EOUWENIEVEN MODERNE BLOUSES EN PRACTISCHE MANTELS PRACTISCHE TAFELTJES 850. Schootbloose met dub- bele n puntkraag. Korte mou- wen met manchetten. Het prettige van de blouse-mode is, dat men er zoo gemakkelijk het toilet mee kan varieeren. Men benut 'n ouden zwarten rok met 'n paar nieuwe blouses, tot de rok vernieuwing noodig heeft, wat ten slotte weer tot 't aanschaffen van 'n nieuwe blouse leidt enz. Het ziet er nog heelemaal niet naar uit, dat de blouse uit de mode raakt. Integendeel, er worden telkens nieuwe modellen gelanceerd, waarbij 'n heel eenvoudige vestblouse, met lange of driekwart lange mouwen, van voren dicht geknoopt, met 'n eenvoudig omgeslagen kraagje als halsafwerking en al dan niet 'n paar kleine opgezette zakjes. De eenvoud van zoo'n vest vordert echter mooi, min of meer kostbaar materiaal, wil men er 'n eleganten indruk mee maken. Het vervangt dan echter ook tevens het korte jasje. Ook de gewone schootblouse kan uitstekend zonder mantel worden gedragen misschien een der redenen waarom er meer en meer zulke model len worden ontworpen. Een paar dier nieuwe mo dellen worden hierbij afgebeeld. Ons eerste blouse-model is geschikt voor fantasie jersey, kan echter ook prachtig worden uitgevoerd in geruite tafzijde. Deze blouse heeft een opgezetten pas, met aangeknipten jabot en 'n opstaand kraagje. De aardige pofmouwtjes zijn, evenals de ceintuur en het kraagje, versierd met knoopen. Voor deze blouse heeft men 2 M. stof noodig van 1 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. Ons twee de model heeft korte mouwen met manchetten en 'n dubbelen punt kraag, op den schouder gesloten. De kraag wordt versierd met stik sels of met rijg- steken van koord- zijde of perlé ga ren. Benoodigd2 M. stof van 96 c.M. breedte. Patroon ver krijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. We beelden hierbij nog af 'n paar practische mantels, van de soort zooals die bijna het geheele jaar door kunnen worden gedragen. De raglanmantel, een vlot model, is origineel van coupe en garneering. Deze kraaglooze man tel heeft bij de slui- Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zi|n aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleedlng. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PAN OR A" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 788. Raglanmantel zonder kraag, met origineele knoo- penversiermg en groote opgenaaide zakken. ting een grooten overslag. De rug heeft een schuinen naad, gegarneerd met knoopen. Coupe en garneering van de mouwen sluiten zich volkomen aan bij die van het geheel. Ook de groote opgenaaide zakken passen zich uitstekend daarbij aan. Voor dezen mantel heeft men 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede mantelmodel heeft groote revers en 'n klein kraagje. De coupe ervan is buitengewoon elegant en geschikt ook voor eenigszins zware figuren. De mouwen hebben op gezette pattes ter versiering. Ook voor dezen mantel heeft men 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. klei 789. Mantel met kraag en groote revers. De coupe is bizonder ele gant en ook voor eenigs zins zware figuren geschikt. 844. Schootblouse Opgezette pas met met pofmouwtjes, langeknipten jabot. MELOENMANDJE MET VRUCHTENSLA Men geeft den meloen een insnijding van rechts naar links tot 2 c.M. van het midden. Dan geeft men eenzelfde insnijding van links naar rechts. Daarna snijdt men aan weerskanten het hengsel tot aan de breedtesnee en wipt de driehoeken aan weerskanten eruit. Men keert den meloen om, om het vocht en de pitten te verwijderen en schept er dan voorzichtig het vruchtvleesch uit. Dit snijdt men in dobbelsteentjes, vermengt het met verschillende vruchten, bestrooit ze met suiker en schept het vruchtenmengsel in den meloen, dien men daarna ruim een uur met zijn inhoud laat staan, eer men hem opdient. Onderwijl roert men het mengsel nu en dan eens om. Men kan ver schillende vruchten nemen vooral frambozen geven een bizonder fijnen smaak aan het geheel. Vóór het opdienen strikt men 'n lint om het heng sel van 't mandje. AGNES. Wanneer u iemand in huis heeft, die een beetje met timmeren overweg kan, maakt hij deze tafeltjes met geringe moeite en weinig kosten. Ze zijn beide eenvoudig doch practisch en nemen in een kleine kamer weinig ruimte in. Een ervan is zelfs neerklapbaar. Het eerste modelletje bestaat uit een bovenblad rustend op twee steunen, waarvoor u verschil lende vormen kunt kiezen. Dit tafelblad is niet scharnierend en clus uiet neerklapbaar, door het naaibakje dat er onder bevestigd is. Dit werkbakje is gemaakt van cretonne en van boven bevestigd aan een houten raampje, gemaakt van smalle vuren latjes, precies passend tusschen de steunplankjes. Op den bodem van het mandje, die kleiner is dan de bovenkant, wordt een stevig karton gelegd, waaromheen een stukje cretonne gewerkt isdit voor stevigte en om model te bren gen in den zak. Het geraamte kan geschoven worden over de rails van hout, bevestigd aan beide zijden van de steunplankjes. Het werkmandje kan dus uitgeschoven worden. Den binnenkant van den zak kunt u nog voorzien van kleine zakjes voor naaigereedschap. Het model op teekening 2 geeft u een practisch neerklapbaar tafeltje te zien, voorzien van een krantenhanger aan den eenen en een naaizak aan den anderen kant. Het bovenblad zit scharnierend aan een reep hout van 15 c.M. en even breed als de tafel, die

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18