-DEOgiEVAAR" m Naar wij van meerdere zijden vernemen, belooft het binnenkort in Zeeland zeer druk te worden. Nu reeds zijn er allerwege vreemdelingen te bespeu ren, zoowel in zomerhuizen als in pensions en tenten. Het is het leger der voorloopers, dat ieder jaar talrijker wordt, en er. toe bijdraagt, het risico der exploitanten te verdeelen, daar men nu in ieder geval niet meer uitsluitend is aangewezen op de eene vacantiemaand. En het zal niet lang meer duren, of de groote stroom komt los, en brengt onze landbouwprovincie een compensatie, waarvan het belang zeer zeker niet onderschat mag worden. Maar ook de meer natuurlijke aantrekke lijkheden van onze zee kust weten te boeien. Zon en zee verkwik ken de jeugd of brengen een tige stemming. «IKBNeI die aan vele ongewenschte kronkelingen en weg dekken een einde heeft gemaakt. Noemen we voorts den belangrijken en verheu- genden aankoop van het vliegveld te Haamstede door de betrokken ge meente, en den bijna vol- zomerhuisjes raken vol De altijd trekkende f markt te Middelburg. hersenen, een feit, dat het vreemdelingenseizoen elk jaar vroeger begint. Dank zij veler medewerking en wij noemen in dit opzicht ook de demonstratieve daad der pro vincie, welke dit seizoen voor vreemdelingen boot tochten op de Zeeuwsche wateren organiseert. Ongetwijfeld zullen deze aftrek vinden, en het is aan de diverse vereenigingen voor vreemdelingen verkeer, deze reizigers aan te moedigen tot een herhaling van hun bezoek (en dan langer), waartoe Zierikzee o.a. reeds heeft besloten. Terwijl Walcheren en Zuid-Beveland al,van een zekere stabilisatie van deze bron van bestaan kunnen spreken, is Schou wen nog'maar eenigejaren in opkomst. Echter, nu overig Zee land eenmaal den trek heeft, gaat het met het pionierswerk op Schou wen vlug vooruit. Als belangrijke verbete ringen mag men noemen den nieuwen verkeersweg HaamstedeZierikzee, 233 eindigden bouw van het K.L.M.-restaurant ter plaatse. Maar er zijn ook kleinere dingen, die het leven voor den badgast aangenamer weten te maken, en dus van belang zijn. Daar is b.v. de invoering van het zg. buta-gas, een aardgas, dat in reservoirs wordt geleverd, en dat dus voor de zomerwoningen een ware uitkomst beteekent. De vindingen van de laatste jaren dragen er overigens toch al toe bij, een isolement prettig te maken. Zoo kunnen in de duinen de electrische huiswaterinstallaties veel ongerief wegnemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9