeeland zich onvermoeid op het voetbalveld. Maar er zijn nog andere liefhebberijen dan de sport. Gelukkig, zouden we bijna zeggen, want sportoverdrijving kan tot andere excessen leiden. Ook de wandelsport, die zich binnen de grenzen van het gematigde houdt, wint veld, terwijl mede het kampeeren steeds meer vasten voet vindt. Al deze genoegens zijn echter voor de jongeren. De ouderen, die zich aan egn zekere stijfheid der spieren, althans aan een verminderende lenigheid daarvan, overgeleverd zien, moeten andere paden voor ontspanning en vermaak zoeken. De hengelaars drommen weer naar de v-isc.hrijke wateren, de boogschutters verdringen zich om den vogel, ck- fietsers peddelen bedaard naar den waterkant, om op gemakkelijke wijze wat zeelucht te happen. Zoo is er voor ieder wat, en als het zomer is, blijft alleen de kniesoor thuis. De foto's laten zoo een en ander zien van wat Zeeland tot zijn liefhebberijen rekent. De sport van het geduld. En de vroolijke klanken der muztek verhoogen de vreugde van 't zomerfeest. En als de warmte 't grootst is. is 't aan den zeekant het drukst.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 17