NPRDEVER5 VO OR KINDERKLEED1NG BLOESE EN ROK EEN CEUREND SACHET de voornaamste garneering van deze bloese met zijn elegante mouwtjes en het modieuze schootje. De ronde hals wordt afgewerkt met 'n strik, welke, evenals de pas, een knoopengarneering heeft. Voor deze bloese heeft men 2.25 M. stof noodig van 96 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44, 46. Eenvoudig en practisch is het model van den hierbij afgebeelden rok, met 'n ingezette plooi onder voor- en achternaad. Het patroon van dezen rok is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 1.70 M. stof van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. 845. Elegante bloese met grooten doorloopenden pas en knoopen. garneering. Een zeer practische dracht voor kleine meisjes zijn de overgooiers volgens heel eenvoudig model, aansluitend van boven en eenigszins klok kend aan den onderkant. Zoo'n overgooiertje, zonder mouwtjes en tamelijk wijd uitgesneden bij den hals, kan bij verschillende bloesjes worden gedragen 'n oun bloesje met korte mouwtjes voor den zomer en 'n warmere blouse voor kille dagen. Het bloesje, van afstekende kleur en van afste kend materiaal, moet aan den simpelen overgooier la note gaie verleenen. Bij 'n Parijsch modelletje van effen wollen stof met een bloesje van genopt organdi was onder de halsopening van den over gooier een boogvormige insnijding gemaakt een slip organdi, afgewerkt met 'n smal strookje, door deze opening gehaald, fingeerde als 'n kleine fichu, die het geheel bekoorlijk afwerkte. Bijzonder aardig voor kleine meisjes zijn ook de beide hierbij afgebeelde jurken. De eerste heeft 'n grooten kraag, welke, evenals de pofmouwtjes en het rokje, met smalle geplisseerde strookjes is afgewerkt. Een zijden ceintuur met strik vormt de verdere garneering. Het patroon van dit jurkje is verkrijgbaar met een bovenwijdte van 72 c.M. Men heeft er 2.25 M. stof voor noodig van 80 c.M. breedte. Ons tweede modelletje heeft 'n groote pelerine met strikhet rokje heeft een aangezet klokstuk en 'n smal ceintuurtje. Pelerine en rokje zijn afgewerkt met galon. Het patroon van deze jurk is verkrijgbaar met een bovenwijdte van 76 c.M. Benoodigd 2 J M. stof van 80 c.M. breedte. Practisch en gezellig is het hierbij afgebeelde model van 'n bakvischmantel met zijn groote revers en opstaanden kraag en de groote opgenaaide zakken. Een plooi onder den naad in den rug zorgt voor de noodige wijdte. Voor dezen mantel heeft men 2.75 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Het patroon ervan is verkrijgbaar met een boven wijdte van 82 of van 86 c.M. De hierbij afgebeelde bloese van heel bijzonder model heeft 'n grooten pas, welke van den rug langs de schouders doorloopt over het voorpand tot aan de taille. De fraaie coupe vormt dan ook 847. Rok met ingezette plooien on der poor- en achternaad. 810. Kinderjurk met cein tuur en grooten kraag, ge garneerd met smalle ge plisseerde strookjes. 811. Kinderjurk met groote pelerine en rok met aan gezet klokstuk, een en ander afgewerkt met galon. Bakvischmantel met revers en opstaanden kraag en groote opgenaaide zakken. ZWARTZUUR VAN KIP. Voor dit Indische gerecht, waarvan mij het recept wordt gevraagd, neemt men, bij 'n jonge kip 1 bordje vol fijn gesnipperde uien, 1 bierglas bes sensap, 1 a 2 lepels azijn, ongeveer 2 lepels suiker (naar smaak), y2 pijp kaneel, 10 kruidnagelen, 2 lepels ketjap (japansche soja), 1 theelepel peper, zout en bouillon of water. De kip wordt in stukken gesneden, met peper en zout ingewreven en in boter bruin gebraden. Dan neemt men de kip uit de pan en fruit de uien lichtbruin in de boter. Men voegt daar suiker en kruiden bij, daarna bessensap en azijn en ten slotte de gebraden kip. Hierbij voegt men water of bouillon, zoodat men voldoende jus krijgt, en laat alles op 'n klein pitje zachtjes smoren, tot de kip door en door gaar is. De jus bindt men met paneermeel of bloem. AGNES. Voor dit sachet hebben we noodig rose of lila gladde zijde, kant en dikKe wol. De hoeveelheid hangt af van de grootte van dit sachetu kunt b.v. een nachtsachet of een zak doekensachet willen maken. U knipt het model van uw sachet hetzij rond of vierkant en indien gewatteerd met een dun laagje watten, moet de sachet gevoerd worden met dunne Japansche zijde. Een of meerdere strooken crème kant zullen de charme verhoogen. De rozet in 't midden is versierd met kleine roosjes, gemaakt van rose dikke wol. De rozet van zijde kan diep mauve of teer groen worden. U maakt de roosjes op de volgende manier. U knipt een stukje dun karton van 7x7 c.M. en spant van hoek tot hoek twee draden naast elkaar. U doet dit door een gaatje te prikken met de naald in het karton 1 c.M. ongeveer van den hoek, daarna komen er twee draden kruislings over, dus die de andere hoeken verbinden (zie voorbeeld). We maken de draden achter vast. In het hart beginnen we nu te werken we nemen de onder liggende twee draden op, halen den draad door en nemen dezelfde draden nogmaals op daarbij is het goed een knoop te vormen, zoodat de eerste draad niet weg kan. Vervolgens neemt u de volgende twee naast elkaar gespannen draden op, haalt den draad door en neemt hem nogmaals op, daarna draaien we het kartonnetje weer een slag om en nemen de volgende twee draden weer twee maal op, en zoo steeds maar in spiraalvorm. Heeft u dit tot aan 't eind der draden gedaan, dan neemt u den allerlaatsten keer slechts één der twee draden op en werkt een keer zoo geheel in 't rond. De draad wordt nu afgehecht, en men maakt de draden aan den achterkant van het kartonnetje los, haalt het werk van het karton, door het laatste weg te knippen. U kunt ook inplaats van de draden door een gaatje in het karton te laten loopen inknipjes op de hoeken maken, waar de draden overgehaald kunnen worden (zie voorbeeld). album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den pri)s van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en Japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bil bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PAN O RA", Nassauplein 1, Haarlem waarbij 10 ets extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18