Jn,., Ill W1in Op foto 3 ziet men een gedeelte van de vriendelijke buitenwijken dicht bij een groote Fransche srad, een der villa-achrtge reden aanhangsels voor hen, die in de stad een betrekking hebben, doch niet tusschen de dorre straten en hooge huizen willen wonen Foto 4de boortorens op de olievelden, die de rijke prachtige natuur van Californië bederven De meisjes op foto 5 zijn de „extra's", die iederen dag voor de kantoren der filmmaat chappij komen tn de hoop, dat zij voor enkele uren als figu kunnen spelen. Meestal brengen zij het niet verder dan de aanmelding skamer. et antwoord op deze vraag voor foto 1 is gemak- kelijkhet boven de gebouwen uitstekende mailschip en het gevaarte links, een of ander havenwerk in aanbouw, toonen dat her een havenstad is, terwijl de witte gebouwen er op wijzen, dat het een plaats in het Zuiden de zonnige Westkust van Amerika Foto 2Een hoekje in het oudste gedeelte van Londen een overblijfsel uit den tijd dar men mooie, intieme maar smalle en ongezonde straatjes bouwde dikwijls het „niemand meer noodigklinkt; soms worden zij aangenomen voor een dag en bereiken zij de studio's en het kantoor van den kassier Deze foto werd dus ge nomen in Hollywood, in de stad van bordpapieren huizen, van schijn en onverdienden roem, van armoede en buiten sporige salarissen, de stad van de film. En daar, op het terrein van de Fox Film, naast de olievelden van Californië foto 4) werden ook de foto's gemaakt van de havenstad (het is maar een half schip), van de Fransche villawijk en het Engetsche hoekje. Het antwoord op de vraag ts dus voor alle foto's het zelfde op de terreinen van de filmfabrieken, waar men de heele wereld op 'n klem plekje in gevels en tooneel- bouwsels terugvindt, heel Europa, de wolkenkrabbers, het oerwoudde woestijn, de Noordpool en de New- Yorksche beurs. (Foto's Fox) ft*

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 7