Hallo Hallo hier de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat er bij de gehouden Mulo-exa mens een jongen optrad, die zoo weinig muzikaal was, dat hij op de vraag ,,Wat is de Maastrichter Staar," antwoordde „Een oogziekte." Uit Vlissingen bericht men ons, dat de directie van het Grand Hotel Brittania in haar etablissement een druivenpers heeft laten plaatsen ter bevordering van de druiventeelt. In de étalages van diverse winkeliers in huishoudelijke arti kelen hebben wij citroenpersen waargenomen. Of die daar ook neergezet zijn om het publiek op te wekken tot het telen van citroenen, konden wij niet te weten komen. Aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens vroeg gister een com mies aan 'n passant of hij deviezen-smokkelaar was, waarop de gevraagde zeer beleedigd zeide, dat hij wel eens gesmokkeld had, maar dat hij geenszins vies was Een provinciaal dagblad schreef naar aanleiding van het eeuwfeest der Domburgsche bad-inrichting, dat de P.E.Z.M. „den voorgevel van de Ned. Herv. en den toren in floodlight liet zien." Voor den toren maken wij ons niet bezorgd, maar wanneer de bevoorrechte menschen geen zonnebril opgezet hebben, zullen hun oogen bij die neusbelichting toch wel geleden heb ben Men meldt verwaarloosde bedragen. Het komt ons voor, dat i schikt onder de categorie va Uit Ierseke seint men, dat een Duitsche doctor in de oudheid kunde opgravingen onder Oud-Nieuwland deed en het succes had, een portemonnaie met f 2.25 inhoud te vinden. Van een Poolschen zakkenroller, die op de electrische tram in Amsterdam werkte, was de buit heel wat grooter 1 Te Bruinisse is bij een ingezetene brand ontstaan in de linnen kast, omdat de vrouw des huizes met een brandend lucifertje naar een rekening zocht, die ze voldoen wilde. Ook bij het be talen van schuld moet men niet te vurig zijn. Een inwoner uit Terneuzen, die met zijn kano naar Amster dam wilde, is vorige week bij Stavenisse al omgeslagen en door een bottertje naar Zierikzee gebracht. Zulk soort korting had hij wel niet gedurende de Nederland- sche reisweek verwacht Onze correspondent te Middelburg bericht, dat men onder den rook der hoofdstad vleesch met een luchtje in beslag genomen heeft. En dan zegt men nog wel, dat rookvleesch niet bederft Autoriteiten te Vlissingen hebben met veel officieel vertoon een badhuis geopend en kwamen tenslotte in het ketelhuis te recht, waar de eere-wijn opgedronken is. Dat er ook ketelmuziek gemaakt is, kan ontkend worden 1 Uit Hulst seint men ons veel bijzonders over 'n aanstaanden varkensfokdag. Medewerking van talrijke organisaties en ge meentebesturen is verzekerd en tegen het einde zullen de slagers een demonstratie geven. Dit laatste is beslist noodig, want als alles aan het fokken slaat, zou er, zonder slagerlijk ingrijpen, weinig van de teelt beperking terecht komen Tot de volgende week, dames VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1934 441 Een tweetal heeren, die uit wandelen gingen ergerden zich aan de zwemsport, want t water is voor de visschen maar geraakten zelf te water en dreigden te verdrinken Het 10-jarig bestaan der V.R.B. (Vlissing- sche reddingsbrigadewerd gevierd met een demonstratie met betrekking tot het reddingswerk. Vooral een enkel vroolijk nummer vond algemeenen bijval. Ook de pleziervaarders hooren te leeren zwemmen Een tweetal dat uit varen ging te water raakte en zeker verdronken zou zijn, ware de VR.B. niet ter hulp gekomen. Hoe de compacte massa belang stellenden, waaronder het bestuur der V R.B., genoot, toont deze foto. mSeBm De eerste fruitoogst te Kapelle wordt verpakt De laatste lading werd nog een zware last. 'n Ongeluk bij het vervoer van den oogst onder 's Heer Arendskerke

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25