©©<§>©©@©0©©©© VOOR FIJNPROEVERS GEBREID JONCENSPAKJIE PRACTISCH ZOMERMATERIAAL De practische vrouw zal er zeker gaarne partij van trekken, dat allerlei practisch en goedkoop materiaal gedecreteerd wordt voor zomerjaponnen en we hebben dezen zomer al volop gelegenheid gehad om te constateeren hoe frisch en fleurig al die goed waschbare toiletjes bij warmen zonne schijn tot hun recht komen. Van linnen en mattingstof bijv. worden aller aardigste japonnetjes en complets gemaakt. Maar voor sportjurken is het zeker wel het aangewezen materiaal. Het zal zich dan ook uitstekend laten verwerken voor de hierbij afgebeelde tennisjapon, welke in wit linnen of mattingstof werd ontworpen. De rok, elegant van coupe, heeft groote plooi- stukken opzij, die er de noodige ruimte aan geven. De eenvoudige gladde taille is gegarneerd met kleurige biezen. Deze kleuren moeten natuurlijk onverschietbaar wezen, wil men aan zoo'n jurk veel genoegen beleven. Men heeft voor het geheel 5 M. stof noodig van 80 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Ook flanel behoort bij de practische stoffen, die in dit seizoen zeer gewild zijn en die uitermate voldoen. Het hierbij afgebeelde complet werd ontworpen in drieërlei flanel, een lichte tint voor den rok en een donkerder tint voor de blouse, terwijl het geheel gecompleteerd wordt door een manteltje met stre pen van beide tinten. De gladde rok er van bestaat uit 'n paar zijbanen en 'n voor- en achterbaan met ingezette plooien aan den onderkant. De blouse, met vierkanten hals, is gegarneerd met open naden en 'n doorgestoken strik van licht flanel met donkere randen. Het losse manteltje heeft dwars ge knipte biezen langs den voorkant, langs de mouwen en langs de opgenaaide zakken. Men heeft voor dit costuum 5 M. flanel noodig van 80 c.M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zi|n aan het mode-album Zomerpracht", ziin patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleedlng. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN I, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Het derde hierbij afgebeelde toilet werd ont worpen in dunne diagonaalstof, kan echter ook uitstekend van linnen of flanel worden genomen. Dit toilet bestaat uit een afzonderlijken rok en taille. De rok met geplooide strook kan dus ook bij andere blouses worden gedragen. De taille heeft een, van voren met 'n punt, hoog opgezet heupstuk, lange gladde mouwen en 'n rond kraagje rret kleine fichu van geplisseerde strookjes, terwijl ook de manchetten met ge plisseerde strookjes zijn ver sierd. Een paar ingezette zakjes, knoopen en ceintuur werken het geheel verder af. Men heeft er 3 V2 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Natuurlijk wordt goed waschbaar materiaal vooral veel verwerkt voor kinder jurken. De hierbij afgebeelde kin derjurk van wit matting is versierd met blauwe biesjes, strikjes en ceintuur na tuurlijk ook weer onver schietbaar. De jurk heeft een rond kraagje met punt- hals en 'n doorloopende voor baan versierd met knoopen. Het patroon van deze jurk is verkrijg baar met een boven wijdte van 76 c.M. Voor deze maat heeft men 2V2 M. stof noodig van 80 c.M. breedte. PAULA DEROSE. 734. Tennisjapon van wit lin- of mattingstof. gegarneerd met gekleurde biezen op taille en mouwtjes. De rok heeft in gezette plooistukken opzij. 737Japon van dunne diagonaalstof. bestaande uit rok en taille. De rok heeft een geplooide strook. 747Mantelcostuum van flanel, be staande uit een lichten rok met plooien in voor- en achterbaan, een donkere blouse en gestreept manteltje, waarin de finfen van blouse en rok zijn vereenigd. 