'ZeeuM4c&e.Sfto*t 374 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1934 "No. 12 De zevende Middelburgsche Singelloop eindigde in een over winning van den Zierikzeeënaar B. C. Moermond van Rust Roest. Een veertiental deelnemers startte aan den Veer- scheweg en zette er direct een flink tempo in. De snelheid werd eenigszins gedrukt door een wat afgekoelde temperatuur, terwijl een fiksche regenbui vooraf had gezorgd, dat weliswaar de wegen stofvrij waren, doch niet direct gemakkelijk te beloopen. De asfaltweg komt niet in een betere conditie voor de loopers, indien een regenbui dezen even schoonspoelt. Het was een aardige strijd, doch veel spanning kwam er niet in, daar zich spoedig de winnaar naar voren werkte en zijn plaats niet meer afstond. Geleidelijk trokken de sterkeren ook meer naar voren en de mindere goden, in snelheid althans, bleven achter. Het verschil tusschen eerste en laatste was wel betrekkelijk klein en natuurlijk nog kleiner tusschen degenen, die elkaar respectie velijk opvolgden, doch fel gestreden werd er eigenlijk niet. Het viel op, dat de minder goed geplaatsten wat techniek betreft lang de slechtste loopers niet waren. Verschillenden van de goed geplaatsten toch zijn hoofdzakelijk ,,kracht"- loopers, terwijl de later aankomenden heel goed technisch loopen. Natuurlijk is het een zeer mooie prestatie om als eerste te eindigen, doch wanneer men ook eens let op degenen, die later aankomen, moet er evengoed waardeering zijn voor het geen dezen na vaak intensieve en langdurige training bereikt hebben. De athleet traint om snelheid te krijgen, maar ook om sterk genoeg te worden en de spieren zoodanig te ontwikkelen, dat hij. zonder al zijn krachten te gebruiken, de langere afstan den kan afleggen. Terecht merkte de voorzitter van de organi- seerende vereeniging ,,E.M.M." op, dat eigenlijk de prijzen eerst op het tweede plan komen. De prijs is een blijvende herinnering aan een daad, doch de daad zelve is hoofdzaak. Het behalen van een prijs is secundair. In de allereerste plaats dient men ook in het oog te houden het doel en het nut van de sport. Training eischt wilskracht, doorzettingsvermogen en de kroon op het werk, dat vaak vele opofferingen eischt, is het volbrengen van de daad. In vele opzichten plukt de athleet daarvan de vruchten, omdat juist de training, de oefening, wils kracht en doorzettingsvermogen kweekt bij den athleet. Eigen schappen, welke hem in zijn maatschappelijk leven zeker niet te onpas komen. En of men dan als eerste of laatste aankomt, doet niet zoo heel veel terzake. Fit en frisch kwamen 14 loopers aan den start, even fit en even frisch hebben zij den loop be ëindigd. Krachtige, gespierde kerels waren het allen, die licha melijk absoluut gezond zijn. Door de sport, door de athletiek, mits goed beoefend en niet overdreven, wordt ontegenzeglijk een sterk en krachtig volk gemaakt. De propagandistische waarde van een loop als deze is niet te onderschatten. Als men de loopers zoo ziet aankomen, dan durft men ieder ouder opwekken, zijn kinderen af te staan aan de leiders, die dit bereiken. Heel weinig adspiranten ziet men op de athletiek- velden en toch zullen er jongeren moeten komen om later te kunnen volbrengen, wat nu de nog actieven doen, die straks te oud zijn. In de adspirantenathletiek ligt de toekomst en het is een eerste taak voor de Zeeuwsche leiders, daaraan met alle kracht te gaan werken. En nu nog even de uitslag van den Singel loop. Nummer één was, als gezegd, Moermond van Rust Roest, te Zierikzee, in den tijd van 10 min. 46 3/5 sec. Dit is een iets minder goede tijd dan vorig 'sar, toen dezelfde looper eerste werd met 10 min. 45 f2 sec. A. v. Zuijen van dezelfde vereeniging werd tweede in 10 min. 51 sec., zeer zeker ook een goede prestatie, welke voor de toe komst wel moed geeft. De derde was een bekende looper n.l. M. P. Bruynooge van Odidas te Groede, die 1 lmin. 3 sec. noodig had, dit is 2 5 sec. langer dan zijn tijd van vorig jaar. Als nummer vier noteerden we weer een Zierikzeeënaar met een tijd van 11 min. 9 4 5 sec. n.l. A. Schouls van Rust Roest. Het is merk waardig, te constateeren, dat de groote kracht van Walcheren gebroken is, ja zelfs zinkt ze heelemaal weg bij hetgeen thans het Schouwsche land weet te presteeren. Het is slechts te hopen, dat dit resultaat een aanmoediging moge zijn, om zich te gaan toeleggen op de training voor lange afstanden, opdat volgend jaar Zierikzee een zwaarderen tegenstand ontmoet. Dat het voor de athletiek op Schouwen een prachtige propaganda is, staat wel vast. Op het Circuit van Walcheren denderden de motoren. Het puikje van de Zeeuwsche motorrenners en enkele bekende niet- Zeeuwen betwistten elkaar de overwinning in drie klassen. Het is een prachtig gezicht, deze machines door het welhaast woeste land over heuvels en door smalle zandpaadjes te zien razen. Het uiterste wordt gevergd van de bestuurders, voor wie één oogen- blik van afleiding noodlottig kan zijn. Sensationeel is het op de meest zanderige gedeelten, bij de korte bochten en steile hellin gen door hoopen los zand. Behendigheid en tact, naast moed en onverschrokkenheid, brengen den renner tot de finish.Met vaak groote snelheid in 'n gierenden zwaai, het zand hoog opstuwend, nemen zij de bochten. De armen, de beenen, het geheele lichaam werkt om het evenwicht te bewaren en meester te blijven over de razende machine, schier ontoombaar in snelheid. Hevige en spannende strijd is er weer geleverd, bewondering gewekt voor de kracht en behendigheid der renners, voor hun kennis van machines en niet minder voor de degelijke constructie der motoren, waarvan toch ook op een dergelijken rit het uiterste gevergd wordt. Bruynooge uit Groe de u>as derde en arriveert hier bij de finish. De heer Moermond uu Zierikzee komt als no. 1 aanop een twintigta meters gevolgd doot v. Zuijen eveneens uii Zierikzee De start van de deelnemers der 250 c. c.M. klasse. De overwinnaars po seeren. Links de heer Huybregts uit Middel burg, winnaar der 250 c. c.M. klasse op Cal- thorpe.en rechts de heer Timmer uit Assen op New Imperial, winnaar der 350 c c. M klasse. De Zeeuwsche T.T. races in de duinen onder Oostkapelle. Op 11 Aug. hadden de iaarlijksche motorraces plaats in de duinen onder Oostkapelle. Ook al is het traject zwaar en was het weer niet zoo gunstig, was het verloop prachtig. Een drietal rijders belagen elkander in een der zware bochten. De singelloop van E. M. Mte Middel burg. De deelnemers direct na den start.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22