Gedurende de lange voetreis slaan de pelgrims op kleine ijzeren klokjes, welke muziek ook be doeld is als begeleiding voor de ritueele dansen, die tijdens het loopen worden uitgevoerd. Een pelgrim, die drie weken moest loopen droeg al dien tijd zijn dochtertje op zijn schouder. Het meisje heeft op haar voorhoofd het teeken van haar kaste. In de dorpen, waar de pelgrims- stoet doortrekt, worden ter be strijding van de kosten door de pelgrims vruchten verkocht, waar aan men bijzondere kracht en waarde toekent. Zooals men ziet zijn de dorpelingen zeer begeerig om deze vruchten te koopen. Sin Hast is de naam van den grooten pelgrimstocht van Hin does naar de voor hen heilige plaatsen Nasik en Trimbak, die gewoonlijk om de twaalf jaar wordt gehouden. Tienduizenden Hin does nemen er aan deel uit alle deelen van Britsch-lndiësommigen komen van zoo ver in dit uitgestrekte gebied, dat zij er weken lang voor moeten loo pen. In de heilige stad worden ontzag lijke tentenkampen opgeslagen, want de pelgrims verblijven er eenigen tijd om deel te nemen aan verschillende plechtigheden en feesten, die hen tegen ziekte en tegenslag moeten bescher men. In een apart tentenkamp, dat streng van de overige is gescheiden (het kostte den fotograaf dan ook veel moeite om erin door te dringen), leven de Sadhus, de boetedoeners of heili gen, die om hun strenge levenswijze bij de Indiërs in hoog aanzien staan en in alle mogelijke zaken en moeilijk heden geraadpleegd worden. Deze Sadhus leven soms onder de meest primitieve omstandigheden, leggen zichzelf strenge boetedoeningen op en kastijden zich, alles om het lichaam aan den geest ondergeschikt te maken. In het kamp der heiligen was er bijv. een, die zijn lichaam met touwen en kettingen omwonden had en zoo uren achtereen op zijn hoofd stond. Eens per dag wordt in de kampen te Trimbak een maaltijd opgediend, dien allen op den grond gebruiken. Een der Sadhus of heiligen in zijn tent. Hij zit den geheelen dag op een spijkerbed hij draagt geen hoofddeksel, maar heeft zijn haren, die sinds zijn jeugd niet geknipt zijnom zijn hoofd gewikkeld. No. 9 VRIJDAG 27 JULI 1934 263

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 7