BUITENLANDSCHE POST Een „zware" processie in de Italiaansche wijk van New York, die de Italianen daar ieder jaar houden ter eere van Sint Paulinus. In de processie wordt een toren met een beeld rondgedragen, dat 23 meter hoog is en door ongeveer honderd mannen wordt getorst. Droeve sensatiezucht in Amerika, bij het proces tegen Norma Millen, die betrokken was in den moord op een ontvoerder. Vrouwen, die geen plaats in de gerechtszaal konden krijgen, hurkten bij de kel dervensters, om nog iets op te vangen uit de luidsprekers, die in de zaal waren opgesteld. Het oude beroep van porren, dat op de meeste plaatsen de concurrentie tegen de wekkers kan volhouden, telt in Londen nog enkele vertegenwoordigsters, die hun klanten wekken een ouderwetsch blaasroer, waarmede erwten tegen de ruiten getikt worden. Tot 75 jaar geleden moest men in nachttreinen nog op de banken probeeren te slapen. Toen kwam een meubelmaker, George Pullman, op het denkbeeld een slaapwagen te bouwen; hoe die eerste slaapwagens, die nu hun 75-jarig jubileum vieren, ingericht waren, laat deze foto naar een oude afbeelding zien. No. 8 Op Man, het Engelsche eiland in de Iersche Zee, wordt volgens duizendjarige gewoonte ééns per jaar een soort parlement in de open lucht gehouden, een overblijfsel uit den tijd der volksverga deringen. De nieuwe bepalingen en verordeningen worden o.a. op deze bijeenkomst, die voor iedereen toegankelijk is, voorgelezen namens het college, dat het dagelijksch bestuur van het eiland vormt. niet met

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 2