ZWEMMEN ZeeuMfic&eSfioU mm 344 VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1934 No. 11 Wielerwedstrijden worden in Zeeland meer en meer georga niseerd en weten ook een groote belangstelling te trekken. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zijn banen en zijn wielerenthou- siasten reeds enkele jaren. Zou het de invloed van België zijn of iets anders, waardoor deze tak van sport in dat deel van Zee land zoo veel meer populair is dan in de andere deelen van onze provincie Tallooze wegwedstrijden zijn in het Zeeuwsch-Vlaam- sche landje reeds verreden. Op de banen hebben elkaar reeds bekende Nederlandsche renners bekampt en propaganda gemaakt voor hun sport. Men zegt wel het zijn beroepsrenners, dus voor hen is het geen sport meer. Onmiddellijk dient toegegeven, dat het bij wielerwedstrijden niet altijd zoo bijzonder sportief toegaat. Maar bij de jongeren is dat anders, omdat zij meestal niet in de baan komen om geld te verdienen. Zij komen nog niet met het doel, door iets te bereiken straks een contract te kunnen sluiten. Zij weten, dat ze heel klein zijn en dat het niet zoo gemakkelijk is, onder de grooten te komen. De jongeren worden echter door de deelname van de cracks aangezet tot hardere training, zij leeren tevens. Toch schijnt het een onmogelijkheid te zijn om nu eens een zuiveren wedstrijd om de „sport" alleen te kunnen verrijden. Bekijk de reclameplaten van de kleinste tot de grootste wedstrijden. Overal treft men met groote vette letters mededeelingen aan omtrent groote bedragen aan geldprij- Zou dat niet anders kunnen Waarom kan er niet gereden worden voor de eer alleen Kan een mooie prestatie niet be loond worden door het schenken van eenig voorwerp van niet al te overdreven groote waarde De „sport" zou er, dunkt ons, wel mee gediend zijn. Ook de Middelburgsche wielerenthousiasten zijn thans be gonnen met het organiseeren van een wedstrijd. Ongetwijfeld is het succes, dat Goes een paar weken terug gehad heeft met eenzelfden wedstrijd, een aanmoediging geweest, om het in de hoofdstad ook eens te probeeren. Gerekend met het schitte rende zomerweer, dat een stadsmensch nu eenmaal naar buiten lokt, kunnen de organisatoren wel tevreden zijn over de belang stelling. Het verloop moge op enkele punten niet erg vlot ge weest zijn, men houde er rekening mee, dat het voor de organisa toren, althans voor de meesten onder hen, de eerste maal was, dat een dergelijke wedstrijd ingericht werd. En nu roept men reeds om een wielerbaan -op Walcheren. Vlissingen zou er volgens de indertijd loopende geruchten reeds lang een gehad moeten hebben. Die opzet schijnt mislukt te zijn. Waarom, zoo vraagt men, zou Middelburg het niet probeeren? Nu waren het grasbaanwedstrijden als het nu eens baan wedstrijden konden worden. Dan komen er andere en betere renners. De publieke belangstelling wordt grooter door wed strijden op een baan. Het lijkt nu niet echt genoeg, het zijn „maar" grasbaanwedstrijden. Het zou prachtig zijn, een baan in Middelburg, Goes of Vlissingen, maar ons dunkt, dat het beter is, de zaak niet al te fel aan te pakken. We hebben zooveel banen met enthousiasme zien opbouwen, die spoedig puin waren, ook financieel. We betwijfelen, of Walcheren en Zuid-Beveland, waar de wielersport ongetwijfeld aan populariteit wint, daarvoor reeds rijp zijn. J.l. Zaterdag werd de jaarlijks weerkeerende zwemwedstrijd in het kanaal door Walcheren van Middelburg naar Vlissingen gehouden. Voor de derde maal slaagde Kemper er in, den strijd te winnen en daarmee beslag te leggen op den daarvoor beschik baar gestelden beker. Het is een .mooie wedstrijd, welke steeds langs de kanaalzijde heel gemakkelijk te volgen is. Het is te hopen, dat nu langzamerhand ook onze Zeeuwsche zwemmers eens wat meer van zich zullen doen spreken. Er is voor de Hol- landsche deelnemers wel strijd, maar dan tegen hun eigen pro- vinciegenooten. Met de Zeeuwen, die toch in eigen home zijn, hebben zij geen last. Er wordt hier o.i. te weinig werk gemaakt van een deugdelijke training en dit is ook inderdaad moeilijk, maar waar een wil is, is een weg. De autoriteiten interesseeren zich voor de wedstrijden blijkens het feit, dat burgemeester Fernhout het startsein gaf en de waarnemend burgemeester van Vlissingen, de heer Laernoes, in zijn woonplaats de zwem mers ontving. Is er dan door gezamenlijk overleg niet iets te bereiken N^£)e jaarlijksche wedstrijd Middelburg- Vlissingen, ge organiseerd door de V.Z.C. Vlissingsche Zwemclub) om den zilveren wisselbeker, uit geloofd door burgemeester Van Woelderen, had dit jaar onder groote belang stelling plaats. Winnaar werd de heer Kemper uit Groningen, die ook de twee vorige jaren den beker ge wonnen had en hiermee in het definitieve bezit ervan kwam. Burgemeester Fern hout, die het startschot voor dezen wedstrijd loste, wenscht den winnaar bij aankomst geluk. De heer Laernoes. wethou der van Vlissingen, die bur gemeester Van Woelderen verving, feliciteert den heer Zeegers (Adam), die gedu rende 't geheele traject den overwinnaar bleef bedreigen en als no. 2 aankwam. Ki Mej. van de Broecke Vlis singen) arriveert als eerste Zeeuwsche dame. Mej I. Smaling- Breukel uit Rot terdam O.D.Z arriveerde als lste dameno. 4 in 't algemeen klas sement. De eerst aangekomen Zeeuw, de heer Molema (Terneuzen) was no. 5 in het algemeen klassement en krijgt een hartner sterking

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22