VOOR ALLERLEI GELEGENHEDEN VRIJDAG 13 JULI 1934 UIT DE MODEFILM: „FASHIONS OF 1934" ROtlWENtLEYtStC We beelden hierbij vooreerst af een gedistingeerde wandeljapon, ontworpen in wollen crêpe marocain en bizonder fraai van coupe. De rok ervan bestaat uit 2 banen en 'n ruime tuniek. De taille met boléro-effect heeft 'n ingezet wit vestje en de mouwtjes zijn versierd met uit staande witte strooken. De van achteren gestrikte ceintuur is aan de voorpanden aangeknipt. Men heeft voor dit toilet 4 M. stof noodig van 1,40 M.. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44,46 en 48. Zulk 'n toilet kan, door een of andere toevoeging, gemakkelijk nog eens geva rieerd worden. Alleen 'n groote strik als bij den hals kan er 'n heel ander cachet Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zl|n aan het mode-album „Zomerpracht", zi|n patronen verkrijgbaar tegen den pr s n 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kfnderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA" NASSAUPLEIN 1. HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 725. Wandeljapon van wollen crêpe marocain met wit vestje en witte strooken op de mouwtjes De gestrikte ceintuur is aange knipt aan de voorpanden. De rok van twee banen heeft 'n ruime tuniek. 731. Tennisjurk van shantung of linnen. Ben puntig aangezette strook met plooien geeft de noodige wijdte aan den rok met opgezette zakjes. De taille heeft een grooten kraag en een schuin geknipt opstaand kraagje met strik. aan geven. Verder zou men het vest nu en dan eens kunnen bedekken met 'n jabot. In dat op zicht zag ik iets nieuws in 'n Parijsch modeblad een groote driehoek, aan weerskanten van den hals even vastgehecht, zoodat er twee punten in soe pele golvingen neerhan gen, terwijl de derde punt, in het midden, tot even over de taille reikt. Zoo'n driehoek kan men maken van tafzijde, van organdie en ook van twee kleuren dunne zijde een lichte kleur voor den bovenkant en een donkerder tint voor de voering. Deze fichu lijkt mij Een der nieuwste kapsels. 775. Avondjapon van gebloemde crêpe georgette met breede klokkende strooken op den gladden rok. Het décolleté heeft van voren en van achteren n punt welke vastgehecht wordt op 'n fantasieketting. Wijde mouwtjes van klokkende strooken. 771. Mantel van wollen crêpe georgette, met sjaalkraag uitloopend in breede revers, welke, evenals de mouwen, gegarneerd zijn met ingestikte biesjes. buitengewoon practisch, omdat hij gemakkelijk gewasschen kan worden en omdat men hem eenvoudig met 'n paar clips op de taille kan bevestigen. De hierbij afgebeelde tennisjurk wordt uitgevoerd in shan tung of sportlinnen. Linnen eigent er zich wel het beste vöor en linnen is nu trouwens nog meer in de mode dan zijde. Dit modelletje heeft een gladden rok, met 'n puntig aan gezet stuk, waaraan waaiervormige plooien, van voren, van achteren en opzij, de noodige ruimte'geven. Practisch zijn ook de aardige zakjes, welke tevens als sieraad dienen. De taille heeft 'n grooten kraag, afgewerkt met 'n schuin geknipt op staand kraagje, terwijl 'n paar manchetten op de korte, wijde mouwtjes, 'n groote knoop en 'n strikje het geheel verder opfleuren. Mén heeft er 5 M. stof voor noodig van 80 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Van 'n geheel ander genre is de .avondjapon, die we hierbij afbeelden. Dit toilet werd ontworpen in crêpe geor gette. De gladde rok ervan heeft wijde, klokkende volants, terwijl de mouwtjes uit klokkende volants zijn samenge steld. De ceintuur wordt van voren door een gesp bijeen gehouden. Het décolleté heeft voor en achter 'n punt, welke wordt vastgezet op 'n precies passende fantasieketting. Voor dit fraaie toilet heeft men 5 M. stof noodig van 1 M. breedte. Patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Tot slot geven we nog het model van een zomermantel, welke zoowel overdag als bij 'n avondjapon kan worden gedragen. Deze mantel van wollen crêpe georgette heeft 'n sjaalkraag, aan weerskanten uitloopend in breede revers. De revers zijn, evenals de mouwen, versierd met ingestikte biesjes. Men heeft voor dezen mantel, die voor de meeste figuren ge schikt is, 3 M. stof noodig van 1,40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. Wij zijn in de gelegenheid onzen lezeressen nogmaals eenige Warner Bros-foto's aan te bieden uit de film „Fashions of 1934". Vooreerst een dwars gestreepte kazak met wijde épauletten boven de gladde, nauwsluitende mouwen. Dan een japon, op eigenaardige wijze samengesteld van fluweel en fijne wollen stof, welke opgeknoopt schijnt op het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18