757Kinderjurk van witte matting met ron den kraag en punthals. De voorbaan is ge garneerd met knoopen en het geheel is af gewerkt met blauwe biezen, blauwe strikjes en 'n blauwe cintuur. Bessenvla Men heeft ervoor noodig 3 d.L. bessensap, 4 eieren, 75 gr. suiker, 2 theelepels maizena en 'n stukje pijpkaneel. Het bessensap laat men trekken op 'n hoekje van 't fornuis met de kaneel. Intusschen klutst men 2 eierdooiers en 2 heele eieren flink met de suiker, voegt daar de aangemengde maizena door en ten slotte het bessensap. De massa moet men, onder voortdurend roeren, even laten doorkoken men neemt ze dan van het vuur en roert er het wit van de 2 eieren door, dat men tevoren zeer stijf geklopt heeft. Men zet de pan dan weer op 'n hoekje van het fornuis en laat de vla, onder voortdurend roeren, even binden. Ze mag dan echter niet.meer koken. AGNES. Het hierbij afgebeelde pakje is gebreid van 4- draads White Heather Scotch Fingeringwol. Wan neer men zóó breit, dat er 6y2 steek van het uit gestreken breiwerk op 2y2 c.M. komt, wordt de trui, van den schouder gemeten, 41' 4 c.M. lang; wijdte rondom, onder de armen 70 c.M. Lengte van de mouwen met omgeslagen manchet, onder arm 30 c.M. Broek: lengte van den voornaad 23% c.M. Lengte van de pijpen iy2 c.M. De trui Voor den rug 86 st. opzetten en 8 toe ren 1 r. 1 aver, breien. De 1ste st. en laatste st. van 'n toer worden steeds r. gebreid, ook bij 't patroon, dat uit de volgende toeren bestaat 6 toeren tricotsteek, dus r. aan den rechter en aver, aan den linkerkant. 7de toer: 1 r., 2 aver. Verder telkens 10 r., 4 aver. Aan het einde van de naald weer 2 aver., 1 r. 8ste toer aver. Deze beide toeren 3 keer herhalen. Daarna breit men weer 6 toeren tricotsteek. 21ste toer: 6 r. Verder: 4 aver., 10 r. Aan het einde 6 r. 22ste toer aver. Deze beide toeren 3 keer herhalen. Daarna her haalt men nog 2 keer alle toeren en vervolgens 2 keer de beide eerste toeren. Dan begint men aan de armsgaten, waarvoor men, steeds in patroon breiende, aan het begin van de eerstvolgende 2 toeren 4 st. afkant. Verder min dert men, om den anderen toer, nog 7 keer 1 st. aan het begin en aan het einde van de naald, na den lsten en voor den laatsten kantsteek. Na deze minderingen voor de armsgaten breit men steeds in patroon nog 44 toeren recht door en schuint dan de schouders af. Men laat daarvoor 7 st. op de naald staan, keert het werk om en breit terug. 7 st. laten staan, omkeeren. 14 st. laten staan, omkeeren. 14 st. laten staan, omkeeren. Dan laat men aan weerskanten 21 st. staan, breit ten slotte de naald uit en kant het werk af. Voorpand 86 st. opzetten en precies eender breien als bij den rug, tot men aan weerskanten 4 st. heeft afgekant voor de armsgaten.Dan breit men, met den rechterkant van het werk voor zich, 40 st. en keert om. Op deze 40 st. breit men nu ver der, waarbij men aan den kant 4 steken naast het split steeds r. breit en aan den kant van het arms gat mindert, zooals bij den rug. In de 4 st. van het randje naast 't split breit men knoopsgaten begin nende in den 4den toer, aan den rechtschen kant van het werk. Men breit daarvoor 2 st. samen, slaat den draad om de naald en breit de 2 laatste st. In den daarop volgenden toer breit men den omslag als steek. Zulk een knoopsgat breit men verder in eiken 8sten toer, dus in den 12den, den 20sten enz. In den 31sten toer kant men 10 st. af voor den hals. Verder mindert men, om den anderen toer, 1 st. aan den kant van den hals tot en met den 39sten toer. Dan breit men nog 3 toeren, schuint den schouder af, door eerst 7, dan 14 st. aan den kant van het armsgat, op de naald over te laten. Tct slot 1 toer overbreien en afkanten. Nu breit men den 2den schouder. Daarvoor zet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18