WIELRENNEN Zeeuwsche Omroep No. II VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1934 345 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Terneuzen, dat de Terneuzensche red dingsbrigade bij de Westelijke pier van de middenhaven een bordje geplaatst heeft met het opschrift „Baadt en zwemt niet bij laag water." Zoek liever spijkers in een dergelijke situatie Aan de Zeeuwsche landbouwers is meegedeeld, dat de teelt van Bravo-aardappels het volgende jaar niet toegestaan zal zijn. De toestand in den landbouw is van dien aard, dat er geen „bravo" meer op zijn plaats is Uit Nieuw en St. Joosland schrijft men ons. dat de nieuwe burgemeester vergezeld van zijn wethouders zijn eerste bezoek aan de bewaarschool heeft gebracht. Laat ons hopen, dat Z. Edelachtbare het er goed bevallen zal en dat hij weldra den weg alleen te vinden weet Te Vlissingen is binnengevallen het motorschip „Pax" met een lading steenkool voor Goes. Als de „vrede" zich ook al leent voor stokerij, wat moet er dan van het pacifisme terecht komen Van gemeentewege is te Sluis nabij het douane-kantoor een bord geplaatst met het 4-talig opschrift „Weest welkom in Sluis, doch kleedt u behoorlijk." De manufacturiers mogen dankbaar zijn voor het feit, dat B. en W. gratis reclame voor hen maken Onze correspondent te Schore weet ons mee te deelen. dat van de lichting 1935 niemand is aangewezen tot gewoon dienst plichtige, doch dat allen tot buitengewoon milicien werden bestemd. Buitengewoon Wel neenIn landelijke plaatsen is ieder ingezetene uit den aard der zaak buiten gewoon Te Terneuzen is op de wielerbaan door een groep artisten „De komedie van het varken" vertoond. Er was weinig belang stelling. Sinds de Varkenscentrale werkt, heeft men reeds teveel come- die bijgewoond en behoeft men gerust niet naar een wielerbaan om ze daarin te zien rennen Een juffrouw te Wolfaartsdijk, die, uit vrees voor erger, haar zes-jarig zoontje een broodmes ontnam, sneed zich daarbij ernstig in de handen. De dokter moest gehaald worden omdat „Eerste hulp bij ongelukken" hier niet gevestigd is. Zooals uit bovenstaande blijkt, kent men er wel het eerste ongeluk bij hulp Men bericht ons uit Breskens, dat de bond voor staatspension- neering met de ouden van dagen naar Blankenberghe in België is gereden. Wanneer het toch om pensioen gaat, had men beter naar de Oost kunnen gaan. Indiscne jaren tellen dubbel Tot de volgende week, dames en heeren Te Middelburg werden op Zondag 5 Augustus grasbaanwedstvijden georganiseerd voor uitslui tend Zeeuwsche renners, waaruit opnieuw bleek, dat ook boven de Schelde wielerwedstrijden populair beginnen te worden Er was veel publiek en er werd goede sport vertoond. Overzicht van het terrein tijdens de wedstrijden. De deelnemers van de afvalrace tn actie. De winnaars van het hoofdnummer, den koppelwedstrijd, v. d. Hiele Smit uit Middelburg, trokken heel wat belangstelling, zoo zelfsdat bloemen voor dit kranige tweetal vergeten werden. Van den Berg uit Vlissingen won het nummer op eigen kracht over 10 ronden en ontvangt bloemen. Moerman uit Goes wint de sprint na een tweeden en spannenderi rit van Ramme- loo uit Philippine. De start voor een der hoofd- nummers bracht heel wat renners in het veld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 23