HOUWENLEVEN HERFSTKLEEDINC ll VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1934 No. 14 791. Mantel van zachte wollen stof, met grooten kraag en manchetten, ver sierd met stiksels. 796. Practische vlotte mantel met breeden tailleurkraag en revers, met groote op genaaide zakken en wijde mouwen met eenvoudige manchetten. 774 Elegance japon van zwart en blauw crêpe georgette. 815 Plooirokje met blouse voor meisjes van tien a twaalf jaar. Zeer geschikt voor den overgangstijd tusschen zomer, herfst en winter is de hierbij afgebeelde elegante japon van crêpe georgette in zwart en blauw. De gladde, eenvoudige rok, met 'n punt hoog opgeknipt, wordt aan den onderkant verwijd door 'n laag aangezetten volant. De taille in raglan-model, van het zoogenaamde bleu, dat bizonder goed kleurt bij zwart, heeft zwarte nauwsluitende ondermouwen. Men heeft voor dit toilet 31/4 M. zwarte stof noodig en 11/2 M. blauwe stof, beide van 1 M. breedte. Patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. De beide hierbij afgebeelde mantels zijn eveneens bizonder geschikt voor de komende kille dagen. Ze zijn trouwens beide van de soort, die het geheele jaar door, telkens weer, tot hun recht komen. Ons eerste model, ontworpen van zachte wollen stof, heeft 'n grooten kraag en 'n paar groote manchetten, versierd met stiksels. De coupe van dezen mantel maakt hem geschikt ook voor zwaardere figuren. Het patroon ervan is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Benoodigd 3.10 M. stof van 1.40 M. breedte. Vlot en elegant is het model van den practischen driekwart langen mantel, geschikt voor allerlei weersgesteldheid. Deze mantel heeft 'n breeden tailleurkraag met revers, gezellige groote opgenaaide zakken en wijde mouwen met eenvoudige manchetten. Benoodigd 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Ten slotte geven we nog het model van 'n eenvoudig prac- tisch en degelijk kindertoiletje; een bloesje met omgeslagen kraagje en geknoopte das en 'n paar opgenaaide ^zakjes, en 'n geplooide rok. Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nassauplein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Het patroon van de blouse is verkrijgbaar met 'n bovenwijdte van 80 c.M. Men heeft er 1 y2 M. stof voor noodig van 1 M. breedte. Voor het rokje heeft men l'/4 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Het spreekt wel vanzelf, dat er bij zoo'n wollen plooirokje verschillende bloesjes kunnen worden gedragen, zoodat men het geheel zoowel voor warme zomerdagen als voor herfst en winter geschikt kan maken. PAULA DEROSE. GEVULDE TOMATEN Bij 6 middelgroote tomaten heeft men noodig y2 kopje vol overgeschoten vleesch in kleine stukjes gesneden, 1'2 eetlepel boter, 1 kopje vol brood kruim, 2 dessertlepels fijn gesnipperde ui, 1 ei, zout, peper en gehakte peterselie. Men snijdt, met 'n scherp mes, een kapje van de tomaten, holt ze voorzichtig uit en bestrooit ze van binnen met peper en zout, waarna men ze eenigen tijd laat staan. In tusschen laat men de boter smelten in 'n stoof- pan, voegt er de uien bij en laat die 5 minuten zachtjes smoren. Dan voegt men er vleesch en broodkruim bij, met het uitgeholde fijn gemaakte tomatenvleesch en peper en zout naar smaak. Alles moet dan samen nog 5 minuten zachtjes stoven onder voortdurend roeren. Men neemt de pan dan van het vuur en roert er het ei doorheen, dat men tevoren goed heeft losgeklopt. Wanneer alles goed vermengd is met elkaar,, vult men er de uitgeholde tomaten mee, zóó, dat er 'n kapje boven steekt en plaatst die in ',i vuurvasten schotel, dien men tevoren met boter insmeert. Het vulsel bedekt men met 'n weinig paneermeel, strooit daar fijn gehakte peterselie over en legt in 't midden 'n klontje boter. De schotel wordt dan, ongeveer 20 mi nuten, in 'n heeten oven gezet. AGNES. JURKJE VOOR MEISJES VAN 6-7 JAAR Genomen maten bovenw. 68 c.M., lengte 65 c.M. Benoodigd 1.50 M. stof van 70 c.M. breedte, 25 c.M. stof voor ceintuur, enz., 6 knoopen, 4 druk knoopjes. Bovenstaand jurkje maakt ge van tobralco of vlisco. Ge teekent het pa troontje op de aangegeven maten, waarna ge t op de vaste lijnen uitknipt. Hierna legt ge 't op de stof, waarna ge alles met een naad uitknipt, terwijl ge onderaan nog een 5 c.M. breeden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18