UT»rr6.-,fci Een hoekje van de tentoonstelling. voet te geven aan klaplooperij van velen, die onder het mom van kunst gaarne parasiteeren. Zoodat de oplossing van dit toch zoo urgente probleem vele moeilijkheden met zich brengt. Aan de tentoonstelling te Vlissingen hebben Jacobs, van Dijk, Bergsma, om enkele bekende schilders in Zeeland te noemen, medegewerkt, ter wijl onder de aanwezige doeken er 7 van Zeeuwsche schilders waren. Troosteloos waren evenwel de resultaten en de heer van Dort, die als leider met zijn echtgenoote alles deed om de tentoonstelling te doen slagen, voelde zich zeer teleurgesteld. Vooral in Zeeland met zijn vele kunstschilders. De schilderkunst trekt hier niet, zelfs niet onder de intellectueelen. En daarom voelde hij oprechte bewondering voor den kunstkring „Het Zuiden," die onder aanmoedi ging van den eerevoorzitter, burgemeester van Woelderen, toch hier reeds 15 jaar zijn bestaan wist te bestendigen temidden van een voor kunst bijna ongevoelige omgeving. Mocht hierin spoedig verandering komen. v. Br. Overzicht van een der zaaltjes. De tentoonstelling Kunst in Nood, welke dezer dagen te Vlissingen werd gehouden, heeft, ondanks 11Je goede bedoelingen, niet meer kunnen zijn dan en sympathiek gebaar. De baten, welke een der- ■elijke tentoonstelling in het gunstigste geval irèngen kan, zullen niet lang kunnen strekken. Het publiek denkt dan het zijne te hebben ge- laan, de zaak gaat den doofpot in, en de kunste- laars blijven in hun armoede. Hoe moeten we dan met dit probleem In vroeger eeuwen heeft ons land een periode gekend, waarin de Overheid het zich tot een eer rekende, opdrachten te verstrekken aan kunste naars. Deze periode is voorbij, helaas, en wij vree zen, dat zij niet spoedig terug zal komen. En toch zou dit noodig zijn, wil men vele kun stenaars bewaren voor ondergang. Het lijkt ons ook niet onmogelijk. Speciaal die kunstenaars, welke zich eenigszins kunnen aanpassen aan het leven en zijn eischen, zouden toch wel aan het werk kunnen worden gezet, en zoodanig, dat practische dingen tot stand konden worden gebracht. En anders voor degenen die het noodig heb- oen een steunregeling. We geven direct toe, dat er zich hier vele moeilijkheden opdoen. Want men kan de vele tienduizenden, die de kunst be oefenen, toch niet op deze wijze helpen, zonder nellir.c Kunst in Nood >e o a opmerken hnrge- eete voorzitter van den dei heet en mevrouw itonnslelling vergezellen v Hendrikse, de heeren L. Heljmans.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 17