Zeeuwsche Sport No. 9 VRIJDAG 27 JULI 1934 283 Een warme Zaterdagmiddag is het geworden op het Gemeente lijk Sportterrein te Middelburg, waar Wilhelmina als besluit van de jubileumfestiviteiten een turndemonstratie gaf. Even zooveel graden als de thermometer boven het nulpunt kwam, was de belangstelling er zeker beneden. Het schijnt niet mogelijk te zijn voor gymnastiek en athletiek belangstelling te wekken. Er was toch wel alles in het werk gesteld om het den bezoeker zoo aangenaam mogelijk te maken. Een muzikale wandeling vooraf, muziek op het terrein, behalve van het corps, dat zich belangeloos beschikbaar stelde, ook nog door middel van een luidspreker-installatie. Een goed en vlot afgewerkt programma. Alles is in het werk gesteld om een vlot verloop en een beziens waardige demonstratie te verzekeren. Men is daarin dan ook geslaagd, doch men heeft zich ingespannen voor de deelnemers alleen, want toeschouwers ontbraken. Slechts enkele tientallen kijkers waren opgekomen om met de deelnemers mee te genieten van hetgeen geboden werd. Verschillende mooie nummers passeerden de revue en we weten niet, wat het mooiste genoemd moet worden. Ieder deed zijn best om op de nuttigste wijze mee te demonstreeren voor de turnzaak. De bondsoefeningen, het toestellen-werk, was goed te noemen. Daar waar jonge krachten optreden, hapert wel eens wat, doch men vergete niet, dat het allen leerlingen zijn en dit wetende, moet men respect hebben voor hen, die er in geslaagd zijn, zooveel met hen te bereiken. Kwamen de kleintjes meer in het middelpunt van de belang stelling door hun gezamenlijk optreden, voor de grooteren was de meeste belangstelling bij hun werk aan de toestellen. Ver schillende goede krachten verdienen die belangstelling ook ten volle. Toch mag er wel eens op gewezen worden, dat men ook, we zouden haast willen zeggen vooral, bij een demonstratie niet maar iedereen aan verschillende nummers laat meewerken. Er waren enkele deelnemers, die zich lieten verleiden om op een bepaald nummer mee te werken, hoewel zij dit absoluut niet tot een goed einde wisten te brengen. Bij een demonstratie maakt dit op het publiek een verkeerden indruk. Een demon stratie moet geen oefening worden, maar het is juist de bedoeling te laten zien, wat door o :fening is bereikt. De gymnasten en speciaal de dames hebben zich nog even gewaagd op het terrein der athletiek en elkaar de overwinning betwist in een 4 x 100 meter estafette. Het was een aardige wedstrijd, doch ook nu weer viel het ons op, dat het overgeven der houtjes niet al te best ging. Dat is niet alleen een fout van dezen loop geweest, doch zeer dikwijls, om niet te zeggen altijd, merkt men dit weer. Het is slechts zelden, dat men eens een vlotte ploeg ziet loopen en dit vindt, dunkt ons, zijn oorzaak in het feit, dat men bij de oefening dit zeer voorname onderdeel van de estafette verwaarloost. Er konden door een goede oefening op dit punt seconden gewonnen worden. Hoewel ook de start niet al te vlot verliep, d.w.z. bij het overgeven, werd een niet al te slechte tijd gemaakt. Ten slotte nog een kleine opmerking over het wedstrijd nummer pyramiden. Een drietal groepen nam er aan deel en ieder heeft naar vermogen iets goeds te zien gegeven. In de organisatie van dezen wedstrijd zat evenwel een fout, waardoor geen zuivere vergelijking gekregen is. Er was schijnbaar geen verdeeling gemaakt in diverse categorieën en daarom kon het gebeuren, dat groote en kleine groepen, ouderen en jongeren elkaar op dit nummer de overwinning betwistten. Het is ge makkelijker op dit gebied met volwassenen iets tot stand te brengen dan met adspiranten. Degeen, die met een groote groep deelneemt, is ongetwijfeld ook in het nadeel tegenover degeen, die met een kleine groep uitkomt. Dit kwam nu juist hier al heel sterk tot uiting. Dit moet voor de jury we een heel lastig punt geweest zijn. Het is een mooie dag geworden voor de gymnastiek, al kon de propagandistische waarde grooter geweest zijn bij meerdere belangstelling. Nu was de marsch langs de straat misschien meer propaganda dan het eigenlijke werk.op het veld. Hoe dan ook, vele menschen hebben gezien, dat er turnsters en turners zijn, dat er een goede organisatie is, dat er aan de turnzaak nog steeds gewerkt wordt en dit alleen is al voldoende om het houden van een dergelijke demonstratie te verantwoorden. Oefeningen voor meisjes. Slotwedstrijden Pyramidestand Turn feesten van Wilhelmina. De gymnastiek - vereeniging Wilhelminate Middelburg heeft, als slot der feestelijkheden van haar 15-jarig bestaan, turnfeesten georganiseerd, die goed geslaagd zijn. De optocht der deelnemers naar het feestterrein in de Nadorst. Een reuzenzwaai aan rek. De vaandelgroet der deelnemende vereenigingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27