ZEEUWSCHI TAFEREELI ZEELAND-WAAI LAND jSKBwl --Ü'- Een rustig uurtje aan de haven van Bruinisse. De jeugd vermaakt zich in de Dorpsstraat van Nieuw-Namen. Middeleeuwsch stede schoon van Zierikzee de Noordhavenpoort.^>4 Dorpskiekje van Osse- nisse, dat zijn zelf standig bestaan ver liest en zal opgeno men worden in de nieuwe combinatie, de gemeente Vogel waarde. Op de Zeeuwsche kronkelwegen waait altijd de Zeeuwsche wind En men heeft hem altijd tegen, hoe men ,,'t voor den wind" bemint! Altijd blaast die felle rakker hoonend ieder tegemoet En elkeen voelt zich een stakker, als hij trappen, trappen moet. Rijdt men 's morgens naar Westschouwen, en men heeft een stormwind mee Denkt men Ha, vanavond douwen, trap ik maar zoo luchtjes mee. Mis, zegt dan die snuiter vroolijk, trappen zul je, waar ook heen En hij draait naar 't Oosten oolijk, fiets jij maar, en train je, train I En hij schiet verraderlijker uit een onverwachten hoek En hij vlaagt van alle kanten tot een ongewenscht bezoek. De naïeve vreemdelingen, kennen nog zijn foefjes niet En ze rijden frisch en vroolijk door zijn vlak en groot gebied. Maar na vijf minuten weten zij zijn streken maar te goed Boksen lustig in de file, laten mede zweet en bloed. Zeeland, waailand, en toch ben je 't eigen land waarvan men houdt Aan je waaiwind, daaraan wen je, blaas maar, wij zijn niet benauwd Schafttijd op het korenveld onder Serooskerke (Schouwen). Gezellig kijkje in Oost-Souburg met zijn oude kerk en sierlijk geboomte.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 22