ZeeuWsche Sport DE VIJFDE SCHELDEBEKER- ZWEMWEDSTRIJD VAN BRESKENS NAAR VLISSINCEN Waarvoor zou meer belangstelling hebben bestaan deze week; voor den uitslag van het MiddelburgJuliana-onderzoek of voor den Scheldebekerwedstrijd We gelooven niet ver mis te tasten, als we zeggen, dat een groote belangstelling uitging naar het groote zwemevenement tusschen Breskens en Vlissin- gen, maar dat de aandacht voor de uitspraak van den K.N.V.B. in de kwestie van den gestaakten wedstrijd tusschen Middel burg en de Limburgers grooter is geweest. Men kent ons oor deel over het voorgevallene bij den genoemden wedstrijd. Het is ons nogal zwaar aangerekend, dat we even tamelijk fel zijn ingegaan tegen de schuldigen. We blijven daarbij nog, maar moeten er direct op laten volgen, dat we het met de door den K.N.V.B. opgelegde straf totaal niet eens zijn. De straf, welke Middelburg is opgelegd, beteekent niet meer of minder, dan een aanslag op 't voortbestaan van deze vereeniging. Er zullen heel wat moed, kracht en opoffering voor noodig zijn, om dezen zwaren slag te boven te komen. Twee winstpunten worden in mindering gebracht, boven dien nog een geldboete en dan de schorsing van Vogel tot 1 November en Vijgeboom tot 1 Januari. Van de gronden, waarop deze zware straf berust, weten we niets, daar de K.N.V.B. tot heden zelfs aan Middelburg weigerde inzage van de stukken te verleenen. Verklaringen van scheidsrechter, grensrechters en Juliana zijn aan Middelburg niet bekend en daartegen kan dus geen stelling genomen worden. We zullen de geheele voor geschiedenis niet meer ophalen, maar we mogen er toch wel even op wijzen, dat dit onderzoek op zijn zachtst gezegd zeer eenzijdig is geweest. Waarom mag Middelburg geen inzage hebben van het rapport, dat over de zaak is uitgebracht Iedere veroordeelde krijgt toch te hooren de gronden, waarop zijn vonnis berust Het ligt eenigszins voor de hand, aan te nemen, dat alleen het gezegde van aanvoerder Vijgeboom, dat „er zon der Vogel niet verder gespeeld werd", grondslag is gemaakt van dit vonnis. Immers, de straf wijst er op, dat het is opgevat als opzettelijk staken, daar Vijgeboom voor dien uitroep is ge straft. Als niet aangenomen zou worden, dat de wedstrijd juist daardoor gestaakt is, kon die uitroep ook geen aanleiding geven tot straf, daar Vijgeboom onmiddellijk daarop te kennen gaf, te willen doorspelen. Bovendien mag men toch wel rekening houden met het feit, dat in een dergelijken wedstrijd, waarin de leiding, dit durven we zeggen, tegen alle goede critieken van den heer Vermeer in, totaal onvoldoende was en waarbij zooveel op het spel stond, de gemoederen sterk verhit zijn. Dan heeft een dergelijke uitdrukking immers een heel andere waarde, dan wanneer zooiets in een anderen wedstrijd gebeurt. Of heeft de scheidsrechter misschien gestaakt, omdat hij in de uitoefening van zijn taak ernstig belemmerd werd Die mogelijkheid bestaat ook, doch ook in dat geval is de straf te zwaar en veel te zwaar, daar dan de scheidsrechter op grove wijze zijn plicht verzaakt heeft. Een plicht misschien, welke niet reglementair omschreven is, maar er zijn ook voor den scheids rechter ongeschreven wetten. Het is geen kunst, een wedstrijd te staken om een of andere reden en de scheidsrechter, die zulks aandurft op een moment, dat dit absoluut noodzakelijk is, maakt geen slechte beurt. Wie het echter weet te voorkomen en door tactisch optreden de zaak in rustige banen leidt, maakt een veel beter figuur. Scheidsrechter Vermeer echter is niet kor daat opgetreden, heeft geaarzeld en Middelburg niet de kans gegeven, het publiek van het speelveld te verwijderen en des noods het geheele terrein te ontruimen. Als dit niet gelukt was, dan pas was er de aanleiding om te staken. Het is een utopie, te meenen, een 2500 menschen kalm te kunnen houden, maar het is wel mogelijk, dezen zoo noodig van 't terrein te verwijderen en daartoe is geen kans gegeven. Zeeland is teleurgesteld door deze beslissing. Straf was verwacht en een redelijke straf zou zwijgend geïncasseerd zijn. Dezen slag echter accepteert men niet en het is niet te verwonderen, dat er allerlei stemmen op gaan, welke beweren, dat men moet kunnen dreigen met over gang naar een niet-erkenden bond om bij den K.N.V.B. recht en soms meer dan dat te krijgen. We onderschrijven die bewe ring niet, maar met het betrekkelijk nog recente geval Zeelandia- Alliance voor oogen, kunnen we ons voorstellen, dat er getwijfeld wordt. Meermalen heeft men van ontevredenen gehoord „Zee land zelfstandig". Wij gelooven daar niet in, maar met een dergelijke beslissing wordt er heen gedreven. De Scheldebekerwedstrijd is een groot succes geworden, waarin de Nederlandsche deelnemers een schitterend figuur geslagen hebben. Een recorddeelname, een recordtijd en een Nederlandsche overwinning na prachtigen strijd zijn aanleiding genoeg om uiterst tevreden te zijn. Stender van Dolfijn te Amsterdam zag kans met niet minder dan 11 minuten ruim zijn eigen record van 1932 te verbeteren en den tijd nu te brengen op 1 uur 28 min. 81 sec. Werkelijk een schitterende prestatie Trouwens, het is een buitengewoon gunstige dag geweest, daar verschillende deelnemers binnen recordtijd 1932 hebben gezwommen. Met Wegenaar (A.Z. '70A'dam) heeft Stender de risico van den sterken stroom genomen en door den kortsten weg te volgen, ook den kortsten tijd gemaakt. Het is een goed inzicht geweest van deze zwemmers. Bij de dames heeft mej. Olsen (R.D.Z. R'dam) met grooten voorsprong gewonnen. Mej. Bijsterveld (V.R.B. Vlissingen) werd hier tweede. In Goes werd het eerste deel van de Zeeuwsche Athletiek Kampioenschappen verwerkt. De prestaties waren niet aan den besten kant. De athletiek accomodatie op het Sportterrein is niet schitterend en hierdoor werden b.v. de prestaties op ver springen wel gedrukt. Op de uitslagen van deze kampioenschap pen hopen wij terug te komen, na de verwerking van het tweede deel, dat niet op 21 Juli, zooals wij schreven, doch op 28 Juli a.s. te Middelburg gehouden wordt. VRIJDAG 20 JULI 1934 De sloepen der marine, die de zwemmers op hun tocht vergezellen moetenworden Overzicht van de ..Prinses Juliana" de startlijn gesleept. Aan de startlijn. In elke sloep neemt een zwemmer plaats waarna het startschot van *n begeleidend marine vaartuig met een kanon wordt gelost. Met groote belangstelling volgt het publiek's%. van de Prinses Julianade zwemmers, van waar ze een goed overzicht hebben op het heele veld. De deelnemers zijn gestart. Rondvarende booten houden contact met de zwemmers ter eventueele verzorging.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24