784. Mantelcostuum uart twee erlei kleur. Het losse rechte manteltje heeft een matrozen kraag met groote revers. De breede voorbaan is lang aangezet. 783. Mantelcostuum van effen stof. De man tel heeft 'n stolpplooi in den rug en 'n op staand kraagje met re vers. 'n Paar épaulet ten dienen ter garnee ring. De rok bestaat uit vier banen. 855. Gladde rok met een in de voorbaan ingezet stuk. versierd met knoopen en knoopsgaten. 857. Rok met heupstuk en aan de voorbaan aangeknipte drie hoekjes. gegarneerd met knoo pen. DE KUNST ZICH GOED TE KLEEDEN Het is geen kunst om goed gekleed te gaan wanneer men beschikken kan over een ruime beurs. Speelt 't geld geen rol, dan kan men kleeren laten ontwerpen welke in alle opzichten geschikt zijn om 't eigen uiterlijk zoo voordeelig mogelijk te doen uitkomen. En ook wanneer men in 'n voornaam mode magazijn zijn kleeren kiezen kan, behoeft men zelfs niet te beschikken over goeden smaak om er uitstekend gekleed vandaan te komen. Een geroutineerde verkoopster is best in staat, op tactvolle wijze, haar eigen onfeilbaren smaak te suggereeren aan een koopster wier keuze niet beperkt wordt door 'n schrale beurs. Maar de groote kunst is, goed gekleed te gaan ook met zeer beperkte geldmiddelen. Van alte in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avond- jasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", Nossaupiein 1, Haarlem, waarbij 10 ets extra voor toezending per post ver schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Daarvoor moet men vooreerst de eigen persoon lijkheid door en door kennen. Men moet zijn eigen kleuren goed weten te kiezen en zich daaraan hou den. Is men mager, dan moet de kleeding eenigszins weten te verbreeden en eventueele hoekigheid camoufleeren. Behoort men tot de meer gezette persoonlijkheden, dan moet natuurlijk alles verme den worden wat den omvang der gestalte kan ver- grooten en wat de te volle vormen sterk doet uit komen. Ook kleuren en patronen spelen hierbij 'n rol. Zwart en donkere kleuren maken slank, terwijl lichte tinten en groote patronen het figuur zwaarder doen lijken. Is men bizonder klein, dan kieze men altijd rechte slanke lijnen en lange japonnen; de gestalte zal daardoor grooter lijken dan ze is, terwijl men een zeer groote gestalte kleiner kan doen lijken door de lijn ervan te breken. Een tuniek bijv., of 'n driekwart lange mantel is dan ook bi zonder geschikt voor 'n Brünhilde-figuur. Weet men precies wat men dragen kan en wat men te vermijden heeft en be schikt men over de noodige handigheid om de eigen kleeren zelf te maken en te vermaken, dan behoeft men heusch niet over 'n ruime beurs te beschik ken om goed gekleed te gaan. En die vereischte handigheid weten meer en meer vrouwen zich eigen te maken nu er, voor weinig geld, van allerlei kleedingstuk- ken goede patronen verkrijgbaar zijn. Wij geven hierbij de modellen van een paar mantelcostuums, bizon der geschikt voor den komenden overgangstijd. Het eerste ervan werd ontworpen in effen stof. De rok bestaat uit voor-, achter- en zijbanen. Het manteltje heeft op den rug een stolpplooi, van den hals doorloopend tot aan de taille. Het heeft 'n opstaand kraagje met revers en is gegarneerd met epauletten. Men heeft voor dit cos- Rtuum 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Ons tweede model werd ontworpen in tweeërlei stof, zoodat dus het man teltje ook bij verschillende japonnen zal kunnen wor den gedragen.De rok heeft 'n breede, laag aangezette voorbaan, waarboven 'n paar zakjes kunnen worden aange bracht. Het losse rechte man teltje heeft 'n matrozen kraag met breede revers en ingenaaide zakken. Ook van dit costuum is het patroon verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44. Men heeft voor den rok 1.75 M. stof noodig van 1.40 M. breedte en voor den mantel 1 M- stof van 1.40 M. breedte. Verder beelden we hierbij nog een paar rok-modellen af, waarvan ik 't eerste zou verkiezen als ik tot de klein tjes behoorde en het tweede wan- Zwart zijden avondtasch en nieuwe kristallen colliers. De „coachman"-mode. Hoed en mantel van een Londensch modehuis, geïnspireerd op de klee ding van den koetsier der ouderwetsche diligence. neer m'n lengte boven de middelmaat uitstak. Het eerste model, met zijn rechte doorloopende lijnen, heeft in de voorbaan 'n ingezet stuk, ver sierd met knoopen en knoopsgaten. Men heeft er 1 y2 M. stof voor noodig van 1.40 M. breedte. Patroon verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Bij ons tweede model wordt de lengtelijn ge broken door 'n groot heupstuk en door de aan de voorbaan aangeknipte driehoeken, versierd met knoopen. Voor dezen rok heeft men 1.70 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Patroon eveneens verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. PAULA DEROSE. BIJKOMSTIGHEDEN VAN HET TOILET De Londensche mode voor den komenden herfst en winter wordt voor 'n deel geïnspireerd door den „coachman", den koetsier van de ouderwetsche diligence. Meer als curiositeit dan ter navolging beelden we hierbij een dier „coachman"modellen af, den koetsiershoed, 'n soort „hooge zijden", met de daarbij behoorende koetsiersjas. Waarschijnlijk zal het Parijsche hoedenmodel, een elegante capeline, ontworpen door Hélène

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18