t ZEEUWSCH NIEUWS Zeeuwsche Omroep 278 VRIJDAG 27 JULI 1934 Kermis te Vlissingen. Oe Vlissingsche ker mis, die nog reden van bestaan heeft, behoort wederom tot het ver leden. Er is prettig ge feest en van ernstige ongeregeldheden, een enkele uitzondering mis schien daargelaten, hoorden we met. De variété-artisten lokten het publiek met veel lawaai en het bleek wel oor en naar te hebben. HalloHallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg dat de Walchersche brandweer op 25 Augustus in de Zeeuwsche hoofdstad een groote demon stratie zal geven met spuitwater. Ook zal er uit een brandend huisje een pop moeten worden gered. Nu de kinderen niet meer met de pop spelen, zullen de mannen dat werkje Uit Baarland bericht men ons, dat de veldwachter, die een speurhond had gekocht om boosdoeners te pakken te krijgen, op zijn eersten rondgang door dit dier in de hand gebeten werd. Deze beleediging van het openbaar gezag was te erg. Het beest is nu verwisseld met 'n gewonen herdershond. 'n Steenen hondje was misschien nog voorzichtiger geweest Op de Middelburgsche botermarkt is een handgemeen ont staan tusschen Arnemuidensche dames. De marktmeester heeft, even verontwaardigd als kordaat, ingegrepen en de vrouwen van het terrein verwijderd. Als het op zoo'n plaats ook nog niet botert onder de menschen is de zaak hopeloos De Zeeuwsche polder- en waterschapbond heeft j.l. Zaterdag te Kortgene in den „Stadswijnkelder" 'n vergadering gehouden. Een der deelnemers verzocht ons, zeer verontwaardigd, te melden, dat hij noch 'n stad, noch den wijn, noch een kelder gezien heeft op de plaats van samenkomst Onze correspondent te Waarde telefoneerde ons, dat j.l. Woensdag de ouden van dagen en den volgenden dag de zang- vereeniging een tocht door Walcheren met auto's gemaakt hebben. Het stemt prettig, dat men te Waarde zoo goed is voor men schen, wien ieder de rust zoo van harte gunt 1 Nabij Koewacht hebben de douane-beambten een suiker- smokkelaar 'n kogel in het been gezonden. Het zijn niet alleen meer de dranksmokkelaars die „aan geschoten" thuis komen Te Krabbendijke heeft de raadsvoorzitter een vroeden vader, die reeds veertig jaar in functie is, nog enkele jaren toegewenscht. De noodzakelijke bezuiniging leidt tot beperking in alle zaken Aan de vierdaagsche te Nijmegen neemt een groep in Zeeuwsch costuum deel. Dat is ook 'n uitvinding van honderdmaal meer transpiratie dan inspiratie I het s.s.„Telegraaf" i zeer zonderlingen Te Bruinisse is een dame bij aankomst va bezijden de treeplank gestapt, zoodat ze toestand voet aan wal zette. Ook 'n idee om, als je landen wil, het water op te zoeken De Ambachtsvrouwe van Ellewoutsdijk heeft de kinderen der hoogste klassen getracteerd op 'n reisje naar Antwerpen, waar beide tunnels bezocht werden. Zoo leert men helaas de jeugd al vroeg, om onder water te blijven De groote, geheel Noord-Beveland omvattende organisatie „Floralia" zal, naar ons geseind werd, op 1 Sept. a.s. te Colijns- plaat in een graanpakhuis een bloemententoonstelling houden, waarvan men denkt veel pleizier te beleven. Als men dat verwacht, zal men de blommetjes buiten i gaan zetten 1 Tot de volgende week, dames Een aantrekkelijk hoekje van de kermis met ,,de Rups waarin jong en oud zich amuseerde. Bij de poppenkast, ook nog altijd een welkome gast voor de jeugd op de Vlissingsche kermis. In den bekerwedstrijd versloeg het elftal van Zuiddorpe de West- dorpenaars met 2-0.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22