OVERGANGSTIJD VOOR DEN Voor den overgangstijd tus- schen zomer en herfst beelden we hierbij 'n paar practische japonnen af. Vooreerst een model van diagonaal crêpe, waarvan de coupe der taille een boléro- etfect geeft. Een dubbele kraag en 'n paar uitstaande manchetten in twee kleuren vormen de verdere garneering er- zijn versierd met 'n paar open kleppen en met een bies, welke doorloopt over den schouder. De sluiting bestaat uit een overslag met twee knoopen. Voor dezen mantel heeft men 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. van. Bij den rok zijn voor- en achterbaan aange knipt aan het heupstuk. Voor deze japon heeft men 3 M. stof noodig van 1.70 M. breedte! Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede japonmodel kan zoowel in matting of kunstzijde als in wollen stof worden uitgevoerd. De lange nauwsluitende mouwen ervan zijn ge- DAMES-NETHEMD garneerd met schouderkloppen, welke, evenals de slippen van het kraagje, zijn uitgeschuipt. De gladde rok heeft ingezette klokstukken. Voor dit eenvoudige en toch elegante model heeft men 4 M. stof noodig van 1 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Voor het hieronder beschre ven nethemd (maat 46) heeft OP VERZOEK men noodig 250 gram Everlasting. Men breit met aluminium naalden no. 5. Men begint aan den onderkant van het voorpand, waarvoor men 100 st. opzet. De eerste steek wordt afgehaald en verder breit men 1 r. 1 aver. Bij de 2e naald breit men r. op r. en aver, op aver. In den 3den en alle oneven toeren breit men aver, op r. en r. op aver., zoodat de steken verspringen. In de even toeren breit men r. op r. en aver, op aver. Zoo breit men 164 naalden. Dan begint men aan de armsgaten. 4 st. afkanten voor het armsgat, 25 st. breien voor den schou der, 40 st. afkanten voor den hals, 30 st. breien voor den 2den schouder, 't Werk om- keeren, 4 st. afkanten voor het 2de armsgat, 25 st. breien. Men heeft dan 26 st. op de naald, waarvan, in de eerstvolgende 4 naal den, telkens nog 1 st. geminderd moet wor den voor het armsgat. Op de overgebleven 22 st. breit men 56 naalden voor den schou der. Dan meerdert men 1 st. aan den kant van het armsgat, 3 naalden overbreien. Dit herhaalt men nog 2 keer. Dan meerdert men nog 1 st., breit de naald uit en breekt den draad af. Nu breit men den 2den schouder eveneens, 718- Japon met bolero-effect. Dubbele kraag en uitstaande manchetten van tweeërlei kleur. Bij den rok zijn voor- en achterpand aangeknipt aan het heupstuk. 720. Japon met lange sluitende mouwen, gegar neerd met uirgeschulpte schouderkleppen Gladde rok met ingezette klokstukken. 793. Mantel van dun ka meelhaar. kraagloos en met lange wijde mouwen Mou- en hals zijn gegarneerd met biezen. 794. Mantel van poreus geweven stof met sjaalkraag die open en dicht kan worden gedragen De mouwen zijn gegarneerd met open kleppen en met een over de schouders doorloopende bies Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van SO ets voor complets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700: door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA' N ASSAUPI.EIN I. HAARLEM waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Onze beide mantelmodellen zijn eveneens zeer geschikt voor den overgangstijd zoowel als voor koele zomerdager en avonden. Het eerste model van dun kameelhaar heeft geen kraag en lange wijde mouwen. De garneering ervan bestaat uit biezen, welke rondom de mouwen loopen, langs den hals en langs den overslag bij de sluiting. Men heeft voor dezen driekwart langen mantel 2.75 M. stof noo dig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ons tweede mantelmodel van poreus geweven wollen stof heeft 'n sjaalkraag, die open en gesloten kan worden gedragen. De mouwen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18