Zeeuwsche Omroep No. 7 VRIJDAG 13 JULI 1934 Op 't vliegveld te Haamstede wordt een nieuw restaurant met wachtkamer gebouwd. Een bewijsdat deze dienst steeds gunstig blijft verloopen. Foto van het nieuw in aanbouw zijnde gebouw. Het tegenwoordige wacht- lokaaltje, dat al lang niet meer voldeed. De aspirant-passagier wacht buiten, bij gebrek aan plaats in het oude wachtlokaal Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit Kruiningen meldt men ons, dat de leerlingen der hoogste klassen, voor rekening van een beschuitfabriek, 'n reisje naar Antwerpen gemaakt hebben. De uitslag van deze nieuwe reclame was verrassend goed. Alle kinderen genoten reusachtig en kwa men nog met Zaansche „korstjes" thuis. Van verrassenden „uitslag" gesproken Men bericht ons uit Kapelle, dat Handelsbelangen, in alge- meene vergadering bijeen, heeft besloten, de Tilburgsche ten toonstelling te bezoeken. Een voorstel om ook de huisvrouwen mee te nemen, werd met verpletterende meerderheid verworpen. Alleen het feit, dat de luisteraars tegen ongelukken verzekerd zijn, heeft ons de vrijmoedigheid gegeven, om deze tijding door te seinen. Onze correspondent te Vlissingen telegrafeerde ons, dat de K.L.M. Donderdag een aantal Belgische journalisten en autori teiten te gast kreeg. Het gezelschap is op het vliegveld „bij monde" van den burgemeester, die voorzitter is van de Zeeuw sche luchtvaarders, ontvangen. Eigenaardige verwelkoming, 't Is, dat het nog niet in de honds dagen is, maar anders zou het tijd worden de burgemeesters behalve van een ketting ook van 'n muilkorf te voorzien Uit Eede meldt men ons veel nieuws over de kermisdagen, die met animo gevierd zijn. Veel deelname was er voor de hoepel- bolling voor dames, waarvoor als eerste prijs eenonderjurk was aangekocht. Bij nadere informatie bleek ons, dat er één strooming in de regelingscommissie was voor een flanelletje en 'n andere richting zwoer bij een schortje. Men heeft toen op juridisch advies den gulden middenweg gekozen. De Zeeuwsche Vereeniging van gemeente-veldwachters en verkeersagenten is voornemens, een excursie te maken, zoo seint men ons uit Ierseke, naar de vermaarde kreeften bewaar - plaatsen. De eigenaars, die voor processenverbaal en aanhoudingen vreezen, zijn terstond begonnen hun beestjes het achteruit- loopen af te leeren en het rechts houden bij te brengen 1 Aan den toren te Kortgene is 'n installatie bevestigd, waar de brandslangen te drogen kunnen worden gehangen. Tot nu toe sloegen deze slangen altijd de ruitjes van den toren in. Slangen zijn toch overal valsch Bij openbare kennisgeving hebben B. en W. van Westkapelle geannonceerd, dat de eerst afgelaste kermis toch doorgaat, maar niet luidruchtig gevierd mag worden. De autoriteiten zullen zorgen, dat aan elk deelnemer(ster) 'n paar viltpantoffels en 'n dosis chloroform zullen worden verstrekt. Op het hoorn- en fluitsolistenconcours te Rotterdam hebben enkele Wissenkerkers de hoogste prijzen weggehaald. Wanneer ooit de melk in de Bevelanden mocht gaan ontbreken, weet men, tot wie men zich wenden kan, om in de koffie te blazen. Tot de volgende week, dames en heeren l De dameszangvereeniging van Westkapelle verleende aan het tuinfeest op Veldzichthaar medewerking. Eenige dames tijdens de zanguitvoering. Tijdens de reparatiewerken aan 't stoomschip mNteuwkerkbij de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen brak op Donderdag 5 Juli een der kranen op 't schip middendoor, waardoor twee werklieden te water geraakten, maar gelukkig werden gered. Het vertrek van 't schip werd hierdoor vertraagd. Ook aan de verkeersverbetering op Noord-Beveland wordt nu met voortvarendheid gewerkt. Dat toont bijv. dit kiekje bij den aanleg van den nieuwen verkeersweg KortgeneGeersdijk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25