Zeeuwsche Sport 1 VRIJDAG 13 JULI 1934 Zwemwedstrijden, meer zwemfeest I Een provinciale zwem wedstrijd, waarin uitkwamen leden van de Vlissingsche Zwemclub, de Vlissingsche Reddings-Brigade, de Goesche Zwemvereeniging en de Zwemvereeniging Neuzen, met van zelfsprekend leden van de organiseerende Zwemvereeniging „Luctor ef Emergo". Daarna volgden de onderlinge wedstrijden, waarin speciaal de kleintjes hun deel kregen en de veteranen. Welke wedstrijden de mooiste geweest zijn Lettend op de prestaties, bekeken als „wedstrijd", is de provinciale ontmoeting de belangrijkste. Liever bekijken we echter het doel van dit zwemfestijn en dat is propaganda maken voor het zwemmen. Dat men daarin weer geslaagd is, behoeft niet betwijfeld te worden. Het aantrekkelijke sportieve gedoe bij de Gemeentelijke zweminrichting lokt steeds vele toeschouwers en ook nu weer was er hetzelfde aspect als vorige jaren. Een ding ontbrak, en dat was de muziek, welke andere jaren toch weer een eenigszins andere sfeer gaf. Schitte rend weer met pracht zwemtemperatuur, sportieve zwemsters en zwemmers, trachtend elkaar te overwinnen, maar toch steeds voor oogen het doel der wedstrijden. Echt sport, genoeglijk, zonder bijbedoeling.;Te veel nummers om op te noemen, te veel aardige impressies om alles weer te geven. Beter werk voor den fotograaf. Als altijd spanning bij de wedstrijden der grooteren, pret bij de demonstratie van de kleintjes. Verschillende afstanden, waarbij ieder voor zichzelf vecht voor het bereiken van een prestatie. Een programma vol afwisseling, culmineerend in de Estafettes, waarbij de persoonlijke strijd wordt omgezet in een strijd tusschen de verschillende clubs. Meer aanmoediging van de toeschouwers, het gaat dan om de eer van de Club. Alles bij elkaar is het evenals zoovele jaren voordien een goede propaganda geworden voor de zwemsport. Een felle zon bracht een warmen Zondag. Geschikt weer voor strand, duin en bosch. Niemand denkt meer aan voetbal of voetbalwedstrijden onder een dergelijke temperatuur en toch staat er nog een en ander op het programma. Het ware beter, dat men de nog te spelen wedstrijden vóór den aanvang van het komende seizoen liet spelen, dan nu onder een voor deze sport moordende temperatuur. Het komt ons voor, dat er beter een voetbalverbod gedurende de warme zomermaanden kon worden uitgevaardigd, dan dat men de mogelijkheid van voetbalwed strijden in Juli laat bestaan. Van September tot en met Juni lijkt ons al een te lange termijn. Ook de voetballer moet rust hebben op tijd. Met het tegenwoordige systeem krijgen vele voetballers die niet meer. Dit komt hun prestaties zeker niet ten goede. Met spanning wordt nog maar steeds gewacht op den uitslag van het onderzoek naar de gebeurtenissen bij den wedstrijd MiddelburgJuliana. Als in het gunstigste geval a.s. Zondag indien althans de uitslag van het onderzoek zoo uitvalt, de rest van den gestaakten wedstrijd wordt gespeeld en deze eindigt in een overwinning voor Middelburg,kunnen we den daarop volgen den Zondag de beslissing op neutraal terrein gaan aanschouwen. Dan is het inmiddels 22 Juli geworden. Half Augustus dient men weer te beginnen met de voorbereiding voor het komende seizoen, zoodat den voetballers 3 vrije Zondagen te wachten staan. Slechts drie Zondagen ook, waarop de andere takken van «por eens kans krijgen om de belangstelling op te wekken. Er is in Zeeland, behalve dan in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar de Wieler sport hoogtij viert, buiten het voetbalterrein niet veel te beleven op Zondag, doch indien dit het geval was, zou het zeer vaak tot botsingen komen. We zien het nu b.v. in Middelburg reeds op de avonden in de week, als er een hevige concurrentie is in het veroveren van een terrein voor het organiseeren van tientallen Veteranen-voetbal wedstrijden, slagers-, bakkers-, kellners-voetbalwedstrijden. Daar tusschendoor tracht de athletiek met veel moeite zich een plaatsje vrij te houden. Toch zullen we nog een paar atletiek wedstrijden te zien krijgen. Behalve de Vlissingsche Boulevard loop, zal ook de Middelburgsche Singelloop nog doorgang vinden en wel op 11 Augustus. Als compensatie voor de verboden wed strijden van Wilhelmina heeft E.M.M. t**»-n 23 Juli a.s. een avondwedstrijd uitgeschreven op het Gemeentelijk Sportterrein te Middelburg, welke de revanche-wedstrijd zal worden van de op 14 en 21 Juli te verwerken Zeeuwsche Kampioenschappen. Zeer zeker zullen op dien wedstrijd aardige prestaties geleverd worden. Een bezoek aan die wedstrijden is dan ook wel aan te bevelen. A.s. Zaterdag wordt het eerste deel der Zeeuwsche Kampioenschappen te Goes verwerkt, terwijl het tweede deel in Middelburg wordt gehouden op 21 Juli. Propaganda voor de athletiek is hard noodig en daarom zouden E.M.M. en Wilhelmina op Donderdag (gister) avond, gedurende de pauze van den Veteranen-voetbal wedstrijd tusschen De Oude Schoen en de Eerste Middelburgsche Veteranen Voetbalvereeniging, gezamen lijk een demonstratie geven van enkele athletieknummers. De onderlinge wedstrijden voor heeren. Aflossing bij de 3 X 50 M. estafette. Middelburgsche zwem vereeniging „Luctor et Emergo" gaf op Zaterdag 7 Juli provinciale en onder linge zwemwedstrijdendie goed geslaagd mogen hee- ten. Overwinnaars in het hoofdnummer, de estafette over 4 X 50 M.. onder heeren zoowel als dames, werden de deelnemers van de Vlissingsche zwemclub. Achter de zwemsters de leidster mej. Prins. Ook de vroolijke zijde ontbrak niet bij de wedstrijden. Het nummer tobbetje varen voor meisjes. De start van een zwemnummer voor meisjes. Bordjes happen. Een overzicht tijdens een der hoofdnummers^* van de onderlinge wedstrijden. De start der deelnemende heeren voor de 100 M. schoolslag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27