VOOR FIJNPROEVERS No. 12 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1934 371 zet dan 40 st. bij op voor den hals en breit door op de steken van den anderen schouder. Aan beide kan ten van de naald blijft men dan meerderen met 1 st. telkens, tot men weer 100 st. op de naald heeft. Men breit dan verder, tot het ruggedeelte, begin nende bij de armsgaten, even lang is als het voor stuk. Afkanten. Men naait voor- en achterkant dan aan elkaar tot aan de armsgaten. Met drie dunnere naalden neemt men nu, rondom den hals, 228 steken op, verdeeld over drie naalden, en breit in het rond, met 'n vierde naald, 4 toeren 1 r. 1 aver. Afkanten. Bij de armsgaten neemt men, in 't rond, 92 steken op en breit daarop eveneens 4 toeren 1 r. 1 aver, met dunnere naalden. D. CITROENPUDDING Bij y2 ons griesmeel heeft men noodig 1 d.L. citroensap, 4 d.L. water en 1^2 ons suiker. Men kookt het water met citroensap en suiker en strooit er, onder voortdurend roeren, langza merhand het griesmeel in. Men Iaat de massa dan zachtjes koken, terwijl men blijft roeren, tot ze puddingdikte heeft. Dan laat men het geheel 'n weinig afkoelen, terwijl men nu en dan roert om te voorkomen, dat zich 'n vlies vormt, en men klopt het geheel op tot een luchtige witte massa, die men in een met water omgespoelden puddingvorm vult en door en door koud laat worden eer men. den pudding omstulpt. AONES. EEN GEMAKKELIJK SCHORT Een prettig zittend schort, waar voor niet zooveel stof noodig is, toont u bijgaande afbeelding. Het model, dat uit een schouderstuk, klein voorstukje en aangezette onderstrook bestaat, hangt over den schouder, en wordt met een van knoopen en knoopsgaten voor- zienen band achter gesloten. Bij dit model heeft u geen last van afzakkende schouderbanden, het gaat niet scheef zitten, en uw japon is goed bedekt. Het schouderstukje kan opzij onder het armsgat vastgestikt wor den, doch men kan ook een smal reepje aanzetten voor de knoopjes, aan de andere zij knoops- gaatjes maken. Op den schouder worden achterstukje en voorkant aan elkaar gezet, waarbij de schou dernaad even schuin oploopt. Het rechte stukje onder de armholte van voren past precies op het rechte stukje dat achter komt. Óe voorkant loopt schuin in van den zijnaad tot onder het armsgat tot een breedte van 25 c.M., gerekend voor een slank figuur, hetgeen u naar ver houding natuurlijk breeder.kunt maken voor een zwaarder figuur. De band op taillehoogte wordt aangeknipt. Hetonderstukwordt ruim aangezet. We kunnen voor dit schort zooals vanzelf spreekt verschil lende modellen bedenken, b.v. zooals de figuur onderaan links laat zien, door de halsuitsnijding puntig te maken en door een puntstukje aan te knippen in 't midden van den band. U kunt dan het onderstuk eventueel met 'n plooi middenvoor maken. Een bijpassend hoofddoekje maakt men van een driehoekig lapje stof, dat u overhoudt van het schortof u maakt het modelletje zooals op de teeke- ning bovenaan. De middellijn van den cirkel kan ongeveer 45 a 48 c.M. zijn De rechte hoofd band is aangeknipt. D. D. L. NIEUWE HOEDEN Bij de nieuwe hoe den voor den herfst zijn weer buitenge woon veel groote en zelfs zéér groote mo dellen. Zóó ^root en zoo laag van bol, dat men zich met verbazing afvraagt hoe zulk een hoed zonder de van ouds bekende hoedenspel- den op zijn plaats zal kunnen blijven. Maar daórvoor is het hoedenelastiek weer uit den doode opgestaan, het elas tiekje, dat in vroeger tijden absoluut onmisbaar was voor eiken kinderhoed. Het wordt bij de moderne groote dames hoeden echter niet onder de kin gedragen maar in den nek, om de krullen of om de lage haarwrong heen, welke op zettelijk voor dat doel schijnen te zijn aangegroeid. En dit is niet het eenige wat er voor de.nieuwe hoeden werd opgediept uit de oude doos. De struisveeren, het takje bengelende kersen en zelfs het opgezette vogeltje zijn weer te voorschijn gehaald voor het garneeren van onze hoeden. Men denke niet, dat al die groote hoe den van eenzelfde genre zijn. Er zijn er met 'n lagen fluweelen bol en met 'n breeden rand geheel en al samengesteld uit a-jour, aan elkaar gezet met lint in zwart en wit. Er is een bruin fluweelen bol met 'n rand van wit organ die in fijne plooitjes gelegd en met 'n bruin fluweelen strik. Er zijn modellen als een lage miniatuur-pagode, versierd met bloemen en met een guirlande van bloemen in den nek, welke het geheel op zijn plaats moet houden. Verschillende hoeden hebben hun garneering van binnen tegen den hoog opgeslagen rand aan, waar zich een strik tegen aanvlijt, waar Groote Parijsche hoed met rand van zwarte crosses. Klein vilthoedje van n geheel apart model Ensemble van hoed, kraagje handschoenen een vogel schijnt te zijn neergestreken of een bosje kersen over 't haar neerbengelt. De hierbij afgebeelde groote hoed heeft een rand geheel en al bestaande uit zwarte crosses. Dit kostbare model is van het Parijsche modehuis Blanche et Simone. Het hierbij gedragen ensemble bestaat uit een zwart zijden rok en een wit linnen vest met zwart zijden jabot. Het werd ontworpen door Martial et Armand. Voor gure winderige herfstdagen zijn eenige klei nere modellen ontworpen, waarvan het hierbij af gebeelde zwart vilten hoedje, van 'n geheel nieu wen vorm, dat bijna geheel bedekt wordt door een voile met groote mazen, waarschijnlijk zeer popu lair zal worden. Ook het ensemble hoed, kraag en handschoenen van een en hetzelfde materiaal vervaardigd vormt een nieuwigheid, welke wél in den smaak zal vallen. Kraag en hoedje van het hierbij afgebeelde ensem ble zijn beide gegarneerd met pompons. PAULA DEROSE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 19