l I, No. 14 VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1934 hartgrondig lak aan alle conventie en etikette. Het zijn de ras-democraten wat rang en stand betreft, maar ook de tyranniek-aangelegde dictators waar het gaat om eigen wil en neiging. De meest-trotsche vaders en moeders krijgen zij klein en eronder. Het ern stigste gelaat komt er toe, om af te dalen tot een gek gezicht met rare grimassen, in de hoop, dat de baby zijn sonoor doch doordringend ge schreeuw staakt. Als vader den rubberbal opblaast met zulk 'n kracht, dat zijn aanschijn verpurpert en moeder bevangen wordt door ontploffings-angsten, kijkt de baby onbewogen of goedkeurend toe. De baby vleit niet zijn tegenstander, hij timmert er op los. De baby laat zich niet gaarne kussen door oude tantes en geeft merkbare teekenen van afkeer, terwijl in zijn oogen al te lezen staat, dat hij, zoodra hij spreken kan, iets over prikkers en scheermessen zal zeggen. De baby laat ongegeneerd zijn vader optreden als actief lid van de vereeniging Het Nederlandsch Trek paard of zijn moeder als motor en chauffeuse van den kinderwagen de baby ziet er ook geen been in, zijn ouders te be schouwen als geëmployeerden van den nacht veiligheidsdienst. De baby bant vastberaden de rustige rust uit, waar hij of zij zich bevindt. De kleine baby lijkt platweg gezegd al te vaak een groote lastpost. En toch ondanks al zijn hebbelijk heden, ondanks de velerlei narigheden met melk tanden en waterpokken, met uitslag op het hoofd en kiesjes op de borst, met de mazelen, roode hond en bollebof, met de dauwwurm' en kwijlebabbelarij, ondanks alles, vergeven we hem alles en zijn zelfs Actief lidder Vereeniging Het Nederlandsche Trekpaard. geneigd zijn kromme beenen en kalig hoofd zonder critiek te aanvaarden, wanneer hij éénmaal van vreugde kraait of 'n lach om z'n lippen laat spelen. Met intense animo en laaiend enthousiasme volgen wij zijn verrichtingen en ontwikkeling. Golven geestdrift zwalpen om zijn eerste grijns, zijn eerste bijtertje en zijn eersten stap. Geen kwaad kunnen wij er van hooren of zien en wanneer de trotsch-gelukkige moeder met den baby uitrijdt ter parade, is er voor haar slechts sprake van een triomftocht, indien de publieke belangstelling althans voor 'n klein deel uitgaat naar haar baby- show-tusschen- de-wielen. Baby's, wij zijn als ouderen aangewezen om jullie op te voe den. Die plicht is ons zoo inge bakken, dat zelfs kinderen al aan 't moederen en vaderen zijn over celluloid-, kalk- en zaag- selbaby's. We zullen hem daar om nakomen, dien plicht. Help ons echter hopen, dat we nooit vergeten, hoe jullie ook iets doet aan onze educatie en dat we in ieder geval nog wel iets van jullie leeren kunnen. RE1NIER RUVELT. Examencommissie rijbewijs. De kapitein staat op de brug. SstBaby slaapt -T

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9