Zeeuwsche Omroep No. 8 VRIJDAG 20 JULI 1934 249 De heer Steriders van de Arn- sterdamsche zivetnclub Dolfijn komt als No. 1 binnen en ver betert zijn eigen record, het y. 7 K.M. lange traject afleg gend in 1 uur 28 min. en 8.2 sec. Het dochtertje van burgemees ter van Woelderen biedt den overwinnaar bloemen aan. Ver der treffen we op deze foto geheel rechts burgemeester van Woelderen, den gr ooien pro motor van dezen internationa len wedstrijd,.achter in *t midden dr. Staverman, den leider van de medische afdeehng, en links den heer Toussaint, algemeen leider van den Scheldebeker- zwemwedstrijd en secretaris van den kring. Hallo hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit 's Heerenhoek, dat het ddnr de droogte algemeen ontstaan geroep om „geef ons toch 'n druppie" door een dier ingezetenen verkeerd is opgevat. Toen de politie een inval in zijn woning deed, ontdekte zij een geheime distilleerderij Uit Ierseke vernamen wij, dat een schipper, die op een oester perceel een zeehond meende te moeten doodslaan, het cadaver naar de gemeente-secretarie gebracht heeft. Of de ambtenaar van den Burgerlijken Stand aanwezig was, werd ons niet meegedeeld De gemeenteraad van Sluis kende subsidie toe aan de ver- eeniging „Fokkersbelang" en aan de zwemvereeniging „'t Vrije". De veeteelt misschien is 't ook aviatiek zal echter viermaal meer gesteund worden dan de waterbewoners. Het is voor de laatsten ook veel gemakkelijker om het hoofd boven water te houden Men seint ons uit Terneuzen, dat de actieve mondharmonica- vereeniging „Bravo aldoor aanbiedingen uit het buitenland (België) krijgt, om daar te concerteeren. Steeds krijgt men meer wroeging, dat men, ter verhooging van de provinciale eer, destijds niet den naam van „Zeeuwsche blauwe" gekozen heeft Te Sas van Gent bestaan plannen voor den bouw van een Belgische borstelfabriek, daar deze industrie ginder niet schijnt te floreeren. Hier hoopt men op betere omstandigheden. De heeren hebben zeker wel eens gehoord van het Zeeuwsche devies „Ik borstel en blijf boven". Van iemand, die nabij Kruiningen in de Ooster-Schelde, welke daar als zeer frisch aangeprezen wordt voor zwemmers, een bad nam, is diens portemonnaie uit zijn kleeren gestolen. Inderdaad Daar is 't om op te frisschen Men schrijft ons uit Vlissingen, dat, in verband met het veilig verkeer, de electrische tram naar het station, gedurer^| de ker mis, niet verder rijdt dan het Wolfplein. Men is herderlijk bezorgd, maar zouden de schaapjes nog niet liever vóór het Wolfplein zijn uitgestapt Onze correspondent te Zuidzande telegrafeerde ons. dat het tentoonstellingsbestuur besloten heeft, om, nu prinses Juliana hier komt, de Cadzandsche boerenbruiloft niet te laten doorgaan. Wie zal het leed van bruid en bruigom schetsen Een botvisscher uit Tholen heeft te Breskens, naar verluidt,0 een zalmachtigen zil verbuik vise h gevangen en aan wal gebracht. Men moet dezen man maar nooit om 'n fjets uitsturen hij zou in staat zijn om met 'n auto thuis te komen. Een landbouwersknecht, die onder Eede maaien moest, is in zijn zeis gevallen en tamelijk verwond. Aan het onder Eede' staan is soms veel risico verbonden Uit Middelburg ontvingen wij een opgetogen verslag over het jaarlijksche uitstapje van de ouden van dagen. Er was veel limo nade beschikbaar dit jaar en na lang getoerd te hebben, mocht de stoet met toestemming van den minister van Waterstaat op het vliegveld te Vlissingen uitstappen. Wij sluiten nu tot volgende week, dames en heeren Na Stender s middenarriveerden als 2e en 3e.resp. Wegenaar (A.Z. 1870) (links) en Kuyper Dolfijn(rechts). De drie overwinnaars die slechts met miniem verschil de finish bereikten. De eerste Zeeuwen komen binnen, resp. als No. 10 en 11. Links F. Anraad (RB. Vlissingen) als No. 10 en A. Mommaas als No. 11 rechts. De eerste Zeeuwsche damemejuffr. Bijsterveld, was tevens de jongste deelneemster en ontving bij aankomst bloemen. Willy den Ouden, die de wedstrijden als gast bijwoonde, in gesprek met mr. Dusseldorp, lid van Ged. Staten van Zeeland. Mej. Olsen (D.Z., Rotterdam) komt als lste dame binnen en als No. 9 in 't algemeen klassement. De matrozen, die haar met de sloep begeleiden, dee Ie n in de overwin ning. Mej. Olsen won hiermee ten tweeden male den wisselbeker van dr. Staverman als eerst aankomen de dame. De beker kwam hier mee definitief in haar bezit. Dr. Staverman biedt bloemen aan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25